Търси се адвокат, който разбира от авторско право

  • 4 139
  • 17
Туй то Simple Smile
Имам нужда от човек, който да помогне за съставянето на кратко писмо, но да познава законовите разпоредби.
Ако има такъв, моля да ми пише на лични.
Виж целия пост
# 1
Бу, това по повод кражбата на статии от твоя блог и публикуването им в други сайтове,нали?
Много неприятно....
Успех!
Виж целия пост
# 2
Авторските права у нас, за съжаление, са разграден двор. Всеки влачи нещо, а пъдарят спи под крушата. Адвокати, които да са нясно досега не съм срещала (дори онези, които са назначени именно за тази цел в творчески съюзи, медии, издателства и пр.).
П.П. Но за писмо мисля, всеки би ти свършил работа.  Hug Начукай им канчетата, плагиати с плагиати! #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Бу, това по повод кражбата на статии от твоя блог и публикуването им в други сайтове,нали?
Много неприятно....
Успех!
Да, по този повод.
Неприятно е.
Впрочем, вече има успешно заведени подобни дела, макар по малко по-различен начин.
http://www.eenk.com/?p=1778
Виж целия пост
# 4
И аз търся. Вече повече от година. За съжаление без особен успех. И то става дума за цяла книга и доста пари Sad

Бу, ще ти пратя телефона на този, на който все пак се спрях. Може да направиш поне консултация.

Успех!
Виж целия пост
# 5
Морги, благодаря, както и на другите, които свирнаха на лични Simple Smile

Аз се надявам все пак нещата да се разрешат со кротце и со благо.
Виж целия пост
# 6
и аз ужилена...
При това тук, във форума.
След съвет с адвокат, изпих ОЩЕ една студена вода.
Но всичко се връщаааааааа  Twisted Evil

Бу, огромен късмет и дай боже да спечелиш  Peace

П.П: Ето защо не съм фен на блогове.
Виж целия пост
# 7
Ами това:
" Някои права запазени! Съдържанието на този блог е лицензирано под Creavite Commons BY-NC-ND. Прочети повече тук! "

Колко права запазва? И има ли смисъл от него, ако е частично?

Успех в борбата с плагиатите! М*****та им!
Виж целия пост
# 8
Анджелина, точно на 'тук' се обяснява в детайли Simple Smile
Във всеки случай, лицензът е нарушен по абсолютно всички точки.
Виж целия пост
# 9
Ах, надявах се да го прочета сбито и в едно изречение. Сега ще трябва да чета цялото.  Laughing
Виж целия пост
# 10
Ах, надявах се да го прочета сбито и в едно изречение. Сега ще трябва да чета цялото.  Laughing
Добре, ето ти го вкратце:

- без промяна на текста
- за некомерсиална употреба
- признание (т.е. задължително се посочва авторът)

Към което са моите лични изисквания:
- ако се отнася за авторски материали (каквито са 90% в блога), независимо за каква употреба, трябва първо да ме питат (тук не броим примерно част от текста с линк към останалото, а цяла употреба); ако се търси комерсиална употреба, трябва първо да ме питат; задължително е да се посочва автор и източник с линк.

Ей такива неща Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Поинтересувай се за  Пламен Чакъров - той се занимава единствено с въпросите по авторско право и се води най-добрия в България сред издателите. Навремето съм ползвала услугите му и се оказа, че каквото каже, е така. За съжаление, не мога да ти дам никакви координати и никаква идея как да го намериш.
Виж целия пост
# 12
Бренди, къде практикува този адвокат? В интеренет има списък на действащите адвокати по колегии и от там може да се намерят и координатите му - адрес на практиката и телефон.
Виж целия пост
# 13
В София, преди време живеехме в един вход, но и двамата се преместихме и му загубих следите.
Виж целия пост
# 14
Ама вечно бъркам: Пламен ЧОЛАКОВ е името. Извинете ме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия