Детето ми се дърпа от гърдата,издава звуци и проплаква докато суче

  • 1 687
  • 6
Моля ви,майчета,кажете ми нормално ли е да се дърпа от гърдата и да проплаква докато суче и какво да правя?
бебка е на 20 дни от няколко дни сме с колики и запушено носле   /вземаме еспумизан и макситрол за нослето/,много често плаче и вече не суче спокойно.
И още едно питане -започнах да я кърмя легнала,понеже откакто е с колики стои по 45 минути на гърдата и се сърди ако се дръпна, но забелязах,че едното ми зърно е доста по-набъбнало от другото-това знак ли е че не захапва правилно?
Виж целия пост
# 1
забравих да кажа, че я кърмя на поискване.
Виж целия пост
# 2
и като я кърмиш на поискване на колко долу -горе суче тя?

щото при нас като почнаха коликите почнаха така - цял ден иска да суче...нон стоп. бебетата трудно различават болките от глад и тези от колики. отделно дето се успокояват психически чрез сукането
Виж целия пост
# 3
Може пък и да е кърмаческа стачка..... Thinking Има  такива теми в библиотеката на форума,почети ако имаш време.Но докато продължават колите все са си неспокойни така или иначе.Моят син спираше да плаче по време на колики само по време на кърмене,но се съм го кърмила на по-малко от 2 часа и половина.И на двете гърди ли плаче или само на едната??
Виж целия пост
# 4
Според мен е заради запушеното носле, трудно му е да диша, докато суче. Капни в нослето физиологичен разтвор непосредствено преди кърмене или другите капки, които са ти изписали. Някои мами накапват и кърма в нослето за отпушване, аз също съм пробвала. Ако е пък кърмаческа стачка пробвай да кърмиш преди заспиване, леко като се е унесло  вече бебчо, ако не протестира. Повечето бебчета сучат чудесно докато спят. Ако и тогава има проблем сигурно е заради нослето. Успех!
Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите.
единия ден цял ден искаше да суче, а от 2 дни различно,но горе-долу на час и половина-два.
Иначе капя в нослето и физиологичен разтвор и тези капки и тя се скъсва от рев,и аз немога да спра да плача,много ми е мъчно...
Виж целия пост
# 6
Бумби само не се отчайвай. Детето усеща притеснението ти. Ох не мога да повярвам , че го казвам като знам каква бях паника в началото. За нослето попитай дали можеш да пръскаш Стеримар. При нас подейства добре. А да ти кажа плачът не винаги е само от колики, причините може да са хиляди. Гушкайте се много и всичко ще мине. Успех  Hug.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия