Кога спряхте млякото вечер?

  • 774
  • 6
Здравейте,

Синът ми е на година и един месец. Захранен е на 6 месеца. Кърмен е до 9м. В момента пие АМ сутрин и вечер (вечер доста късно - към 10.30-11ч.) Напоследък обаче спи доста неспокойно - може и от зъбите да е, но една приятелка ми каза, че било от вечерното мляко, да съм го спирала вече. Питах педката на последната консултация, но тя само изсумтя нещо и не даде конкретен отговор. Та, реших да се посъветвам с вас.

Предварително ви благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 1
ако детето все още си иска вечерното мляко, не виждам как можеш да го спреш  newsm78 не еголям за него - нека си го пие  Peace
най-вероятно го тормозят зъбчетата  Peace преди млякото яде ли нещо друго? евентуално можеш да изтеглиш по-рано млякото, както и спането  Peace
Виж целия пост
# 2
Да, може би трябваше и това да обясня - през деня яде детска кухня. Вечеря към 6.30-7ч.
До преди месец вечер изпиваше по 210мл АМ. Но сега пие не повече от 150мл. Затова се чудех, дали самият той не ми дава знак да го спра Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Според това, което съм чела на вашата възраст му е рано да отказва млякото. 150 мл все пак не е малко, особено като се има предвид, че хапва твърда храна през деня. На твое място бих продължила да му давам Grinning
Виж целия пост
# 4
На вашата възраст сме и още хапваме мляко вечер  Peace
Това,че изпива различно количество АМ не е знак да го спираш-ние също не ядем едно и също количество винаги,нали?  Wink
Иначе за децата над годинка дневната доза мляко трябва да е около 500 мл(включва всички млчени продукти).Ако махнеш това млечно хранене трудно ще ги наваксате само от другите  Peace
Виж целия пост
# 5
Не мисля,че неспокойния нощен сън е следствие от вечерното мляко.
И моят син спи неспокойно вече няколко месеца,но едва ли причината е че пие АМ преди лягане.Той и през нощта пие кисело мляко.
По-скоро,когато млякото го няма,става по-неспокоен и плаче.
На тази възраст децата преживяват вече дневните емоции,плашат се насън,плачат,а и зъбките ги тормозят.
Аз не вих спряла скоро вечерното мляко,по-скоро ми се иска да намаля нощното.Но с тези събуждания незнам как ще стане.
Виж целия пост
# 6
Благодаря за съветите  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия