5000лв от общината за инвитро-Варна

  • 12 430
  • 134
Здравейте на всички!
Реших да пусна темичка, която е много актуална за момичетата от Варна.
Приеха до края на годината общината да отпусне към 250000лв за 50 двойки от Варна (с местожителство тук), на които да помогне с по 5000лв за инвитро процедура в АГ, Майчин дом или Олимед. Но за съжаление подробна информация още никой не знае. Аз съм записана за ИКСИ за септември в АГ. Реших да кандидатствам и за общинската помощ. Днес говорих с една акушерка в АГ, която дава становище, което служи пред Общината и с което се кандидатства. Подробности незнам, в четвъртък ще ходя на място в АГ. Тя ми каза само че е необходимо някакви изследвания да си направим с мъжа ми, но точно какви незнам и тя май не е сигурна.
Нека, който се интересува или, който вече има някаква информация, да пише. Ако някой знае каква е процедурата по кандидатстване, къде се ходи и т.н. Да си бъдем взаимно полезни  Hug
Усмивки и прегръдки
Виж целия пост
# 1
АЗ се записвам Peace  да следя темата и аз искам да знам какво поточно искат къде да се запиша и от кога и до кога е срока newsm78
Виж целия пост
# 2
Четох за това някъде в нета, но и аз се интересувам от подробности. Най-вече ме интерессува има ли краен срок за подаване на документите и срок в който трябва да направиш процедурата, тъй като аз ще мога да започна чак ноември може би.
Виж целия пост
# 3
Програмата,т.е. срокът за уползотворяване на сумата е 1 година.
Ще имам повече инфо след 11 юни ,след среща  с хора от Община Варна!
А до  тогава  може и да излязат с информация в местната преса.
Следете я и докладвайте тук ,моля! Hug
Виж целия пост
# 4
Малко инфо от нета засега:

Стъпка по стъпка

- Първата стъпка, която трябва да се предприеме, е безплатна консултация в един от трите ин витро центъра във Варна с цел диагноза. Те са АГ, „Олимед“, Майчин дом. Ако лекарският екип прецени, че семейството има показания да се подложи на изкуствено оплождане, излиза с анамнеза.
- След това се правят изследванията, предписани от здравната каса.
- Едва тогава с всички документи от центъра двойката отива при д-р Красимир Тунчев от общинска дирекция „Здравно развитие“.
- Там се подписва молба и декларация за съгласие с условията на програмата. В нея е записана и клауза, според която, ако по вина на пациента процедурата бъде спряна, семейството възстановява сумата.
- След като се окомплектоват документите, те се разглеждат от специална комисия, в чийто състав влиза шефът на дирекцията доц. Добрин Радев, д-р Тунчев, съветниците проф. Анелия Клисарова, д-р Красимир Петров и д-р Ивайло Митковски. Решението излиза до няколко седмици.
Ако е положително, се сключва договор с центъра за лечение на стойност 5000 лв. Парите се превеждат директно от общината на сметката на центъра и тази на аптеката, с която той работи. Предварителните сметки показват, че 3000 лв. отиват за лекарства, а 2000 лв. - за медицинските процедури.

Виж целия пост
# 5
Браво на Варна!
Дано  в повече градове се появят подобни инициативи
Виж целия пост
# 6
Скарлет, сега прочетох в темата за НЗОК и подпомагането на инвитро процедурите. Там пишеш че си подала документи през март тази година. Би ли ни казала какви изследвания си пуснала тогава? Понеже от това което намирам в нета пише, че за общинската помощ искат изследванията на здравната каса, тоест покриват се! Друго което прочетох е извадка от статията за НЗОК а именно:

ПРОГРАМА  ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА БЕЗПЛОДИЕ ПРИ ЖЕНАТА
НЕОБХОДИМИ МЕДИКО-ДИАГНОСТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ В ХОДА НА ЛЕЧЕНИЕТО

Набор от изследвания, предхождащи контролираната овариална хиперстимулация и пункция на фоликули

При жената:
- преглед и преценка за лечение;
- клинико-лабораторни изследвания (кръвна група, ПКК, СУЕ, показатели на хемостазата, биохимия);
- определяне на влагалищната чистота;
- изследване на базални серумни хормонални нива;
- ехография на малък таз;
- разширени изследвания и консултации по индикации;

При мъжа:
- изследване на еякулат;
- разширени изследвания и консултации по индикации;

При двамата партньори:
- HIV, Wass, HBsAg, HCV;


Това ли са всички изследвания които трябва да си направим?
Виж целия пост
# 7
И едни 400 лева пак.
А ако си правил опит инвитро ?
Ако имаш епикризи доказващи невъзможност за естествено забременяване?
Ей за това ще питам на 11 юни!
На мен 400лв.  са ми от значение например и  на други тук си мисля!Ако искате казвайте какво още да питам ?
Ще запиша и после доклад!
Виж целия пост
# 8
Ха не мога ли да си отида направо с протокола от ЗК в Общината и да искам да ми финансират процедурата  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Ми за това иде реч де?
Давност и от този род!
 Wink
Виж целия пост
# 10
Вивиана, точно това са изследванията. От АГ Варна ми дадоха списъка, но той е същия като този, който си пейстнала тук, само малко по-конкретизиран. Има много изписано в темата за НЗОК за необходимите изследвания, но ако искаш мога да си сканирам списъчето от АГ и да ти го пратя на лични. Само кажи  Peace
Денди, идеята е перфектна   hahaha   ама дано да има малко по-дълъг срок за подаване на документи, че аз още нямам обаждане от касата  #Cussing out
Валикир, и аз смятам, че е важно да се предложи да могат да се използват изследвания, които не са с давност по-голяма от 6м. Това ще спести много средства на двойките.  Peace
Опс, докато пиша ти си го казала  Hug
И друго - правилно ли разбирам, че трябва да се направи процедурата в клиниката, която ти е оформила документите?
Виж целия пост
# 11
Момичета според мен ние които сме подали вече документи за помощ от Касата няма да сме допуснати до тяхното класиране! И все пак трябва да се пита.
Виж целия пост
# 12
И аз така предполагам и може би има резон в едно такова решение. Или пък тези, които са подали документи в касата могат да бъдат финансирани с по-малка сума, покриваща само процедурата примерно, защото всички знаем каква сума отпуска касата.  #Cussing out
Виж целия пост
# 13
Скарлет, би ли ми пратила списъка с изследванията на лични?
 Hug
Виж целия пост
# 14
Момичета,
днес ми дадоха експертното становище от АГ Варна, с което ще кандидатствам. След 15ти юни ще се подават документи в общината. А за това какви документи и изследвания ще подаваме, ще прочетем в една молба, която се изготвя в момента в общината. Юристите им проверяват и подготвят всичко и скоро ще е готово и ще можем да прочетем какво ни трябва. Въпросната молба можем да намерим на 1 етаж в Общината, но трябва да се проверява кога ще излезе.
До скоро!
 ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия