Наддаване

  • 816
  • 2
Здравейте д-р Слънчева,

Имам следният въпрос, който съм сигурна, че са Ви го задавали хиляди пъти, но..... моето бебе е родено 3 500 кг, изписано е 3 300 кг на 5 ден. Първият месец беше наддал 1 700 кг и вторият вече се храни ме 6 пъти по около 110 мл. Храненето е кърма+добавка Аптамил. Меря го с везна и добавям адаптираното мляко. Вторият месец се очертава да наддаде 1 кг. Въпросът ми е дали отново е наддал доста и ако е така какво бих могла да направя за да не дебелее толкова?
Благодаря Ви предварително за Вашият отговор.
Виж целия пост
# 1
Забравих да добавя, че на едно хранене бебо изсуква около 50 -60 мл. според кантара.
Виж целия пост
# 2
Средното наддаване на тегло през първите 2-3 м. е от 700 до 1000 гр, като последното е максимумът. Децата на кърма наддават по-малко, но тези на АМ наддават доста. По-добре е да го кърмите от двете гърди ако имате възможност или да изцеждате в стерилно шише от гърдата, от която е сукано и го додавате при следващото хранене, отколкото да го тохранвате с АМ. Ако това е невъзможно не давайте повече от 120 мл. - 130 мл. на прием мляко(кърма и АМ) до края на 2 м.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия