Как да кажа на дъщеричката си, че си има братче?

  • 3 650
  • 40
Това ми е въпроса. С бившата ми съпруга не живеем заедно от 4 години, но дъщеря ми (7г.), все още не знае, че нещата между нас са приключили (работя в друг град). Преди година ми се роди син от друга жена, и се чудя как се поднася такава информация на 7 годишно дете. А иначе се страхувам, че има толкова лоши хора по света и че някой "добряк" може да го направи вместо мен.  Иска ми се да не я заболи от това,което ще чуе и съм сигурен, че има начин, но незнам как да го направя. Помогнете със съвет, моля!
Виж целия пост
# 1
Първо трябва да й кажете, че нещата между вас са приключили и после и за братчето.
Наистина не мога да си представя такова поведение на родителите - да лъжат и държат в неведение децата си.
А иначе едно по едно с нужното търпение и думи прости можеш да й обясниш всичко. Децата разбират, но само ако се отнасят с тях честно и с доверие.
Успех!

П.П. Има и по-тежки случаи от вашия. Една приятелка разбра че има по-голяма сестра на погребението на баща си. Тогава беше на 38 години.
Виж целия пост
# 2
Това означава ли, че 4 г. лъжете детето и играете театър, че уж тати е в друг град и си идва рядко???
Честно казано, децата може да са малки, ама не са безмочъни и на първо място (преди да сервираш братчето), вземи кажи останалата истина на детето си. Най-странното е ти къде си бил точно в живота на детето през тези години, че то живее в подобна заблуда? А и бившата ти съпруга е голяма патка, ако изобщо това не е поредната партенка...
Ако е истина, горкото дете...
Виж целия пост
# 3
Аз съвет не мога да ти дам, но имам подобен проблем за разрешаване. По-точно съпругът ми трябва да го разреши- аз съм майката на по-малкото дете.
Смятам, че е много важно децата да знаят едно за друго и колкото по-рано толкова по-добре за тях.
Ще следя коментарите на другите.
Виж целия пост
# 4
Само едно не разбирам - защо сте крили от нея за раздялата си толкова време?
И не, няма да са ви виновни други хора - "добряци", както ги наричаш. Те едва ли могат и да подозират, че в едно семейство се крият подобни неща - буквално с години! Другото дете вече е на годинка, това не е малко време!
Няма как дъщеря ти да не я заболи не само от новината, а и от осъзнаването, че родителите й толкова време са я залъгвали. Посъветвай се с майка й и съобщете новината колкото се може по-бързо. Как може такава немарливост и безотговорност спрямо детето, направо не ми го побира акъла!!!
Виж целия пост
# 5
Не бих искала за себе си такъв баща,а дано и за моите бащата да не се окаже след време такъв.Как не ви е жал за детето.Та то не е малко вече и би разбрало,ако му кажете истината за вас.....Нямам думи повече..
Виж целия пост
# 6
Много навреме си се сетил. Как да не я заболи, като сте крили истаната от нея?!
Виж целия пост
# 7
Закъснели сте. Злото е сторено. Детето ти със сигурност си дава сметка, че го заблуждавате. Каквото и да и кажете сега, едва ли ще я изненада. Реакцията зависи от темперамента на самото дете, но независимо дали ще го приеме като нещо нормално, или ще изрази протест и неодобрение, това ще бъде ВЪНШНА реакция. ВЪТРЕШНО вече достатъчно сте я наранили.
Не ги разбирам такива действия, честно - и двамата с майка и сте за  bambam
Виж целия пост
# 8
Иска ми се да не я заболи от това,което ще чуе и съм сигурен, че има начин, но незнам как да го направя.

Ами не, няма начин.
Яко сте се оакали с жена ти, четири години и бебе на годинка, супер сте просто.
И защо след всичкото това реши баш сега да й кажеш?
Виж целия пост
# 9
Ще и кажеш с устата си! Нещо, което е трябвало отдавна да направиш. И да - навярно ще го приеме зле. След една година ще го приеме още по-зле, а след две вероятно няма да иска да те погледне.
Виж целия пост
# 10
А жена ти знае ли, че сте разделени? Или се чудиш и на нея как да кажеш?
Виж целия пост
# 11
А жена ти знае ли, че сте разделени? Или се чудиш и на нея как да кажеш?

Хубав въпрос  Crossing Arms
Виж целия пост
# 12
А жена ти знае ли, че сте разделени? Или се чудиш и на нея как да кажеш?
Thinking
Виж целия пост
# 13
Е нали е написал "бившата ми съпруга"?!
Виж целия пост
# 14
  Децата също изискват откровеност. Донякъде мога да разбера защо сте крили такова нещо от детето си , но повече не отлагайте нито секунда. Кажете и ВСИЧКО, такова ,каквото е, без заобикалки и шикалкавене. Дали ще го приеме добре много зависи от начина по ,който ще и поднесете новината. Бъдете максимално искрени с нея, запознайте я с братчето, общувайте по-често. Това ми идва на акъла...Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия