Кое точно е алергена в ягодите и преминава ли в кърмата?

  • 597
  • 6
Това ми е въпроса. Извинявам се, ако има много теми по този въпрос, но аз честно не намерих конкретния отговор. Имаме обрив, а в последните 3-4 дни сме опитали 2 нови неща- козе сирене и череши. Но аз ядох пресни ягоди (преди съм яла компот, не е имало проблем).
Благодаря предварително за отговорите Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Семчиците и ситните влакънца. Но освен тях опасността идва от това, че ягодата е плод, растящ близо до земята и много трудно се измива от пръстта. Също така, благодарение пак на близостта със земята, много лесно се заформят гнилостни процеси и може да има наченки на мухъл или други такива подобни, без да се виждат с просто око Peace
Що се отнася до преминаването в кърмата - ако сте имали проблем друг път с реакция от кърмата - може да се говори за някакво преминеване. Като цяло можеш да ги изключиш за седмица и после пак да опиташ. Ако обривът се повтори - тогава явно наистина е от ягодите Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Аз оня ден попаднах на статия, в която пишеше, че около семчиците, които са по външната част на ягодата се образувало плесен, който е големият причинител на алергични проблеми.
Не мисля, че причинителят може да премине чрез кърмата!
По скоро потърси проблема в козето сирене или черешите.
Виж целия пост
# 3

Плесените около семчиците са само една от възможните причини за реакция - но не най-сериозната.

Причините за реакция към ягодите са комплексни и в повечето случаи не става въпрос за алергия. Съответно вероятността за преминаване през кърмата е много малка.


За алергена в ягодите:
тук, тук и т.н.
Виж целия пост
# 4
Аз също не мисля, че проблема идва от ягодите.Аз обожавам ягоди и вече трета седмица ям всеки ден по около половин килограм на ден.Проблеми с обриви при бебо не съм имала.Знам, че не бива да се дават ягоди, или сок от ягоди на бебета, но не съм чела никъде, че кърмачката не бива да яде ягоди.Възможно е обрива да е от нещо друго, а не от храната-например да си го облякла прекалено дебело Thinking.Поне при нас се получава така-само да облека една блузка повече отколкото е необходимо и цялото тяло на Стефко се обрива.
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички за отговорите    bouquet . И аз започвам да си мисля, че не е от ягодите.
Виж целия пост
# 6
Аз също ям доста ягоди, но проблем не съм забелязала до тук с бебето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия