Защо домашното пюре не го засища?

  • 719
  • 5
Досега съм давала на бебо зеленчуково пюре но Ганчев на обяд и след това без проблеми си е изкарвал до следващото хранене. Храним се горе-долу през три часа. Но отскоро започнах да му приготвям аз, правих му картофи и моркови. Забелязах обаче че след като си изяде същото количество пюре няма и два часа и пак е гладен. Та въпросът ми е защо? Даже и мляко слагам и пак същата работа. И още нещо да питам: какво количество каша или пюре трябва да изяжда? И на 4 месеца през колко часа трябва да се храним? Моля, помагайте, че толкова съм се забатачила вече с това захранване...
Виж целия пост
# 1
Първо и основно правило на захранването е да не се вглъбяваш прекалено и в най-малко подробности, както и ДА НЕ СРАВНЯВАШ С ДРУГИТЕ ДЕЦА, защото всяко дете си има собствен ритъм.
Не се засища, защото в пюретата на Ганчев има нишесте и мляко или едно от двете, както и масло. Аз добавям сухар, но вие сте малки, затова слагай 2-3 лъжици адаптирано мляко /само сухото вещество/, малко масълце или зехтин. Ако ядеш само варени зеленчуци и ти ще си гладна  Wink
На тази възраст децата се хранят през 3 часа, но може да имате и отклонения естествено. Нормално е да има и периоди на "голям глад", както и безапетитни периоди.
Ето ти един линк за повече инфо: http://semeinabiblioteka.hit.bg/Bebeto/Hranene%20na%20deteto_2.htm
Виж целия пост
# 2
Не го засища, защото, както ти казваш, си сварила само картоф и морков. Прибави по малко: ориз, лук, зехтин, тиква, доматче,тиквичка, чушка. Но по малко от всичко, пасирай добре и към всяка порция прибави 3 мерит. лъж. от адаптираното мляко, което приемате. После пиши дали се е нахранило по-добре. 
p.s. Забравих да допълня, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пюретата се приемат с мляко!!!
Виж целия пост
# 3
За млякото по-горе са ти казали. Аз само ще добавя че купувам от била готови оризови питки без глутен (хам-лет) се казват и пускам по1-2 да врят със зеленчуците (в зависимост от количеството) Може и ориз да слагаш.
Виж целия пост
# 4
Според мен, защото на готовите им слагат нещо за сгъстяване (от типа на нишестето). Едвам съм вкарвала лъжицата за да го извадя от буркана или разбъркам (точно на Ганчев). Действай с домашните - така знаеш какво си сложила.
Виж целия пост
# 5
Слагай ориз или картофи,тогава ще го засища."Голи"заленчуци в никакъв случай няма да го заситят
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия