За клацида...

  • 8 449
  • 15
Педиатърката ни го изписа, а в листовката пише, че не е подходящ за деца под 12 години.
Виж целия пост
# 1
А детето ти на колко години е и колко кг. тежи? Hug Защото аз имам спомен, че моята дъщеря го беше пила на 6-7г.в.
Виж целия пост
# 2
на 8,5 и тежи 28 кг.
Виж целия пост
# 3
Не мога да ти кажа със сигурност, не съм лекар, но предполагам, че се е ръководел от килограмите на детето. Попита ли също в аптеката ?
Виж целия пост
# 4
Не, опитах се да се добера до педиатърката, но я изпуснах за малко.
Виж целия пост
# 5
Щом е със специалност педиатрия не ми се вярва да не знае какво изписва.  Peace
Виж целия пост
# 6
предполагам, че знае, но нещо ме човърка. щеше да е хубаво да ми обясни, но уви.
Виж целия пост
# 7
Ако може да изчака до утре започването на приема, изчакай и разговаряй с нея, така ще ти е по-спокойно.  Hug
Виж целия пост
# 8
Започнахме го вече, а утре е събота и в поликлиниката работят само дежурни лекари. Ще се консултирам със зав. вътрешно отделение в болницата, че ми е познат, но той надали знае как стои въпроса със децата.
Виж целия пост
# 9
Мойта дъщеря е пила 3 пъти Клацид (сироп) и се повлиява много добре.
Ти за Клацид таблетки ли питаш?
Виж целия пост
# 10
Да, 250мг., но той пие 125 на прием.
Виж целия пост
# 11
 newsm78
според мен педиатърър се е водел по теглото на детето
Виж целия пост
# 12
Педиатърката ни го изписа, а в листовката пише, че не е подходящ за деца под 12 години.

Клацид има не само на таблетки, ами и за деца - сироп по 250 мг и сироп по 125 мг. Таблетките не са подходящи за малки деца, щото не могат да ги глътнат Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Рецепта не ви ли дадоха?? На нея трябва да пише сироп или таблетки.
Купете си детска суспензия, ако ви е казала да пие по 250 мг на прием, ви трябва такава от 50 мг /мл, а за 125 мг на прием, суспензията е 25 мг/мл.
Клацид за дете се дозира 10-15 мг на кг тегло.
Виж целия пост
# 14
Синът ми пи Клацид суспензия. Много гадно нещо и гоорчии... ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия