Новородено и пълно легнало положение

  • 5 286
  • 41
Доколкото знам количката за новородени е с пълно легнало положение. ОК, ама днес бяхме на оглед за колички и видяхме доста модели (даже харесахме някои от тях), на които пише, че стават за новородени, а в същото време нямат пълно легнало положение. Имат почти пълно, но с лек наклон...  Thinking
Ако няма чупка в кръста на бебето, а просто цялата повърхност, на която лежи е леко наклонена, това вреди ли му? Натоварва ли излишно гръбначния му стълб?
И изобщо подходящи ли са такива колички за новородени наистина?  newsm78
Колко е допустимия наклон, ако някакъв се допуска?
Виж целия пост
# 1
Стига бебето да е с напълно изправен гръбнак,лекият наклон няма да навреди.Гледай все пак да е около 10 градуса.
Виж целия пост
# 2
На нас дори дюшека на кошарата ни е леко повдигнат така.Педи каза и сьм 4ела,4е за бебето е добре да е повдигнато на 30 градуса.
Виж целия пост
# 3
Никога децата ми не са били на 0 градуса. Абсурд, нали, като се наядат и ще върнат всичко, като ги раздрусаш с количката. На стара ми слагах възглавничка, на настоящата количка има лек наклон и не ми се налага.
Виж целия пост
# 4
гръбчето и главата трябва да са на равна повърхност  Peace
Виж целия пост
# 5
Няма проблем, кошчетата за кола също са в доста седнало положение, и все пак се ползват от новородени.

Да допълня, нашата количка беше комбинирана - кошчето се закрепва на самата количка - тоест бебчо си седеше в това кошче и на мен ми се струва доста удобно.
Виж целия пост
# 6
Започвам да се успокоявам.  Wink
Виж целия пост
# 7
Гледала съм винаги да ни е изправено гръбчето Peace
Никога не е седял на равна повърхност,просто много плачеше Peace
Виж целия пост
# 8
тук не съм виждала количка, която да е легнала  Shocked няма такива. моята е доста вдигната, пък е за новородени. съответно и столчето за кола. след като са одобрени по всякакви стандарти за бебешка безопасност, не ми е минавало през ума, че може да навредят  Peace бебето се чувства екстра, а аз съм спокойна, че няма да се задави, примерно.
Виж целия пост
# 9
Моята количка пък има кош за новородено,който е с напълно равна повърхност,
но аз  слагам едно одеало под дюшечето за да го повдигна  Mr. Green
На бебето му е по-добре като е повдигнато ми се струва.Ортопеда ми каза че може да
се вдига но на не повече от 30 градуса.
Виж целия пост
# 10
мда и нашата комбинираната уж има 100% легнало, ама е някак поне 10% повдигнато (маг ингланд е комбинираната), а лятната изобщо няма легнало (на чико е). коко както връщаше какво да ти кажа, той си спеше под наклон поне до 5тия месец.... Rolling Eyes
каква количка си си харесала?
Виж целия пост
# 11
На моята количка зимния вариант беше самото кошче за кола (защото сина ми беше зимно бебе), което се слага в самата количка (количката ми е  Чико Дуо, но кошчето си е кошче, няма начин да не си виждала)Детето ми се чувстваше добре в нея.
Виж целия пост
# 12
моята количка е с напълно легнало положение, следващото вече си е почти седящо
едно е матрака да е повдигнат под 30градуса, или повече заради рефлукс примерно, съвсем друго е количката да е с наклон. самата дължина не е чак такава, за да се получи плавен преход, а бебето буквално се сгъва в нея.
преди 2седмици взех лятна количка, която е с 30градуса и няма напълно легнало положение. Мога да кажа, че дъщеря ми не се чувства толкова удобно, заспива седнала, защото при това положение не може, а постоянно се надига да става, и чак след като е заспала мога да я пусна да легне.
За новородено си препоръчвам напълно легнало положение.
Виж целия пост
# 13
Нашата количка (Чико), по-точно коша за новородено има напълно легнало положение, но има и механизъм, с който се повдига наклона на коша. Доста често ползвам тази опция на коша. В креватчето си пък спи в напълно легнало положение.
Не мисля, че лекия наклон (20-30 градуса) би навредил на бебето, стига да не е непрекъснато в такова положение. 
Виж целия пост
# 14
Според мен бебчетата трябва да са в напълно легнало положение докато са малки. И на двете ми деца съм избирала такава количка с напълно легнало положение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия