зъболекар

  • 641
  • 11
Не съм срещала подобна тема, откакто влизам във форума, но ако е имало моля за извинение. Налага ми се да посетя зъболекар. Днес ходих да си взема час. Става въпрос за кариес и фотополимерна пломба. Предполагам, че зъболекарката е видяла, че съм бременна, а и като ме попита каква пломба ще искам и казах, че ако не ми пречи на състояниетоо предпочитам такава. Тя не каза нищо. Просто ми даде час. Дали обаче няма да ме облъчи по някакъв начин? newsm78 Някой ако има опит, моля да сподели.
Виж целия пост
# 1
Не мисля че лазера ще ти навреди.Той не излъчва чак токова вредни лъчи че да се притесняваш, по скоро зъболекарката тр да има защита на очите.Не съм 100% сигурна но мисля че не тр да се тревожиш от този лазер, все пак това не е рентген за да имаш притеснение за облъчване или нещо от тоя сорт.
Виж целия пост
# 2
Спокойно отивай.
Няма страшно за бебо.
На мен дори зъб с упойка са ми вадили през бременността.
Стига зъболекарката да знае,че си бременна,всичко ще е ок. Peace
Виж целия пост
# 3
Не се безпокой, нямат такава проникваща способност, няма абсолютно никаква опасност от облъчване на бебето.
Виж целия пост
# 4
Няма проблем Peace
Виж целия пост
# 5
Няма за какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 6
Няма проблем за фотополимерна пломба, има ако се иска рентгенова снимка - тогава е облъчване!
Виж целия пост
# 7
няма място за притеснение отивай да ти правят пломбата и спокойно
Виж целия пост
# 8
На мен даже и упойка ми сложиха в девети месец. Ходи спокойно.
Виж целия пост
# 9
На мен ми направи такава пломба зъболекарката ми, на която имам голямо доверие, още повече, че тя самата роди преди около година и половина и запозната с рисковете при бременни жени. Тя ме попита само дали държа на упойка и аз отказах, но въпреки това не болеше.
Виж целия пост
# 10
Не мисля, че трябва да се притесняваш за лазера. На мен ми отказаха в по-късна бременност да ми направят зъбите, защото се тревожеха да не предизвикат контракции и преждевременно раждане.

Лека бременност и леко раждане!  Peace
Виж целия пост
# 11
Няма повод за притеснение.
Точно сега е момента да си оправиш зъбите Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия