200 грама за 3 седмици :(

  • 1 174
  • 16
Здравейте, отдавна се ровя в този подфорум, за да намеря отговор на моите въпроси, доста изчетох и следвам препоръките ви, но в крайна сметка проблемът си остава Sad
Дъщеричката ми е почти на 3 мес., от самото начало е получавала нищо друго освен кърма, без вода, чай, залъгалки и пр. Кърмя я на поискване, понякога през час, през два, иначе на 3 часа, включително и през нощта. Още от съвсем мъничка суче когато е гладна, приспиваме се така, когато е неспокойна, изобщо универсалното средство.
Роди се 2870гр., коластрата ми тръгна веднага и ни изписаха 2730, след един месец беше наддала 900гр. от изписването, на втория 600гр., а сега за 3 седмици - само 200гр. Кърма имам, или поне така мисля. Когато се откаже да цока, като стисна кърмата хвърчи силно от 4-5 струйки. Али суче буквално по няколко минути и се отказва /откакто стана топло е така/. Предлагам й другата - но тя просто не иска повече, бута с езичето. Пробвах да се изцедя преди кърмене, за да видя колко яде /когато я меря вкъщи на везната излиза към 50-60мл. на ядене/. Реших, че везната не я мери добре, изцедих 100мл., но тя изобщо не пожела да пие от шише и след известна борба пак си зацока от гърдата. На няколко пъти размразявам кърма пак да я пробвам, но не иска. Периатърът ми каза, ако продължаваме така, че ще се наложи дохранване, но проблемът според мен не е, че нямам кърма - тя просто малко яде. Вероятно дори не яде от калоричното задно мляко. Когато се е наяла, изчаквам да мине малко време и пак й предлагам същата гърда, да доцока малко, но тя по-скоро си джвака като занимавка, отколкото да яде.
Не съм броила колко пишкания има, но всичките й памперси са мокри, ака по 3-4 пъти на денонощие.
Иначе нищо в поведението или вида й не ме притеснява.- Дрешките и омаляват, кончето на ръчичката вече почти я стяга, като се наяде ми се усмихва и гука 1 час и после заспива спокойно до следващото хранене. Когато заплаче е със силен глас, занимава се с играчките ... въпреки всичко тези мерки почнаха много да ме притесняват  Confused

Изследвания не сме пускали никакви, това ли е първата крачка? Възможно е тя да е с нисък хемоглобин, защото аз съм с таласемия, хемоглобинът влияе ли по някакъв начин? Какво ще ме посъветвате, как да се справим? Много искам да остане само на кърма, освен всичките му положителни страни, за мен, а предполагам и за нея това е огромно удоволствие.

Иначе който я види, а определя по-скоро като пухкава бузанка, отколкото като недохранено бебе Thinking

Виж целия пост
# 1
Къдри4ка, кога сте се мерили последно и с какво сравняваш тези 200 гр? Мисля, 4е вси4ко, което си разказала е съвсем нормално за бебе на твоята възраст, щом има и мокри памперси и ака добре не би трябвало да се притесняваш според мен, може да се дължи на криза в растежа на бебето, след като в първите месеци сте наддавали така добре...

Защо не се премерите отново? А и в крайна сметка не гледайте тези кантари, гледайте бебето! Щом е жизнено и доволно за какво са ти тези мерки?

Пробвай или да изцедиш малко от гърдата преди да се храните (така или ина4е имаш доста кърма доколкото разбирам) и след това я сложи на гърда или пробвай компресия на гърдата за да полу4и от пълноценното мляко (има указания в библиотеката как се прави, мисля, 4е има ефект, аз съм го правила)...

Но така катоя гледам си е много добре детето! Мани ги тея педиатри...те само за захранване и дохранване могат да ти говорят...имаше една поговорка "като се знам какъв съм инженер, ме е страх да отида на лекар"....

Пиши как вървят нещата

Виж целия пост
# 2
Това е най-пухкавото и усмихнато недохранено бебе, което съм виждала Heart Eyes
Според мен-спри да се притесняваш и изчакай малко, защото бебоците понякога наддават скокообразно.
За твое лично спокойствие можеш да опиташ да и даваш да суче докато е сънена-просто я дебнеш както спи да се размърда и хоп-закачаш я на гърдата.
Но все пак, имайки предвид всичко, което си описала ми се струва че детето си е добре нахранено. Нека поне да свърши месеца и виж какво ще е наддаването за месец. Случайно малката бузанка нещо да е боледувала този месец? Нещо да се е променило в начина ви на живот?

Виж целия пост
# 3
Нещо с кантара не е наред, или сте я теглили след изхождане, или нещо подобно.
Бебето е пълничко и весело, след като имаш кърма, значи яде колкото иска.
За бебетата е най-важно да се гледа общото състояние - ако е жизнено и игриво, всичко е наред.
Ако се умърлуши и е прекалено сънливо, тогава има нещо.
Понякога докторите само вдигат шум за нищо.
Виж целия пост
# 4
и аз мисля като firebird - докторите имам чувстовто че грамажа им е фикс идея... при коко се получи това което и при вас с 200те грама и аз малоумно почнах да дохранвам, при все че се кърми до 6 месеца и половина. почакай и следи детето, това мога да ти кажа- то гладно няма да стои Peace
Виж целия пост
# 5
Включвам се само, за да те поздравя за чудесното дебело недохранено бебе  Heart Eyes Подкрепям предходните постинги и особено твоя собствен - от него се вижда, че много добре знаеш какво и защо го правиш. Моля те не оставяй  сульо и пульо да те поучават.   ooooh!
Води се най-вече по бебето - поведение, пишане и акане, такива неща  Peace
Не забравяй - ти си майката, ти решаваш! И ти носиш отговорност! Не педиатърът, не съседката, не майка ти, свекървата и прочие...
   bouquet
Виж целия пост
# 6
Спомена за размразена кърма, ти цедиш ли се? Изцедила си добро количество- 100мл, да не би да имаш хиперлактация?
И друго, сподели как се кърмите, от една или от две гърди? Ако от две, кога ги сменяш?
Съмнявам се да не би да получава само предно мляко за това да качва по малко.

(Голямата ми дъщеря след като първите 2 месеца качва по 1200гр, третия качи само 200, но беше спряла да суче нощем, правеше голяма пауза, понякога и от 8-9 часа. Започнах да бутам нощем насън гърдата и се справихме. Вие обаче пишеш си ядете нощем, не е това причината.)
Виж целия пост
# 7
Ехей Simple Smile Спокойно бе човек Simple Smile
Това не е новородено Simple Smile Голямо бебе е - знае кога е гладно  Wink
И като го гледам какво е усмихнато и набузено  Heart Eyes
Ака си достатъчно детето, нали знаеш, че щом излиза - трябва да влиза  Wink
Ти сама казваш, че не иска да я дохранваш.. Според мен си е чудно детенцето Simple Smile
А и кърмените бебета наддават скокообразно, нали знаеш. Изчакай да видиш след още 2 седмици какво ще е положението..
И не я тегли на всяко кърмене  Rolling Eyes Само паника си вкарваш така.
Виж целия пост
# 8
Придържам се към въпросите на Мери Simple Smile
И ако може да определиш консистенцията на акото?
Изчакай месеца да си мине, най-вероятно ще скикне в растежа, но ни дръж втечение Grinning
Външния вид на детето не е на недохранено Wink Можеш да пробваш да я кърмиш малко по-отдалечена от теб... голичка, само с памучна пеелна помежду ви, за да не й е жега евентуално като е гушната Peace
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай толкова-за кърмените бебета това е нормално.
Изчакай 2 седмици и направи контролно теглене Peace
Виж целия пост
# 10
Е, и аз съм в същото положение.Разликата е, че почнах да я кърмя на 3часа/уж режим/ и беше надала само 200гр.Сега я кърмя на поискване, надала е но не толкова колкото очаквах.А детето е супер - спи, доволно е, изглежда охранено, сменям непрекъснато памперси........много странна работа е това с надаването и започвам да си мисля, че просто не е задължително всички деца да ги слагаме под общ знаменател.Може да е по-дребничко? newsm78

А, и аз я меря в къщи на кантара - и яде около 80-100гр ? Не е гладна.
Пиши как надавате?
Виж целия пост
# 11
Страхотно недохранено бебе, поздравления!
Но въпросите на Мери са доста важни!
Искам да споделя, че ме радва много втория постинг, т.е. този на етаниел! Браво, звучиш доста по-убедено, отколкото в собствените ти теми! Много се радвам!  Hug
Виж целия пост
# 12
... започвам да си мисля, че просто не е задължително всички деца да ги слагаме под общ знаменател...

Абсолютно!
Виж целия пост
# 13
Благодаря на Правда, пак казвам благодарение на вси4ки вас (е, и малко на моята воля) успях да постигна някаква ментална стабилност и спокойствие....за стандартизацията при килограми, наддаване и децата въобще, аз ще цитирам ощеедин автор "Вашето дете е толкова уникално, колкото са пръстовите му отпе4атъци"....така 4е няма място за притеснения....

Все пак пиши как сте Wink
Виж целия пост
# 14
много благодаря на всички ви за бързите и хубави отговори, подействахте ми много успокоително, по-добре да не се бях ровила толкова, а направо да бях пуснала тема по-рано и да мирясам Grinning

Къдри4ка, кога сте се мерили последно и с какво сравняваш тези 200 гр?
мерихме я на консултацията при педиатъра 16ти май, точно преди да тръгнем я измерих и вкъщи на везната и мерките бяха еднакви. Той още за миналия месец каза, че тези 600гр. са малко, но оставаме на кърма. Сега сме на преглед на 16ти юни и просто предполагам, че ще ни препоръча АМ с тези мерки, но аз няма да й давам засега, дано не правя грешка Rolling Eyes Иначе аз се бях успокоила, че всичко е ОК и везната обиколи няколко бебета да си правят пробно кърмене. Като ни я върнаха малко се паникьосах , защото почти не беше качила нищо. Сега я меря нон стоп, почти всеки ден уж да видя, че си качва и да се успокоя, но тя почти не мърда. От няколко дни си казвам, че я меря за последно и прибирам везната в кашона, така май ще е най-добре. Thinking

Случайно малката бузанка нещо да е боледувала този месец? Нещо да се е променило в начина ви на живот?
не е боледувала, не сме сменяли климата, никъде не сме пътували Whistling

Спомена за размразена кърма, ти цедиш ли се? Изцедила си добро количество- 100мл, да не би да имаш хиперлактация?
И друго, сподели как се кърмите, от една или от две гърди? Ако от две, кога ги сменяш?
В началото се изцеждах, защото имах много кърма. Още на втория ден в родилното цедях по 80мл. коластра. Пак с четене на кърмаческия постепенно регулирахме количеството, защото в началото денонощното ми занимание беше кърмене-цедене и нищо друго. Сега цедя много рядко, ако има напрежение и болка, ако Али е пропуснала случайно някое хранене. Надявам се, че не съм я намалила прекалено и и стига кърмата. Понякога чувствам гърдите празни, но пак като стисна си пуска на струйки.
По принцип я кърмех преди само от едната, като ги редувах в следващите хранения. Като видях, че не наддава добре, почнах да давам и от двете... като пусне едната я слагам на другата, но тя просто се отказва и не иска повече, само понякога е зацоквала другата, иначе все така редуваме.
Както казах като яде и после е весела и си играем. Като мине около час почваме да се приспиваме и това винаги е с цокане. Тогава не съм сигурна дали правилно я слагам на гърдата, от която е яла последно или да и давам другата. Мисля си, че в същата е останало задното мляко, до което евентуално не е стигнала, защото цока около 5мин. и се отказва и така може да получи и от него. Но дали за толкова време не се образува нова кърма и отново е по-разреденото мляко, вместо да е останало от предишното? newsm78 Дали може за толкова кратко да се наяжда? Всъщност едва ли, защото като правим пробни кърмения яде по 50-70мл., специално ги правя сутрин, защото се предполага, че тогава ядат най-много, правила съм и вечер - същото.
Как можах да се захвана изобщо с мерене, сега съжалявам, но почне ли се няма откачане Blush

И ако може да определиш консистенцията на акото? Можеш да пробваш да я кърмиш малко по-отдалечена от теб... голичка, само с памучна пеелна помежду ви, за да не й е жега евентуално като е гушната
ами преди сякаш беше по-гъсто и в него имаше нещо подобно на пресечено мляко. Сега е бистро, с цвят горчица, редичко и понамирисва повече. /с извинение Whistling/
Преди често се кърмехме навън, сега гледам да я прибирам, постилам чаршаф и я слагам, а аз лягам до нея по-отдалечена, така яде и малко по-дълго, защото се унася, но не знам дали поема повече като количество.

... започвам да си мисля, че просто не е задължително всички деца да ги слагаме под общ знаменател...

Абсолютно!
така е! говорих с една наша позната акушерка по този въпрос и тя ме попита "колко трябва да тежи един 30 годишен мъж" аз я погледнах опулено и казах "ми различно" а тя ми отговори - "така е и с бебетата"

благодаря ви отново и ще споделям как растем, дано скоро отмине кризата  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия