Може да ходи,но не иска

  • 2 111
  • 23
Здравейте,дами!На десет месеца синът ми започна да ходи за две ръчички.Месец по-късно вече ходеше за една. На година и един месец направи стабилни крачки самичък.Можеше да обиколи стаята два пъти,без никой да го крепи.От известно време обаче сякаш се страхува.Непрекъснато ме държи за ръката и не иска да се пусне.В интерес на истината ме държи буквално една идея,но все пак не е самостоятелен. Не е падал сериозно,за да си помисля,че е уплашен.В момента доста трудно вади кътници,крив е и раздразнителен,не иска да яде-не знам дали това може да има някаква връзка.Лекарката казва,че няма нищо нередно.Иначе е много жизнен и енергичен,не се спира на едно място.По време на разходка докато спрем някъде и веднага иска да ходи,вкъщи трудно се заседява повече от минута на дупето си.Не знам какво да направя,за да му помогна да преодолее страха си.Мога ли някак да го уча да ходи или да го оставя самичък когато е готов?Само да вметна,че е доста едричък за възрастта си-висок е 87 см и тежи 14,400 кг.Предварително благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Стели, аз все още нямам опит, но според мен няма от какво да се притесняваш. След като не е падал сериозно и няма причина да е уплашен, сигурно е нещо друго и е по-добре да го оставиш да си мине през този период, вместо да го насилваш - знам ли, може да се травмира повече.

Ела да ме видиш мен при нас какъв е цирк като искаме, а не можем...
Виж целия пост
# 2
При нас беше същото. Проходи точно ден след първия си рожден ден, но падна и се изплаши. Отпусна се да ходи сам чак 6 месеца по-късно. Знам, че твоето детенце не е падало, но може би просто още не се чувства достатъчно сигурен. Не се тревожи, ще проходи Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Чувства се по-уверен когато има опора,нормално е.Пък и не е чак толкова голям за да имаш подобни притеснения.Ще видиш че скоро отново ще се почувства сигурен и тогава не можеш го стигна hahaha.Просто приеми че точно в този момент детето има нужда от твоята силна ръка Hug,за да се чувства спокойно.Нека сина ти сам прецени откога да започне независимостта му Wink
Виж целия пост
# 4
Няма от какво да се притесняваш. Прохождането е въпрос на време, а от това, което си написала, на детенцето ти му е нужно съвсем малко. Не го насилвай, нека сам се пусне. Peace
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай - когато е готов ще се пусне. Моята проходи съвсем сама на година и три месеца. От едногодишна се държеше за една ръка, просто проформа. Когато събра смелост - тръгна.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, ще се пусне.Не виждам никакъв проблем от това което описваш, просто е по-предпазлив, което за мен е добре.Моя хубостник въобще не ми дава ръка, не се пази от коли, бяга като откачен, а като го хвана започва да се тръшка.Направо е ужасно.Добре че още стои в количката, та излизаме на всякъде с нея.
Виж целия пост
# 7
аз също не мога да разбера къде е проблема детенцето ще се успокой и ще си тръгне самостоятелно
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай, ще тръгне и самичък, а тогава ще го молиш да ти дава ръка от време на време. Просто не го насилвай, нека си му дойде отвътре.
Виж целия пост
# 9
И моята госпожица все още не иска да се пусне, но в крайна сметка цял живот има да върви сама. Според мен е по-добре да се остави детето само да си реши да се пусне, отколкото да се правят опити да се накара да проходи, защото така може да се уплаши и да не иска.
Виж целия пост
# 10
Племенникът мие на годинка. Правихме прощъпулник, питки... Знаем, че ходи, няколко пъти направи доста добри обиколки из къщи. Обаче напоследък е решил, че не си заслужава усилията- прави две крачки и сяда да пълзи  Party Въпрос на време е  Peace
Виж целия пост
# 11
Няма за какво да се притесняваш. Дъщеря ми беше по същия начин. Трябваха й 2 месеца за да се отпусне да ходи самичка. Ще се пусне в момента в който се почувства сигурен.
Виж целия пост
# 12
Имам същия проблем с малкия.Ходи в креватчето и кошарата за игра.Като го държа за ръчичка пак ходи.Но сам не иска да се пусне.Не се притеснявай излишно.Когато се почувства готов ще се пусне сам   bouquet
Виж целия пост
# 13
И моето мнение е, че няма нищо притеснително в това. При нас в момента се случва същото - когато иска ходи и сам, особено, когато няма нечия ръка наблизо. Но ако има някой около него задължително протяга ръка и той ни разхожда напред-назад. Това положение ме устройва, защото го виждам, че не е много стабилен и предпочитам да се държи, отколкото да пада. Става все по-устойчив, но няма закъде да бързаме...ще се отпусне. Няма непроходило дете, нали знаеш?! Laughing
Виж целия пост
# 14
Според мене детето само ще си прецени кога да се пусне. И моят син беше така. Пусна се на 1г. и 2 мес. Не се притеснявай, всичко е наред!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия