разглезване на бебе??

  • 3 592
  • 23
мили мами с опит,

моля, споделете мнението си: според вас, откога горе-долу има опасност да се разглези бебето? или докога то има нужда от успокояване, гушкане и т.н.?

ние с тати много се опасяваме да не го разглезим нашия юнак, да не го свикнем да заспива само на ръце, да не иска да се занимава сам и прочие. пък роднините само викат: малко е детето, гушкайте го!!!

какво да правим? и до каква бебешка възраст да го правим? откога да започнем да сме твърди и да въвеждаме правилата???

много въпроси станаха, но се надявам да ни помогнете, нали сме родители-новаци  Thinking
Виж целия пост
# 1
Сигурно някой ще ме опровергае, но аз мисля, че има лесни деца и по-трудни деца. Едни искат повече внимание други се занимават самостоятелно! Та мен ако питаш гушкай си сладурчето! Бебчетата имат нужда да чувстват топлината на мама!
Виж целия пост
# 2
Всяко живо същество има нужда от любов. Гушкай бебо на воля, защото толкова бързо растат....после ще ти се иска, но той няма да иска.  Wink
Виж целия пост
# 3
Гушкайте си детенце смело. Бебовците имат нужда от много обич и топлина.
Дани го гушкаме непрекъснато. Не се е разглезил човека, поне за сега. Той пък е друг чешит - на ръце не иска да спи newsm78 - нанка само в леглото - неговото или нашето и в количката Grinning
Виж целия пост
# 4
Дани го гушкаме непрекъснато. Не се е разглезил човека, поне за сега. Той пък е друг чешит - на ръце не иска да спи newsm78 - нанка само в леглото - неговото или нашето и в количката Grinning

леле, де тоз късмет?  Wink
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай от разглезване-много ви е рано .  WinkБебето ти е много малко още.Има нужда от майчината топла прегръдка Heart Eyes
Има време да се възпитавате и да сте твърди.Моя Йоан спеше до 7-я месец в нашето легло,защото се кърмехме на поискване.Сега си спи в леглото без проблем.Също така много го носех на ръце,заради коликите....сега заспива сам.
Гушкайте се на воля...    Wink
Виж целия пост
# 6
Здравей,
Вие с таткото ще поставите вашите си граници. И където ги поставите там и ще бъдат. Ако понякога ти идва повече носенето на ръце ще си намериш други начини за успокоение. Аз например почти никога не съм приспивала децата и не съжалявам за това! Не са спали в нашето легло и също не съжалявам за това.
От друга страна децата имат нужда от успокоение и прегръдка и когато порастат. Просто се вслушай в бебето и себе си и намери вашия си път. Не слушай доброжелатели, бабите лесно дават съвети и приспиват децата, но нощем си спят необезпокоявани  Wink в собствените си легла, а ти ще дондуриш.
Успех в избора  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Гушкай го - много е малко! Правилно са ти отговорили роднините. Бебето поне до 6 месеца не може да се разглези. Първите 3-4 месеца им е много трудно на мъничетата да свикнат с новия свят, затова плачкат повечко. Имат нужда от мама и от гушкане. Знам, че сигурно ти е трудно и сигурно не можеш непрекъснато да го гушкаш. Прави си почивки, дори и да го оставиш за десетина минути да поплаче - няма страшно. Но като цяло много го гушкай, защото така ще се почувства по-сигурно и по-бързо ще свикне със заобикалящата го среда  Simple Smile
Успех!
Виж целия пост
# 8
От гушкане, нежност, игра едва ли ще го раzглеzите. Така, че не лишавайте бебчето си от ласки. То има нужда от тях.
Раzглеzването може да дойде на един по късен етап и то съвсем не от вниманието, което му обръщате.
Виж целия пост
# 9
Абсурд е да го разглезите на 3 седмици!
Та то до преди няма и месец е живяло в теб! има нужда от теб..да чува глава ти...сърцето ти...както и да усеща татко си...
Виж целия пост
# 10
Разглезено дете, не е дете, което обича ласките и гушкането. Тези неща ги обича всеки човек- да не говорим каква нужда има от тях едно бебче. Бебето има нужда от любов, храна и сън и как да покажем обичта си на едно новородено, освен с гушкане, люлеене и тихо шептене, или пеене. Ако  бебето заспива на ръце и често го люшкаме, това съвсем не означава, че на 1 г., или на 2 г. ще е разглезено./ според мен/.
Абсолютно зависи от детето- ако е спокойно и се чувства добре в леглото си и без проблем заспива само- не е нужно да го правите, но ако плаче- най- естественото нещо на света е да го успокоиш в прегръдка.
До 1 г., година и половина детето няколко пъти ще промени навиците, режима и предпочитанията си, така че ....я си го гушкайте.
Аз не можех да издържа да слушам и 5 минути как плаче Малчо и се гушкахме на нашето легло до 1 годинка, а сега си спинка сам и се забавлява сам....спомням си за първите месеци с умиление.
Има родители, които затрупват децата си с материални неща, но това не компенсира липсата на общуването и на обичта.
Виж целия пост
# 11
Тук в този край в тази връзка има следната приказка - Дете-особено момче-се целува само когато спи! Не я споделям и за миг!
Гушкаме и си прегръщаме децата и до днес и ще го правим и за напред! Вилизар независимо,че е на повече от 9год. знаете ли как обича да го носят на конче???? Когато сме на разходка и няма кой н.да го види - и започва да мънка - поне за малко да го поносим. В събота бяхме на разходка и си ги носихме и тримата един след друг на конче,на раменете ни и не съм си и помислила редно ли е!
 Това са моите деца,обичам ги и тях ако не ги гушкам и прегръщам - кои тогава? Децата се гледат с много обич,а как ще почувствам обичта ако не им бъде показана! След време ще ги търсим тези дни и години - но ще са вече безвъзвратно отминали! А те са най-скъпи за всички родители! Действам така както ми подсказва сърцето и не съжалявам за нищо! И трите съм ги приспивала на ръце,и трите са спали при нас и до сега спат при нас като се редуват,но сега няма никакъв проблем да спят отделно и самостоятелно!
Виж целия пост
# 12
в тази връзка още една народна мъдрост:)
"на дете и на прасе да не се радваш, щото не се знае каква свиня ще стане"....Simple Smile))

аз толкова обичам да си ги гушкам и да си играя с тях...че незнам:) но като усетя Елина да се лигави.директно и казвам "стига толкова, хайде да правим...еди какво си сериозно"...и това е:)
Виж целия пост
# 13
Както са ти казали повечето мами, гушкай си бебето на воля. То има нужда от това, толкова му е ново и непознато всичко. Има изследвания, че галените и целувани бебета растат по-бързо и по-здрави.
Аз също само мъмрех таткото, че я разнася на ръце и ще я разглези, но всъщност бях капнала от умора и се ужасявах от мисълта, че след него трябва аз да започна разнасянето. А китките ме боляха ужасно. Така, че давай си почивки. Ако си много уморена, а бебо има колики - пробвай други хитринки (сешуар, разходки с количка, пътуване с кола, коледни лампички над леглото).
Но да ти се иска да гушнеш, да нацелуваш и да намачкаш бебчо, а да не смееш - защото ще го разглезиш...няма смисъл.
Докато бях бременна една колежка ми каза: "най-добре е детето да се целува само когато е заспало, а когато е будно да му слагаш една кукла и зад нея транзистор и да си говори с куклата"... Rolling Eyes Е още не мога да я разбера тази жена, добре, че моите родители не са ме гледали така, мисля, че щях да бъда много нещастна.
Виж целия пост
# 14
Докато бях бременна една колежка ми каза: "най-добре е детето да се целува само когато е заспало, а когато е будно да му слагаш една кукла и зад нея транзистор и да си говори с куклата"... Rolling Eyes Е още не мога да я разбера тази жена, добре, че моите родители не са ме гледали така, мисля, че щях да бъда много нещастна.

Леле! #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия