зимафлуор

  • 933
  • 12
Здравейте, давате ли редовно зимафлуор на децата си? Аз чувам доста противоречиви мнения и затова питам и вас. Аз давам,но признавам си не много редовно.
Виж целия пост
# 1
Аз давах, но след като прочетох темите за флуора тук спрях.
Пусни едно търсене на"флуор" и ще видиш колко много има за четене  Laughing
Успех при взимането на решение  Wink Не е никак лесно (поне при мен не беше) Confused
Виж целия пост
# 2
Давах на Дани флуорин. Резултата е, че няма никакви наченки на кариес. Повечето деца в групата му са с поне по един. При него не е наследствено, защото и двамата с баща му сме били с пломби от ранна възраст. Смятам да давам и на Влади, но като стане на годинка. Водата не се флуорира, профилактиката ни е на ужасяващо ниво, мързела ми е голям Embarassed, та карам по най-лесния ми начин
Виж целия пост
# 3
аз давам редовно,пиех флуорин и докат бременувах,по съвет на стоматоложката ми
Виж целия пост
# 4
наистина мненията по този въпрос са доста противоречиви. направо да се чудиш на кого да вярваш newsm12. Моята стоматоложка, на която съм склонна да вярвам, ме посъветва да не давам, тъй като в адаптираното мляко, а и чрез други храни бебка си набавя нужното и количество флуор, така че не съм и давала.
Виж целия пост
# 5
  Аз давам. Всеки ден по 4 капки. Въпреки че мненията са много противоречиви, се доверих на педиатърката си и на моя стоматолог.
  Но както вече са ти казали - прочети и мненията "За" и мненията "Против" и реши сама.  Laughing
Виж целия пост
# 6
И моята стоматоложка ме посъветва да не давам.Излишно се товарел детския организъм,а и за да има полза от него трябва да се дава до 18 годишнина на детето.  Simple Smile Докато бях бременна пиех Зимафлор  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Не давам, нито съм пила като бременна. Защо? За да бъдат здрави млечните зъби на детето ли? Като ги смени да си яде сирене и други калциевосъдържащи храни или да пие флуорин. 
Виж целия пост
# 8
Не давам!
Според мен здравината на зъбите е 90% ген и 10%хигиена.
Виж целия пост
# 9
Не давам!
Според мен здравината на зъбите е 90% ген и 10%хигиена.


Много, много правилно! Аз тази есен ще навърша 30 години Blush и в моята уста зъболекар не е имал работа Mr. Green. Нито Зимафлуор, нито Флуорин или нещо подобно съм пила някога, но пък баща ми също е с много здрави зъби.
На дъщеря ми не давам.
Виж целия пост
# 10
Не става въпрос за здравината на млечните зъби-към 6.месец се формират зачатъците на постоянните зъби,затова и педиатрите изписват флурни препарати по това време.А избора дали да се дават или не е изцяло ваш Wink
Виж целия пост
# 11
Аз давам флуор от 25 ден на бебето по съвет на педиатъра. Когато минахме на адаптирано мляко пак тя ме посъветва да намаля от 4 капки на 2. Сама решаваш какво да правиш, но най-добре послушай педиатъра и стоматолога си.
Виж целия пост
# 12
На мен пък ми го изписаха и го пия вече 1 седмица.Не съм чела негативи за него,но може би защото не съм търсила.Просто се доверих на лекаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия