От Фризовом на Аптамил2

  • 576
  • 6
Здравейте!От утре заменяме Фризовома с Аптамил2.Това,което ми направи впечатление е ,че на кутията на Аптамила пише 120мл. вода с 4 лъж. е количеството за тази възраст.Досега ядяхме 180гр.вода с 6 лъж. Фризовом ,пак водени от упътването на кутията.Няма ли да ни е малко Аптамил2.Също пише,че храненията са 4,а пък ние все още сме на 5.Изяждаме и по 100гр. плод. пюре на ден.Кажете колко да ядем от Аптамил2 и как да вместя пюрето в дневното меню.Да очаквам ли някакви реакции при смяна на тези млека?Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Никога не съм се водила по таблиците и схемите. Те са просто ориентировъчни. Следвай детето!  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Никога не съм се водила по таблиците и схемите. Те са просто ориентировъчни. Следвай детето!  Simple Smile
И аз мисля същото.Но всъщност,защо искаш да замениш Фризовома?
Виж целия пост
# 3
Фризовома ни беше препоръчан заради запека,но вече нямаме този проблем.А и педито каза,че не може да се ползва повече от 3 месеца.
Виж целия пост
# 4
Незнаех,че не може да се ползва повече от 3 месеца.Малката също имаше запек от Нан1.Педито каза да и давам Фризовом,като замествам няколко хранения(1-2 само) и така проблема и мина,но аз го спрях,а също така и Нан-а и преминах на Celia Develop.Страхотно мляко,също е гъсто,не колкото Фризовома,но пак си хапва около 120-150 мл.Не се води по кутиите,колкото иска детето,толкова му прави.
Виж целия пост
# 5
Фризовома ни беше препоръчан заради запека,но вече нямаме този проблем.А и педито каза,че не може да се ползва повече от 3 месеца.

Това е И не е така!
Фризовом-ът е специално мляко - антирефлуксно е и корегира стомашните процеси (затова действа и срещу запек). Не може да се ползва повече от 3 месеца, когато се дава самостоятелно! Когато е в комбинация с друго, неспециално мляко (Нутрилон, Аптамил и т.н.) в съотношение 1:2 в полза на обикновеното АМ, може да се дава до годинка.
Например ето така: 3 лъжички Нутрилон + 2 лъжички Фризовом на 150мл готова смес.
Виж целия пост
# 6
Ей това и аз не го знаех.Гери беше изцяло на Фризовом,ако знаех щях да го комбинирам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия