Възможно ли е да удължа перде?

  • 1 102
  • 5
Здравейте! Купихме си пердета за хола и кухнята, но пердето в хола ми се струва късо. В кухнята стои добре по-късо, но в хола ми се иска да го удължа. Дайте идеи много ви моля!
Виж целия пост
# 1
На мен също ми се налага преди врме да си удължавам перде. Майка ми даде идеята - трябва да имаш от същият плат като начало и след това го пришиваш в долният край на пердето като ми правиш нещо като подгъв- хич не го обясних.  Cry
Опитвам пак - вземаш парчето плат, свиваш го на две там където са 2-те части се пришива към старото перде и изобщо не се вижда , че е наставено. В крайна сметка шев има точно на сглобката м/у двете части и се получава все едно е направен подгъв на пердето.
Виж целия пост
# 2
Зависи от пердето.Ако е подходящо,може да му се пришие долу дантела-продават я на метър във всеки магазин за пердета.Може и по описания от Радостина начин.Но ако е перде,което завършва с нещо като шнур-тежест или има някакъв мотив като фриз, не може нито по единия-нито по другия начин.Аз имах подобен проблем-разших отгоре перделика.Пердето ми го бяха шили в магазина и те обикновено там слагат доста голям резерв.От там отпуснах.Но ми трябваха 2-3 см.Или с останало парче се наставя горе,като точно в наставката се шие после перделика.Въобще не личи.Но и в този случай може да се отпусне с не повече от 8-10 см.
Виж целия пост
# 3

подгъва се разшива и се добавя ново парче за гръб на подгъва/ако имаш още плат и ако пердето ти не е наранено от шева/

ако не може да се отпусне от подгъва, пробвай да направиш декоративни бордюри с друг плат.

стои много красиво комбинация от органза с бордюр от тафта и декоративни панделки от същата тафта

Виж целия пост
# 4
Чудесен повод да освежиш пердето. Аз бих си пришила един волан от друг плат, за разнообразие. Или дантела.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета! Най-вероятно ще пришия отдолу на пердето ресни или дантела, защото пердето е органза на раенца
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия