Спешно моля за помощ

  • 1 400
  • 15
Здравейте,

Имам нужда от съвет по следният проблем. Синът ми (1 г и 1м) има вирус от вчера и е с разтройство и повръщане. Проблема е че тази сутрин аз съм със същите симптоми. Естествено личната и педито искат да спра да го кърмя, но това е единствената течност и храна които той приема от 36 часа. Освен това не ми се иска да го травмирам в толкова тежък за него момент. Моля ви спешно да ме посъветвате защото нямам време нито сили да се информирам, а и педито ме натиска заради риска от обезводняване.
Предварително ви благодаря

Виж целия пост
# 1
Напротив, точно сега е най-добре да кърмиш. Така се щади неговото стомахче и малко или много ще предпази от обезводняване. А за теб- просто пий повече течности и по-лека храна. Ориз и сухари помагат за "затягането" на стомаха.
Скорошно оздравяване!  Peace
Виж целия пост
# 2
Христина,
много неприятен може да е този вирус с повръщане и разстройство.
Няма нужда да се спира кърменето в общия случай, но действително трябва да се следи за обезводняване.
Ако повръща след кърмене и причината е приетото мляко, хубаво е да се правят паузи между повръщането и следващото кърмене за успокоение на коремчето, защото раздразненият стомах пак може да изхвърли всяка влязла храна.
Можеш да попиташ личният лекар за рецепта за рехидриращ разтвор или в аптеката и да се опиташ да му даваш по начин, по който да го приеме.
Можеш да се консултираш за лекарство (обикновена медицина или хомеопатия) които да контролират повръщането и разстройството; можеш да пробваш с бабини илачи (след консултация с лекаря) - като чай от гьозум/джоджен, който успокоява раздразнения стомах.
Ако детето някак е склонно да приема друга храна, може би е вариант да му даваш чиста оризова каша или ориз с морков или супа Моро (морковена), които да помогнат за разстройството.
Кърмата може да е много полезна при такъв вирус не само, защото оводнява детето, но и защото в нея има антитела (особено щом и ти си с такива симптоми). Ако повръща след кърмене, пауза от поне 30-60 минути преди ново кърмене може да помогне. Сън в изправена позиция (с възглавници под гърба) може да е вариант, някои деца повръщат, ако след кърмене легнат хоризонтално.
При всички положения обаче е важно да следиш детето, а също и ти, да се оводнявате адекватно. Малките могат да се обезводнят много бързо и това може да е опасно.
Бързо оправяне пожелавам!
Виж целия пост
# 3
моят син имаше такъв вирус,когато беше на 1г6м.За разстройството му давай Варен ориз(или само водата на сварения ориз),моркови и бисквитки или сухари и кърма.Не е препоръчително да яде мляко и млечни продукти,плодове,и сладки неща.А против обезводняване има специални разтвори,които се продават в аптеките.Педиатърката ми каза много често да си мия ръцете за да не се заразя и аз.Не виждам причина да спираш кърменето.  Naughty
Виж целия пост
# 4
Bqhme v sa6toto polojenie ,no da6terqta be6e na 6m.Ne izpolzva biberon,nqma 6i6eta,s laji4ka ne iska be6e ko6mar....Ta ,az minah na SERIOZNA dieta -samo varen kartof ,izcedeno sirene,varen oriz,prepe4en hlqb,soleti i mn voda-tova e! A za malkoto karma,koqto v slu4aq e mnogo vajna,morkovena ka6a na milupa,orizova ka6a na nestle-reduvah gi ,i 1 sistema zada ne se obezvodni q davah po 4asovnik prez 5min. sas sprincovka  po 5-10k. za6toto  ne iska6e i nqma6e drug na4in i 4ai ot 6ipki-plod!!!Nie bqhme mnogo zle iskaha da ni pra6tat v bolnica :cry:tq be6e...napravo mi se pla4e kato se setq ...no se opravihme! :DTrqbva da si mnogo uporita da ne go ostavq6 ,postoqnno mu davai te4nosti  :naughty:te sa po vavni i ot hranata.Vie ste po golemi i po barzo 6te se poravite! Skoro6no ozdravqvane!!! Peace
Виж целия пост
# 5
Много благодаря за съветите. Аз се оправих с 2 системи по мое желание за 24 часа, но съм притеснена че малкият е все още с разтройство а тази сутрин отново повърна при първата хапчица (вчера прие същата храна без проблем). Кърмя непрекъснато но това продължава 4ти ден и той започва да отслабва.  ooooh! Опитвам се да се свържа с педито, но вече знам отговора: "Аз ти казах че ако не спреш кърменето ще рециклираш вируса". Няма да спра кърменето но съм страшно много притеснена за детето ми.
Виж целия пост
# 6
Щом и ти караш същия вирус, до детето достигат антитела чрез кърмата, не му я спирай.
Виж целия пост
# 7
Напротив, точно сега е най-добре да кърмиш. Така се щади неговото стомахче и малко или много ще предпази от обезводняване. А за теб- просто пий повече течности и по-лека храна. Ориз и сухари помагат за "затягането" на стомаха.
Скорошно оздравяване!  Peace
  Точно така е!И незнам защо така са те посъветвали, на мен нашата педиатърка ми каза точно обратното при подобен проблем-"минете няколко дни само на кърма"-така каза!И нещата се оправиха... Peace
Виж целия пост
# 8
Ние се оправихме за 8-9 дни с малка загуба на тегло от разстройството и повръщането.Продължавай с диетата на детето и не спирай кърменето.Бързо оздравяване.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Много благодаря за съветите. Аз се оправих с 2 системи по мое желание за 24 часа, но съм притеснена че малкият е все още с разтройство а тази сутрин отново повърна при първата хапчица (вчера прие същата храна без проблем). Кърмя непрекъснато но това продължава 4ти ден и той започва да отслабва.  ooooh! Опитвам се да се свържа с педито, но вече знам отговора: "Аз ти казах че ако не спреш кърменето ще рециклираш вируса". Няма да спра кърменето но съм страшно много притеснена за детето ми.
Добре, че ти си се оправила, а всъщност какво лечение провеждаш на детето?
Кърменето няма нужда да се спира, но ако детето се дехидратира сериозно, ще трябва да го вземат в болница и да го сложат на системи.
Виж целия пост
# 10
A za malkoto karma,koqto v slu4aq e mnogo vajna,morkovena ka6a na milupa,orizova ka6a na nestle-reduvah gi ,i 1 sistema zada ne se obezvodni q davah po 4asovnik prez 5min. sas sprincovka  po 5-10k. za6toto  ne iska6e i nqma6e drug na4in i 4ai ot 6ipki-plod!!!Nie bqhme mnogo zle iskaha da ni pra6tat v bolnica :cry:tq be6e...napravo mi se pla4e kato se setq ...no se opravihme! :DTrqbva da si mnogo uporita da ne go ostavq6 ,postoqnno mu davai te4nosti  :naughty:te sa po vavni i ot hranata.Vie ste po golemi i po barzo 6te se poravite! Skoro6no ozdravqvane!!! Peace Nie se poravih me za 7-8 dni, no i sled tova trqbva o6te nqkolko dni da vnimava6 kakvo qde malkoto.
Виж целия пост
# 11
как е детенцето?Има ли подобрение? newsm78
Виж целия пост
# 12
Здравейте. Онзи ден след като писах, състоянието и на 2та се влоши. Приеха ни в инфекциозното и вчера излязохме. Не сме оздравяли все още, но поне повръщането спря. Той е само на кърма и хидриращ разтвор. Аз,....вече не знам на какво съм. Бях започнала да похапвам диетична храна (нали трябва да я изфабрикувам тази кърма) защото тежа вече 45кг за 1.65, но тази сутрин пак разтройство.
Вирусът се развивал скокообразно от 7 до 10 дена. Дано вече сме към края Praynig
Виж целия пост
# 13
Христина, дано минава бързо и без особени последствия!
Виж целия пост
# 14
Забравих да кажа колко радушно бе приет факта че кърмя още. Получих много поздравления от лекарите.  Явно хората започват да се осъзнават.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия