Удобства при кърмене

  • 956
  • 8
    Съвсем сериозно. Искам да ви попитам в каква поза, на кое място изобщо как ви е най-удобно да кърмите. Мисля да кърмя още дълго, но не искам кърменето да се превръща в мъчение. А само като гушна бебо и вече крачетата му увисват във въздуха незнам как ще е занапред.
Виж целия пост
# 1
Ние се кърмим в легнало положение на спалнята.Лягам, слагам бебо удобно срещу мен и само леко придържам гръбчето,да не се обръща.Така се кърмим вече 11 месеца.Желая ти кърменето да не се превръща в бреме. PeaceУспех! Hug
Виж целия пост
# 2
Почти на една година сме и много обичам сутрешният сън да си го правим пред компютъра-слагам 2 възглавници в мен/става страхотно легло/ и 2 часа спим,сучем и аз си чета форума. Heart Eyes
Когато му се цоква между другото си го гушвам полуседнал.
Детето само ще те води,не се притеснявай. Hug
Виж целия пост
# 3
Купила съм си ето такава възглавница за кърмене - сядам по турски, слагам възглавницата, ляга на нея бебето без да му увисват краката и заставам пред компютъра. Хем времето ми минава бързо, хем малчо си увисва и заспива на цицата Laughing
Виж целия пост
# 4
В родилното отделение в което раждах големия ми син имаше страаашно удобни столове за кърмене. Леко се полюшваха, позволяваха супер удобна поза за кърмене, бебето суче, майката релаксира. Оттогава си мечатя за такъв стол, но май и за третото няма да ме огрее. Нещо подобно: http://ecx.images-amazon.com/images/I/41QX67KC1GL._SL500_AA280_.jpg
Иначе първия ми син го кърмех предимно легнала - така ни беше най-удобно и на двамата. За класическата кърмаческа поза нямах удобно място за сядане. В малкия имах удобен диван, кърмехме се седнали и легнали, понякога и пред компа. Особено като мина годинката се кърмехме предимно пред компа - детето полу-седнало в скута ми.
Възглавница за кърмене е супер удобство също. Особено за малките кърмачета.
Виж целия пост
# 5
...... Особено като мина годинката се кърмехме предимно пред компа - детето полу-седнало в скута ми.
Възглавница за кърмене е супер удобство също. Особено за малките кърмачета.
Хихихх, и моите кърмачета растат пред компа, второто пък почти не излизаше от слинга през първите си месеци  Crazy
Виж целия пост
# 6
Любимата поза и на двете ни е пред компютъра Sunglasses
Виж целия пост
# 7
Ние се кърмим легнали.И на двамата ни е супер-който иска яде ,който иска спи Mr. Green,а и през деня така,особено сега когато е по-топло.Понякога и пред компито,но рядко,защото нещо не ми е удобно.Ако съм на друго място или навън гледам да си облегна гърба и леко да си повдигна краката на нещо-навън например се подпирам на количката.
Виж целия пост
# 8
Ще се повторя явно, у дома легнали или пред компа с възглавница за кърмене, навън всякак- по пейки, прави, носейки се в слинг или кенгуру. Като посвикнеш спираш да се замисляш много, а и детето като е вече по голямо само си намира позата, помага ти, няма страшно че може да го изкривиш.
(Каката днес права си сукна докато се връщахме от цирка, размрънка се много че е жадна и аз за да си спестя мрънкане на главата, не сме и сядали, вървейки само спряхме и се понаведох  Mr. Green)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия