Купувате ли и разрешавате ли на децата си да играят...

  • 1 566
  • 18
Когато се стопли времето, реших да купя на сина си воден пистолет, но такъв не видях. Имаше подобни, но бяха с форма на рибки, крокодили и други животни. Стана ми интересно и се поогледах в детските магазини и там не видях да се продават детски пистолети или пушки. В детската градина е забранено носенето на такива играчки.
Миналата година ми направи впечатление в Хърватска, че на сергиите се продават най-различни детски играчки - оръжия. Като се замисля и в България се продават на всеки ъгъл. Намирате ли го това за добре? Това не учи ли децата на агресия? Като питат децата за какво се използват оръжията вие какво им отговаряте?
Виж целия пост
# 1
при нас е по-лесно - имаме си мома  Laughing не, не й забранявам; мисля, че не е редно този вид играчки да се превръщат в забранен плод, всичко трябва да е умерено; обяснявам разбира се, че не са истински, какво може да се направи с истинско оръжие и т.н.
Виж целия пост
# 2
Не купувам, но като се заиграе с такова нещо, няма да и го дръпна от ръцете я! Не ме е питала за какво служат, но знае, че чичковците полицаи носят пистолети.
Виж целия пост
# 3
Не мисля, че водния пистолет ще научи детето да бъде агресивно  Naughty. Аз съм изключителен пацифист, а като дете се скъсвахме да се пръскаме. В агресия детето ще се научи от телевизията където се гърмят и трепят като луди най-вече.
Виж целия пост
# 4
За раzрешаването - раzрешавам, само дето в къщи имаме само един воден пистолет, и то не съм го виждала последните месеци. Янис не е иzявявал желание да играе с него, нито пък с каквито и да е оръжия.
Играе си предимно с колички. А миналата седмица ни хвърли в тъча като се zаигра с едни роzови момичешки парцалки, кукли, ластичета и въобще целият щанд беше роzов.  ooooh!  А другият до него беше с коли и камиони ама нашият синковец ... Crazy
Виж целия пост
# 5
Все още не съм купувала такива игра4ки Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
И аз не купувам, но не мога да го спра да си  играе.
А и честно казано не съм много сигурна как му въздействат тези играчки.
Лично аз като малка съм си играла доста с пистолети и пушки Embarassed, а с кукли - почти не, но определено не станала агресивна.
Определено обаче тези филми пълни с насилие по телевизията са много по- опасни!
Виж целия пост
# 7
Не мисля, че пистолетчетата, пушките, танковете и всякакви други милитари играчки, биха направили едно дете агресивно. Мисля, че средата в която растат децата е от съществено значение за това дали то, ще стане агресивно или не.
Виж целия пост
# 8
Simple Smile неможе да се опазят децата от тези неща. Най-малкото - гледат cartoon, а там насилието е водещ мотив...
Не купувам такива играчки, а като гелдам Елина нещо не им се кефи на пушките...явно няма да става войничка:))))
Виж целия пост
# 9
Не купувам такъв вид играчки, просто защото Ради не играе с тях.
Но днес видях момченце на детската площадка с нож  Shocked леля му му го била подарила  Shocked
Виж целия пост
# 10
Олеле...
А за пистолетчетата... Какви деца, това ми е любимото занимание лятото, като се съберем двадесетина въоръжени... Страхотно забавление е, не мисля че поражда агресия и така нататък...
Виж целия пост
# 11
На моя син му разрешавам да играе с такива играчки и не смятам, че пораждат агресия в децата В къщи има два пистолета- дървен и пластмасов- и той ги ползва за.......микрофони и пее на дулата им
Виж целия пост
# 12
На сина ми (6г) само това му е в акъла и почти не признава други играчки - така че не мога да го лиша.Правила съм такива опити - първите 3г - но откак се е очовечил сам да си иска,не става.Пък и таткото ни в такава област работи и няма как да не му подражава в интересите.
Но доколкото си познавам детето (а и от опита ми като даскалица) - се присъединявам към мнението,че не играчките правят децата агресивни.Игрите са само подражание на истинския свят и нещата,които детето вижда...
Но и в нашата градина такива играчки са забранени и нямам против,че е така,стига да не се натяква постоянно,че тогава ефектът е обратен и забранения плод е още по-интересен.
Виж целия пост
# 13
На сина ми (6г) само това му е в акъла и почти не признава други играчки
И при нас е така. До преди една година нямаше никакъв интерес към оръжията, определено бяхме на тема колички, но в последно време си ходим въоръжени и много опасни из къщи, мятаме гранати, нападаме от засада... Laughing..и си мисля, че ако му забраня това няма да е по-добрия вариант. Ще го оставя да си изживее емоцията.
И в нашата градина са забранени по принцип тези играчки, ама познайте колко се спазва това правило..
Виж целия пост
# 14
Иво е още малък и не му е дошло времето за тези играчки. Но що се отнася до мен-бих отложила идването на това време максимално. Ако му купя такава играчка, ще трябва да му обясня и какво представлява, за какво служи..... Аз също се опасявам, че с такива играчки би могло да се провокира някаква агресия. Но това са си само някакви опасения. Ще видим.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия