Имена за близнаци

  • 14 020
  • 42
Здравеите!
Вече изчетох какви ли не сайтове с имена и български и английски, но не мога да избера имена за момиче и момче близнаци, а не ми остава много време до раждането. Много ми се иска да имат нещо сходно, да са благозвучни като за близнаци и в същото време да са свързани по някакъв начин с името Снежана (майка ми). За момичето може би Снежина, но за момчето много се затруднявам. Не е нужно да започва със С, но поне да звучи близко.
Благодаря много на всички, които ще отговорят
Виж целия пост
# 1
Здравей, миличка!

Много е трудно да комбинираш име на Снежина. Не е задължително имената да са сходни, кръсти си детенцето с мъжкото име, което на теб ти харесва.

Веднага след като прочетох женското име и ми дойде на акъла за мъжко:

- Снежана и Божан - на галено Снежи и Божи
- Снежина и Божин - на галено пак Снежи и Божи

Ако ми изникне пак нещо ще пиша! Това беше първото  Hug Hug Hug

Сега като се замисля, всяко име с окончание АН или ИН би ти се вързало - Богдан,  Велин или Венелин, Веселин, Галин, Добрин, Радостин, Светлин и т.н.
Виж целия пост
# 2
Аз никога не съм избирала имената на децата си да са сходни,но в крайна сметка се получи така без да искам,казват се Дария и Радослав и на галено Дари и Ради(от едни и същи букви Mr. Green)
Мисля,че Нели ти е дала много хубави примери,на мен ми допада Снежина и Божин Peace
Виж целия пост
# 3
 newsm03 Мммм, много се радвам да чуя, че предстои да се роди една Снежина  newsm44 Аз се казвам така и си го харесвам много името Simple Smile Виж, обаче много трудно ще го комбинираш със сходно по звучене мъжко такова. Наистина идеята на Нели е добра. Навремето, когато мислех за имената на моите момичета и аз исках да са сходни по звучене, но само толкова. По-скоро бях склонна да носят дълги и звучни имена от типа Божидара, Любомира и т.н., но в деня, когато се родиха просто разбрах, че искам да са Ния и Дея newsm06 Това мога да споделя от собствения си опит. А иначе за момче много харесвам името Кристиан и бях решила ако имам момчета(защото знаех, че са еднояйчни) едното задължително да е Крис, но не можех да се спра на второто име. Желая ти лек финал на бременността и да се похвалиш!
Виж целия пост
# 4
Избора на имена е много лично нещо  Peace, ти сама реши как да се казват рожбите ти, а не след време да се ядосваш, защо така, пък иначе...
Аз ги бях кръстила още докато бях бременна. Знаех си, че бебето в ляво ще е Християн, а в дясно Михаил.  Даже помолих доктор Стаменов да каже кой изважда, за да знам чие име на кой отговаря. Моето желание беше и двамата да имат хубави именни дни, за да не стане така, че единият да празнува, а другият да си няма и той имен ден. Признавам си обаче, че крайното решение взехме, след като говорих с нумеролог по въпроса. Било добре, че първите гласни букви в имената са еднакви - тоест И.
Колебаех се за Александър, Мартин, Кристиян.

Относно твоите дилеми, хубави имена за момиче със С има доста. Ако имам дъщеря, което много искам, ще носи или името на баща си - Стефан, тоест Стефания, или ще бъде нещо сходно.
Затова аз лично харесвам повече Стефания, Сияна, Силвия, Симона за женско име. За мъжко, защо да не са с еднакви букви  newsm78, например Стефан, Симеон.

Желая ти леко раждане, и не забравяй, че не името прави човека, а човека името. Успех!  Hug
Виж целия пост
# 5
моите близнаци са Георги и Иван или Гоше и Ване,и двамата имат именни дни,а исках традиционни български имена
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви за предложенията! Все още обаче продължавам да се колебая за мъжкото име. Засега най-сходно ми звучи Стенли. Снежи и Стенли, какво мислите? Но май мъжкото име звучи странно за БГ, а пък с други имена все още не мога да почувствам някакво сходство и благозвучност.
Идва ли Ви някаква идея? Ако да, моля, споделете я.
Виж целия пост
# 7
На мен Стенли не ми звучи добре в комбинация със Снежи. Едното е чуждо, другото българско  Wink. Но това е лично мое мнение  Peace. И обикновено на Стилиян на галено се казва Стенли.  Grinning Я, го наречете Стефан, хубаво българско име  Peace! Пък на галено му казвайте Стенли  Peace.
Виж целия пост
# 8
Значи доколкото разбирам за момиченцето сте избрали име, т.е. остава момченцето. Защо държите да има някокво сходство или съзвучие с женското име? Просто изберете едно мъжко, което ви харесва и така Peace На мен лично Стефан или Стилиян ми харесва повече от Стенли.
Ние, напримерно, бяхме решили, много преди да имаме деца, че ако имаме момче ще е Кристиян или Александър, но като дойдоха две... просто харесахме женско име и така...
Успех и съм сигурна, че ще изберете най-подходящите имена Peace
Виж целия пост
# 9
Съзвучно със Снежина ми е само Снегорин Wink
Не се обиждай, шегувам се!
Съзвучно няма ни едно, май, ама със С има прекрасни български имена - не избирай Стенли, моля те!!! Ще бъдат като близнаците на Крум Савов: Крум и Катрин!!! Не Катерина, а Катрин... Странно, според мен. След като е било наложително (явно) момчето да е Крум, по би се "вързало" с една Катерина, не мислите ли?
Виж целия пост
# 10
И на мен не ми харесват имената да са различни, всмисъл едното традиционно българско, а другото чуждо. Но всеки родител си решава. Каквото и да избере, ще е най-прекрасното за вас.  Peace

Аз пък знам за едно бебе, кръстено Катрин Цонка /това са първите му имена/  Mr. Green Mr. Green. Има и куп други такива идиотии.
Десинчо, много ми харесват имената на твоите сладури, супер!  Peace Hug
Виж целия пост
# 11
Здравейте и от мен горди мами:).Не съм имала затруднение с имената защото просто си ги бях нарочила на моите родители Борислава и Мария.Накратко Буба и Мия.Харесва ми да спазвам традицията и бате е на свекър ми Илия.Имаме хубави български имена нека си ги пазим. Peace Peace
Виж целия пост
# 12
Аз не бях се сетила за имена, които да звучат сходно, но много ми харесаха имената на 3 момченца тук, които завършваха на МИР.
Не се сещам и аз подходящо мъжко име за Снежина, но повече ми харесва Симеон, отколкото Стенли. Така ще са Снежи и Мони.
Виж целия пост
# 13
Според мен в избора на име трябва да се вложи чувство,сентимент.Може да се спази семейна традиция,да се почетат родители или да се даде име на любима известна личност,герой от роман......... или име,което сте си избрали отдавна,мечтаейки за дете и т.н.

Хубаво е при близнаци да са сходни имената.Но аз лично не бих искала да изпадна в следната ситуация - питат ме децата как са избрани имената им и отговарям - Ти си кръстена на баба си ,а ти на първата буква на сестра си,да я допълваш Sad......Единия ми изглежда пренебрегнат.Друго си е детето да се почувства специално, да му кажат например,че е кръстено на цар Калоян,Симеон или Борис - за да бъде силен като тях.....или на някой светец - да го закриля, или на  личност,от която да се стреми да вземе нещо положително и да се гордее,че е кръстен на нея  Peace

Леко раждане! Hug
Виж целия пост
# 14
bluebell, на Снежина според мен ще отива българско мъжко име. Например Светлин, Боян, Божидар, Веселин, Ангел имена, които означават нещо.

Когато разбрах, че близнаците ще са момчета имената си дойдоха от само себе си. Стефан на баща ми/ и на майка ми Станка/, Иван на свекърва ми. Кака им е Михаела на свекър ми, без да се налага да променям имената.Така изпълних традицията и всички са доволни. Оказа се, че са кръстени на светии и имат именни дни.
Според мен имената на момчетата трябва да звучат мъжки, имайки предвид че след време ще станат бащино име и трябва да звучат добре. Ако  са еднополови трябва да са различни като звучене. Представете си 2 еднакви деца еднакво облечени и с близки имена, обърквацията е пълна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия