Човек не е само физическо тяло...

  • 1 145
  • 13
Освен физическото тяло човек има и други тела, които за сега са невидими за повечето хора.
Те съответстват на други светове освен физическия и чрез тях човек може да оперира в съответните светове. Може би не е съвсем подходящо да се нарекат тези светове "паралелни реалности", това е част от Реалността, но трябва просто да станем будни за тези светове - а това е възможно - постепенно.
Дори Библията допуска преживявания на по-висш свят още по време на земния живот.

Цитат
И казваше им: Истина ви казвам, че има некои от стоещите тука, които нема да вкусят смърт докле не видят царството Божие дошло в сила.
Евангелие от Марко 9:1


 Както във физическото тяло имаме сетива за физическия свят, така и в по-висши тела има органи за възприятие на по-висши светове, това касае и вярващи и атеисти. С помоща на прости упражнения висши органи могат да бъдат пробудени, има различни методи, които човек може да използва.

един от методите е отново дълбокото дишане - това е метод, който помага за много неща.

Цитат
Дишайте съзнателно и с любов. Като станете от сън, преди да започнете, каквато и да е работа, направете няколко дълбоки вдишки. Дишането помага за оформяване на човешкия характер. Правилното дишане усилва светлината на ума и топлината на сърцето. Правилното дишане прави лицето красиво. Ако човек не диша правилно, кожата на лицето и на ръцете му преждевременно се набръчква. Набръчкването се дължи на разстройство на черния дроб и на неправилно дишане. Щом започне да диша правилно, бръчките от лицето и от ръцете на човека постепенно изчезват. Някои избягват дълбокото дишане, защото се измъчвали. Какво от това? В човека има нещо инертно, което не обича да се измъчва. Нека се мъчи, няма защо да го жалите. Като се мъчи инертното, човек се възпитава. Същото се отнася и до малките деца. Ако не дишат правилно, те не могат да мислят и да чувствуват правилно.

Цитат
Един метод за дишането е следният: След като приемете в дробовете си чистия въздух, и го задържите 15-20-30 секунди, трябва да кажете в себе си положителните думи: “Господи, заради голямото благо, което си ми дал, аз съм готов да изпълня Твоята Воля.” Тези трептения, които излизат чрез въздуха, отиват в пространството и се хроникират. И това, което си приел от въздуха, образува се една реакция. И тогава приетата сила от въздуха се нагажда в организъма. И съществата от другия свят като ви слушат и те ще възприемат тази формула, която за тях е едно благо. Тъй щото едновременно с вас и те ще приемат благото от въздуха. Не само един път трябва да казваш тези думи, но колкото пъти дишаш през деня, все трябва да си служиш с някоя формула. Няколко формули трябва да употребява човек при дишането.

Цитат
Ако човек диша 1-2 години наред правилно, дълбоко, той ще развие в себе си известни дарби и способности. Той ще стане по-търпелив, по-разсъдлив, ще развие въображението си, ще придобие по-голямо спокойствие.

друг метод за развитие на нови центрове е концентрацията на съединени пръсти, наричани мудри. Пръстите на ръцете са свързани с енергийни канали и мозъчни центрове и могат да бъдат ценен метод за развиване на по-висши степени на съзнание, подходящи дори за деца.
http://www16.brinkster.com/freejobonline/P.html
(цитатите са от Беинса Дуно (Петър Дънов))

друг хубав метод за развиване на органи в по-висши тела е работата с духовни символи - графични знаци носещи положителна енергия. - всекидневно по няколко минути концентрация на символа с отворени очи.



http://www16.brinkster.com/freejobonline/sin.html

Цитат
“Както някога влиянието на външната светлина е създала очите от нечувствителни органи, точно така и отдаването на символите от духовния свят създава органи за възприемане на духовния свят..”

„символите и образите и извлечените действително от природата и същината на по-висшите светове съотношения между числа и форми, когато са приети от душата, подбуждат в нея истински душевни сили под формата на представи, мисли, идеи и усещания, те имат формиращо въздействие.”

“символите са ваятели на душата ни. Те изпълват душата ни със сила и въздействие, те са най-великите и ефективни възпитатели на човешкия ни род.” Р.Щайнер – GA 101 - II
Виж целия пост
# 1
в случай че има въпроси, мога да опитам да отговоря. методите описани в темата са проверени и дават положителен резултат.   bouquet
Виж целия пост
# 2
 Благодаря smile3525 !
Виж целия пост
# 3

  bouquet Flowers Rose
Виж целия пост
# 4
Deepinside, за кои тела става въпрос? Уточни,моля!
Ако "говорим", за Антропософия и по-специално за духовната наука на Щайнер, съм съгласна.
Физическото тяло на човек е най-съвършено. Следва етерно, астрално и "Азът', поправи ме, ако бъркам?

Виж целия пост
# 5
Имам въпроси.
Дийпинсайд, другите тела видими ли са за теб? Прилагаш ли въпросните дихателни упражнения и от колко време?
Трябва ли да стават видими тия тела за хората и защо?
Виж целия пост
# 6

Физическото тяло на човек е най-съвършено. Следва етерно, астрално и "Азът', поправи ме, ако бъркам?



да, за такива тела имам предвид. Има и други методи, но тези според мен са по-леки и достъпни.

Цитат
Прилагаш ли въпросните дихателни упражнения и от колко време?
Трябва ли да стават видими тия тела за хората и защо?
по-сериозно се занимавам с дихателни упражнения от около 15 години и си правих и днес упражнения:)

въпроса е не само да виждаме тези тела, но съзнателно опериране във висши светоре, развивайки съответните тели и органи в тях.
Разбира се постепенно и подготвени.
Представете си че може да летим, а ние ходим пеша, сравнението може да не е много пълно, но идеята е че имаме възможност за много повече...
и колкото повече хора имат все по-съзнателна връзка с висшите светове, толкова условията на Земята може да стават по-благоприятни и съответно развитието на културата да бъде по-хармонично.(истинска наука, духовно изкуство, социални и икономически отношения в съответствие с духовните закони на Вселената)
За това разбира се трябва време и работа, за мен бих могъл да кажа, че тези методи наистина дават резултат, друг въпрос е и на кой какво му е писано и докъде може да стигне в този живот, но това може също да зависи от условията.
Виж целия пост
# 7
 Чел ли си "Как се постигат познания за висшите светове", от там ли прилагаш тези медитации?   bouquet
Виж целия пост
# 8
Чел ли си "Как се постигат познания за висшите светове", от там ли прилагаш тези медитации?   bouquet

чел съм, но по ми харесва една друга - "Съзнания на Посветените" за метод от която Щайнер е давал в смисъл че е като еквивалент на метод даден в "Как се постигат познания за висшите светове".
Северния алхимичен път...   smile3520
Виж целия пост
# 9
Направи ми впечатление срокът, който се дава тук:

...
Цитат
Ако човек диша 1-2 години наред правилно, дълбоко, той ще развие в себе си известни дарби и способности. Той ще стане по-търпелив, по-разсъдлив, ще развие въображението си, ще придобие по-голямо спокойствие.
...

А за себе си казваш:

...
по-сериозно се занимавам с дихателни упражнения от около 15 години и си правих и днес упражнения:)
...

Би ли коментирал първия цитат? Станал ли си по-търпелив, по-разсъдлив, развил ли си въображението си и придоби ли по-голямо спокойствие?
 Hug
Виж целия пост
# 10
Много хубава тема!  bouquet


Виж целия пост
# 11
Направи ми впечатление срокът, който се дава тук:

...
Цитат
Ако човек диша 1-2 години наред правилно, дълбоко, той ще развие в себе си известни дарби и способности. Той ще стане по-търпелив, по-разсъдлив, ще развие въображението си, ще придобие по-голямо спокойствие.
...

А за себе си казваш:

...
по-сериозно се занимавам с дихателни упражнения от около 15 години и си правих и днес упражнения:)
...

Би ли коментирал първия цитат? Станал ли си по-търпелив, по-разсъдлив, развил ли си въображението си и придоби ли по-голямо спокойствие?
 Hug

малко ми е неудобно да говоря за себе си, особено по такива деликатни въпроси в интернет, но смятам че търпението и спокойствието са се увеличили спрямо преди да почна да дишам дълбоко по-редовно, също така и здравето се подобри.

Цитат
Сега вие, за да познаете колко сте търпеливи ще поемете въздуха и вижте колко ви е търпението. Ако 15 секунди задържате въздуха, 15 ви е търпението. Търпението ви може да се определи от възможността да задържате въздуха в дробовете си. Ако 16 секунди задържате въздуха, 16 ви е търпението. Някой може да задържа 2 секунди, 3,4,10,20,30,40,50,100 секунди. Който задържа 100 секунди, доста търпелив човек е…

рекорда (еднократен засега  Blush) около 4 минути , но неедин път по 3 минути на едно задържане.

по въпроса на Амарена бих предпочел да се говори наживо, а не във форума. Blush
Виж целия пост
# 12
за упражнението с пръзтите (мудри)

Цитат
Като правите тия упражнения, умът ви трябва да се концентрира в пръстите. На пръв поглед това ще ви се види детинско упражнение, но в дадения случай, когато концентрирате ума си, ще видите, че то има добри резултати. Всеки един пръст е свързан с известни течения. За пример, вие искате да образувате в себе си една черта на достойнство и благородство. Ако искате да работите над ума си, съединете палеца и показалеца си много бавно, а другите пръсти да останат свити. Съсредоточете ума си върху тази група пръсти (палеца и показалеца съединени). Искате да развиете самосъзнанието, съединете палеца и средния пръст, и ще възприемете онази необходима енергия, която ще въздейства на съзнанието ви. Искате да развиете изкуството, обичта към Природата, съединете безименния с палеца. Искате да бъдете тактични, ще съберете палеца и малкия си пръст, защото някой път вие постъпвате нетактично, сприхави сте.
Сутрин и на обед ще правите това упражнение и ще видите какво влияние ще окаже. Това са елементарни упражнения. Имайте едно нещо предвид: ако вие отидете да разправяте тези неща другиму, този ключ е изгубен. Знаете ли защо е изгубен? Този, който ще прави упражнението, ще мисли за вас, ще си казва: Чакай, какво ли прави онзи? И като мисли така за вас, веднага ще се прекъснат съобщенията. Ако вие кажете тези упражнения някому, той ще каже: Аз с тия залъгалки с пипане на пръстите не се занимавам, това е глупава работа. Ти ще се
върнеш дома с едно прекъсване на сърцето. Не трябва така да постъпвате. Най-първо вие ще проверите тия работи сами. Ще направите туй упражнение веднъж, дваж, и като видите резултата тогава може да го препоръчвате и на другите. Тия упражнения може да ги употребите и за възпитание на децата си. Ще кажете на детето си: Ха, татовото, ха да направим едно упражнение. Някой път майката не може да умири детето си. Ще вземе да направи туй упражнение с детето си и то ще се умири. Някой път се скарате в къщи. Ще правите упражнението с пръстите, то е свирене, и ще се свърши работата. Едно отлично упражнение е то. Ако някой път не си разположен духом, прави туй упражнение, и ще видиш, че няма да минат 5-10 минути, и ти ще имаш едно прекрасно разположение на духа, иначе  ще мислиш защо светът е тъй създаден, и какви ли не други въпроси.
А тъй, ще си побуташ пръстите и туй, което ти трябва, ще го приемеш. Някой път има изключения, но все-таки ще гледате всякога умът ви да присъства, в правенето на упражнението, да вярвате, но твърдо да вярвате, а не само някаква глупава вяра да имате. Опитайте един закон, да видите има ли резултати или не. Последователност се иска в това, за туй Природата е създала ръцете, известно предназначение имат те.
Беинса Дуно (Петър Дънов)
Виж целия пост
# 13
 Peace Дишането върши добра работа при конфликти с малчуганите, стига да се сети изнервената майка за туй чудесо. Съгласна съм и го препоръчвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия