Проблем с кърменето!!!

  • 335
  • 3
Мили мами, моля помогнете!!!
Моя много близка приятелка има проблем с храненето на бебчо.
Ето какво е положението към момента:
"Малката е на 11 дни. Първите 2 я слагах на мен, но тя нищо не ядеше, а само си играеше
и на втория вечерта я минахме на изкуствено хранене, щото беше освирепяла.
После аз пих лекарства, но от две дена не пия и днес наобяд я пробвах на гърда, но тя само си играе и май пак нищо не поема
и в 12 и пропуснах храненето с изкуствено мляко.
Слагах я няколко пъти на мен, сега я оставям да крещи...Sad и да заспи от умора
и на два часа ще я пробвам пак на гърда.
Искам някой, ако си е патил да каже дали има шанс да я науча да суче или да не я мъча повече
била е 8 дни на шише само...
Аз се цедя и имам кърма, не знам дали е достатъчно но тя и това което имам не яде."
Благодарим ви прадварително!
Виж целия пост
# 1
Първо, спри добавката!
Щом успяваш да изцеждаш кърма, защо ти е нужна формула? Ако наистина бебо не иска да суче, можеш да предлагаш изцедената кърма с лъжичка, но в никакъв случай с биберон както досега.
Естествено е бебето да не желае да засуче от гърдата след като повече от седмица е било на "мързеливо" хранене. Спирайки биберона и предлагайки по-често гърдата имаш голям шанс за успех.

И нещо също толкова важно - никаква вода, сокчета и чайчета. Кърмиш или слагаш на гърдата често, може и през половин - един час. Нощното кърмене също не е за подценяване, то помага много за стимулиране на лактацията. Ако даваш биберн-залъгалка - откажи я веднага, така бебето ще има нужда да задоволява сукателния си рефлекс и предлагайки само гърда за целта, разчитай че скоро ще бъде предпочетена.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Да, има мами, които успяха да премахнат добавката и да преминат изцяло на гърда. но тук проблемът е как да я накарате да засуче. Как е хранена в родилното. Или не иска да суче, защото спи през повечето време?
Сигурна съм, че ще можеш да се справиш, само изчакай дасе включат мамите с личен опит в тая насока.
Виж целия пост
# 3
Цитирам една мама със същия проблем:
Как научих бебка да суче от гърда и да вдъхна кураж на другите майчета, сблъскали се с този проблем.
Когато ни изписаха от болницата моята бебка не искаше да суче от гърда, а чакаше с отворена уста биберона. Родих секцио и в болницата никой не ме пита дали искам да кърмя или да му дават добавка. Като се прибрахме в къщи взех нещата в свои ръце. Бебка чака с отворена уста и се сърди, че няма биберон, а мама я мъчи. Гушках я и започвах да се цедя директно в устичката и`. Водичка давах с лъжичка. След няколко дни на рев от нея и от мен, бебка "разбра къде е истината". После внимавах и как захапва, за да може да бъде ефективно сукането. Сега се кърмим успешно вече 5 месеца.

И още нещо,което може да бъде от полза,тъй като при това бебче най-вероятно вече има объркване на механизма на сучене и трудничко ще му покажат точно как се суче от гърдата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5418.0
И това вече съвсем по темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21132.msg406247#msg406247
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия