пъпки по ръцете

  • 7 663
  • 9
С риск да ми изтрият или преместят темата, искам да споделя с вас какво ни се случва и да видя има ли други като нас. Пуснах тема в здравния - само една мила женица ми отговори и за това поствам тук. Обрина ми се детето преди дни, но то не беше обрив като реакция, ами първо по две -три пъпки на сгъвките на ръцете, после повече и така с всеки ден се увеличават и сега целите му ръчички са в едни червени пъпки, някои с връхчета, които се пукат и правят едно общо червено петно. Естествено че го видя специалист - каза контактен дерматит заради топлината и ми предписа Локаид - кортикостероид за 3-4 дни и Линола Фет за навън. Добре де, но колкото и да мажа, те си се разпространяват. Сутрин като стане са много спокойни нещата, но после стават по-зле. Направо му са обезобразени ръцете и ми се къса сърцето  Sad Докторът е положителен , че не е алергия, но въпреки това сега му давам неща, които е ял на 4 мсеца примерно и въпреки това нещата са си същите. Вчера не е излизал , за това и слънцето не е виновно (аз съм със слънчева алергия и знам, че като не се показвам ми се скриват обривите) Приемам всякакви идеи за някакви алтернатимни средства или други мазилаци, които на вас са помогнали. Благодаря ви  Hug
Виж целия пост
# 1
Абе и ние имахме пъпки по ръцете и бузките, но нещата са доста по-различни.Нашите бяха едни такива ситни и грапави.МАзахме с елоком.По ръцете изчезнаха, а по бузките си останаха за съжаление.Другата седмица сме на консултация и пак ще намекна за пъпките.Много неприятно!!!Отивайте на кожен според мен!
Виж целия пост
# 2
Абе и ние имахме пъпки по ръцете и бузките, но нещата са доста по-различни.Нашите бяха едни такива ситни и грапави.МАзахме с елоком.По ръцете изчезнаха, а по бузките си останаха за съжаление.Другата седмица сме на консултация и пак ще намекна за пъпките.Много неприятно!!!Отивайте на кожен според мен!
глапави стават на моменти, надявам се да нямаме по лицето ... за специалиста, написала съм, че сме посетили! просто исках да видя какво сте ползвали и вие и вашето мнение много пъти ми е помагало повече от лекарското  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Иди при друг лекар. В наши дни не всички лекари си разбират от работата, може да не е поставил правилна диагноза и затова да няма резултат от лечението. На мен ми се е случвало да бъркат за болестта и затова винаги трябва да се търси второ мнение. Дано скоро да ти се оправи детенцето. Praynig
Виж целия пост
# 4
Иди при друг лекар. В наши дни не всички лекари си разбират от работата, може да не е поставил правилна диагноза и затова да няма резултат от лечението. На мен ми се е случвало да бъркат за болестта и затова винаги трябва да се търси второ мнение. Дано скоро да ти се оправи детенцето. Praynig

И аз мисля така.Може да не е точна диагнозата, съответно и лечението.Дано бързо оздравява детенцето  Peace
Виж целия пост
# 5
Потърсете друго мнение! Ако не му минават е объркана диагноза! Дано не стане и по лошо от предписаните лекарства! Не искам да те стряскам! Казвам това, тъй като и аз имам кожни проблеми, посетих уж най-добрите специалисти (в няколко града), точно 1 определи точна диагноза, а от грешните диагнози и съответно лекарствата изписани ми от другите лекари,  проблема се задълбочи много-ей на влача си го повече от година! Ние не сме лекари, това е форум! Надявам се бебчето да се оправи по бързо и ни дръж в течение  Hug
Виж целия пост
# 6
Елидел помага, но аз не съм лекар, а и да бях, не съм видяла детето, така че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се консултирай с лекар, ако искаш да го използваш. Освен това, той само тушира симптомите, не премахва причината. (Е, което означава, че ако през това време успееш да улучиш и отстраниш причинителя, препарата успокоява кожата, така че да има шанс да се възстанови здравето).

Контактен дерматит означава просто алергия към нещо, което се пипа... така че пак става въпрос за алергична реакция.

Бих ти препоръчала за известно време да премахнеш кравешките продукти от диетата (сирене, к. мляко ако даваш, масло, каквото и да било подобно), потенциално алергизиращите меса - т.е, стават пиле и пуйка, яйцата (жълтък), каквито и да било небебешки бисквити и др. подобни (освен обикновен хляб, без мляко или др. екстри), домати и моркови... а, да, и банани - поне за една - 2 седмици. Освен това, щом ти имаш слънчева алергия, не го извеждай не един, а поне няколко дена. Там, където лази или пипа, почиствай само с вода, без каквито и да било препарати. За къпане и мазане му вземи медицинска козметика - СебаМед или нещо подобно, попитай в аптеката.
Виж целия пост
# 7
Потърси и друго мнение.
Виж целия пост
# 8
да не са от топлото , и на нас ни излязоха такива по ръчичките , но гръбчето , онзи ден като беше топло , много !  Peace
Виж целия пост
# 9
И моето дете е с дерматит,който лекуваме от 5 месеца.Най-добре е да го види още един дерматолог.Аз заведох дъщеря си в Токуда при д-р Ивайло Петров.Ако ще ходите там,искай направление от личната лекарка и се обади в болницата да си запишеш час,защото с направление и без час прегледа е 30 лв.Телефона можеш да вземеш от сайта на болницата.Аз съм доволна,обаче ми трябваха 4 месеца да убедя личната лекарка,че проблема е сериозен и си трябва специалист.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия