Въпрос за водопроводчици.

  • 2 437
  • 12
Такаааа! Докато щракне катинарът на темичката ми, дано да може някой да ми отговори  Mr. Green .

Сложният ми въпрос е защо каналът в банята ми връща "ресто"? И как да спра това?
 Когато е запушен, прибягвам до Доместос и каналин. Има ефект. Но от няколко дни не само, че е запушен, но и връща вода с боклуци  Crossing Arms По няколко пъти на ден сипвам каналин, но каналът продължава да връща  Sad .
Виж целия пост
# 1
 Има едно на гранули Peak Out, доста е силно и цената е под лев за пакетче. Има го във вариант и за топла и за студена вода. Бутни две пакетчета да видим дали ще се получи.
 Иначе съм всичко друго но не иводопроводчик. Опит имам обаче, след акто реших да изхвърля обелките от три царевици в тоалетната Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Ако имаш добър съсед под теб и ти е набил един чеп в тръбата всичките мизерии идват при тебе , но предполагам си се запушила и не се лъжи с тея каналин тублофло мубофло взимаш сода каустик тъпчеш яко (с предпазни ръкавици че ще изгориш) и с вряла вода сипваш и гледай кво става
Виж целия пост
# 3
Аз пък за запушени канали ползвам точно Тубофло за гореща вода и винаги действа много добре.
Виж целия пост
# 4
На 1ви етаж съм   33uu . Ще пробвам със сода каустик.
 Благодаря за отговорите   bouquet !
Виж целия пост
# 5
Преди 10-тина години и у нас изригваше вода с примеси от слънчоглед  #Cussing outот мръсния канал в банята.Нищо не помогна освен сода каустик-изсипах 5 шишета малко по малко за да не върне и се оправи Peace.От тогава всеки месец в всичките канали изсипвам по1/2 бутилка сода каустик или Rorax за канали.
Виж целия пост
# 6
Как така 2 бутилки ? Тя е на гранули 1 чаша стига ти 2 бутилки  Shocked
Виж целия пост
# 7
Брутално е запушен каналът. И вероятно с нещо, което няма да се разтвори със натриева основа. Дано успеете. У някой съсед има ли подобен проблем? Пробвайте да напъхате маркуч със струя вода.
Виж целия пост
# 8
Как така 2 бутилки ? Тя е на гранули 1 чаша стига ти 2 бутилки  Shocked
Ти да си чул, че има и течна сода каустик и че не е само на гранули?
Не се занимавайте с такива идеи за ръкавици, сода на гранули или течна (чиято концентрация е около 39% и не върши почти никаква работа). Работя в химична лаборатория и NaOH има с цистерни, но никой не си сипва в каналите, защото е опасно и трудно помага. Колега почина заради шише с основа, което взе за канал, а погрешка пи от него... Sad Колкото и странно да е Тубофло-то за гореща вода въши най-добра работа, но не и при яко запушване. Първи етаж и да връща вода... ще ти трябва фирма за отпушване на канали и се моли само с това да минеш!
Виж целия пост
# 9
На 1ви етаж съм   33uu . Ще пробвам със сода каустик.
 Благодаря за отговорите   bouquet !
Наистина е много вероятно да е запушена тръбата, която отвежда твоя канал и отпадните води на съседите над теб. Ако всичките изброени по-горе препарати не ти помагнат, може да извикаш фирма, която да ти почисти канала с помощта на машина. Това става с пружина със специален накрайник за различните диаметри тръби.

Обаче е възможно и просто да е с малък диаметър и в пикови часове, когато всички са вкъщи и използват и изхвърлят вода (по обяд и вечер), тя да не успява да отведе количеството вода. В такъв случай водата намира най-близкия друг изход/вход - твоя канал и излиза от там. Такова нещо може да се получи при ново и некачествено строителство.

По-малко вероятно, но все пак възможно е и уличният канал да не е с достатъчен диаметър. Това е възможно, ако на улицата, където живееш, едно време, когато е полаган каналът, е имало главно къщи или ниско строителство, а сега големи кооперации и блокове.
Виж целия пост
# 10
Акси, благодаря за разясненията! Мисля, че проблемът ми е първия вариант.
 Нямах сода каустик вкъщи и продължих да сипвам каналин, да пускам водата и пак да сипвам каналин. И така цяла нощ не е имало връщане. Ще видим за напред.
Виж целия пост
# 11
Нали знаеш, че "каналин" е натриева основа или по шопски - сода каустик?
Виж целия пост
# 12
Не  Embarassed ! Понеже е в бутилчица, а сода каустик съм вижда в пакет, като сол.
 Току що дойдоха комшиите и събираха подписка, за да се оправят централните канали. Явно проблемът е бил на целия квартал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия