Сол в зеленчуковото пюре!

  • 1 642
  • 26
Здравейте, мили мами!

Бебка е на 5 месеца и скоро ще захранвам със зеленчуково пюре. Като начало ще го правя в къщи, пък после ще видим. Педи каза сварен картоф 100 гр., АМ - 100 мл., масло 1 лъжичка, малко сол и лъжичка захар.
Та ето и въпросите ми:
1. Трябва ли да се слага сол в храната на 5 месечно бебе и ако не - от кога може?
2. Да слагам ли захар /тя каза уж заради калориите, но ние не сме много слабички, пък ако е заради вкуса, все пак АМ е сладко/
3. След картофа какво да давам - картоф с морков? А кога мога да правя такива като спанак, лапад, че имаме в изобилие от село?
Виж целия пост
# 1
И аз сама ще приготвям пюренцата.Няма да добавям нито сол нито захар.А за масло са прекалено малки.Смятам да добавям само капка био зехтин и АМ. Peace
След картофа въвеждаш морков ,тиквичка и др. зеленчуци.За лапада непомня от кога беше трябва да видя  newsm78
А като имате в изобилие лапад и спанак си го попари и замрази във фризера за зимата ще ти свърши чудесна работа. Peace
Виж целия пост
# 2
Аааа, той вече е замразен!
А за този био зехтин ще ми разясниш ли? /Извинявай за "умния" въпрос?
Морков и тиквичка еднокомпонентни ли да въведа? Или примерно картоф с морков?
Виж целия пост
# 3
препоръчва се захранването със зеленчуково пюре да е пъроначално с готово пюре заради гарантирания произход на зеленчуците и подходящата консистенция -  аз почнах с Хип морков, тиква, те са сладки. Също така не е добре да се добавят сол, захар и подобни, поне в началото - прочети във форума има много изписано по темата
Виж целия пост
# 4
irina_vas ,аз реших да започна с картоф.След като свикне с картофа смятам да добавя и морков.После към тях мога да добавя и тиквичка или да направя само картоф и тиквичка без моркова.Ти решаваш.Био зехтин продават в  диетичните магазини или на щандовете на по-големите вериги магазини.  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз не слагам нито сол,нито захар.Приготвям го така:
Готвя картофа на пара,пасирам и след това добавям АМ,ако ми остане от пасирания картоф без АМ си го прибирам в хладилника за другия ден само му добавям АМ и малко го стоплям...
Направих така- дадох картоф и след това започнах да добавям морков,но купувам от тези с зеленкото(на връзка),тиквичка и вчера добавих и карфиол...
След няколко дни ще и дам и тиква...
Мисля,че още е рано за спанак и лапад...
Виж целия пост
# 6
Слагала съм сол, но когато детето ми беше на 9-10 месеца. А захар изобщо не ти трябва да слагаш.
Виж целия пост
# 7
като за начало най-добре без сол и захар  Peace, аз като правя пюре не ги добавям, но в някои от готовите има
Виж целия пост
# 8
От около една седмица започнах да слагам по съвсем малко сол, то направо може да се каже, че не слагам, а захар не слагам в нищо. Нещо не мога да си го представя захар в зеленчуковото пюре, все едно да си сложа захар в салатата newsm78
Виж целия пост
# 9
Аз правя пюретата от началото на захранването ни.Не съм слагала нито сол нито захар,нито АМ Peace
Вече от един мес насам добавям сол в малки количества Peace
Виж целия пост
# 10
Не съм слагала нито сол ,нито захар!
Виж целия пост
# 11
Рано е още за сол.Аз започнах да слагам съвсем отскоро.А за захарта-ако детето яде нещата без захар,не слагай.Или поне да е колкото може по-малко.Масло-не бързай,или пък съвсеееем малко,една кафена лъжичка даже е много.За захранването-да,може картоф с морков.Според мен засега да не даваш повече от два компонента наведнъж.Пусни търсачка за захранването,ще намериш много полезна информация.Не мога да те посъветвам за лапада и спанака,защото не съм давала домашно приготвени,а и купените не се радваха на голям успех при моето момче.
Виж целия пост
# 12
Като начало е добре без сол и захар Peace
Виж целия пост
# 13
Сол започнах да слагам в манджите от около месец, захар не съм слагала никога в зеленчуково пюре. Най-добре не ги слагай. Peace
Виж целия пост
# 14
Сол започнах да слагам след годинката,но като количество-минимално/колкото за идеята/,а захар въобще не съм слагала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия