Френска ваксина - 60 лв?

  • 2 531
  • 19
Здравейте!
Днес баба ни е завела малчо на контролен преглед - навършихме две годинки миналата седмица. Лекарката ни обяснила, че сега трябва да се сложи ваксина - но тя била не добре съвместима с предишна поставена - та препоръчала да си закупим такава за 60 лв. Въпроса ми е - как е възможно да има несъвместими ваксини??? и това не е ли изнудване на родителите все пак - уж се полага от касата, ама всъщност трябва да си я закупим? Случи ли ви се подобно нещо?
Виж целия пост
# 1
Да не би да е някаква препоръчителна, но не задължителна ваксина newsm78 и затова да е платена...Питам защото вчера на моя мъник му биха против ДТК и полиомелит и казаха, че следващата имунизация изобщо е на шест години  Rolling Eyes А каква ваксина на две години  Thinking
Виж целия пост
# 2
Ами пентаксимът си е по 60 лв., предпочетох да сложа такива на детето си - те са 4 приема... Изобщо не съм си и помисляла да предпочета ЗК пред детето си...

Че е форма на изнудване - ЗК плаща за некачествени препарати, съответно никой (практически) не ги ползва и ни изнудва да плащаме 2 пъти - веднъж на касата и веднъж - за здравето на децата си...
Виж целия пост
# 3
Да, и аз се зачудих.
За каква ваксина става въпрос?

Че е форма на изнудване - ЗК плаща за некачествени препарати, съответно никой (практически) не ги ползва и ни изнудва да плащаме 2 пъти - веднъж на касата и веднъж - за здравето на децата си...
Не знам кой ви е пращал да плащате на касата за ваксини...отново криво разбрана терминология...
Здравна каса плаща на личния лекар на детето за извършени имунизации.
А за да препоръчват докторите тези "по-хубави" вероятно има причина - финикийска  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
24   Първа реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш (код)        до 24-месечна възраст
                (не по-рано от една година след III прием)

Предполагам, че това е?..  newsm78



А за това коя ваксина е по - добра си направих труда да направя проучване - вкл. и в този форум, като "точка на сгъстяване" на майки и бебета.

Не ЗК плаща на някого си - АЗ, както и вие - всеки един - плаща на ЗК. За да направи добро - за него / нея, или за детето му / й, не за да вземе най - евтиното, съществуващо на пазара. А, за съжаление, това именно правят с парите ни. И като резултат - разбира се, плащаме повторно, тъй като ни е грижа за здравето на децата ни... А лекарите, които НЕ препоръчват най - доброто в момента просто ги мързи да четат, за да влязат в "час" с новостите в областта си.
Виж целия пост
# 5
Тук не става въпрос дали да предпочета Здравната каса пред здравето на детето си! Пак ще попитам - как така имало несъвместимост и възможно ли е това или просто въпроса е да платим повече? Нашата баба нищо не е разбрала от обяснението на лекарката, само запомнила за 60те лв Wink
А за какви четири приема става въпрос newsm78
Виж целия пост
# 6
viliko , не казваш за коя ваксина става въпрос. И защо не питаш директно докторката , а не да гадаем тук....

Не ЗК плаща на някого си - АЗ, както и вие - всеки един - плаща на ЗК. За да направи добро - за него / нея, или за детето му / й, не за да вземе най - евтиното, съществуващо на пазара. А, за съжаление, това именно правят с парите ни. И като резултат - разбира се, плащаме повторно, тъй като ни е грижа за здравето на децата ни... А лекарите, които НЕ препоръчват най - доброто в момента просто ги мързи да четат, за да влязат в "час" с новостите в областта си.
Ако имаш предвид децата, да ти кажа, че за тях до 18г. ти, аз или който и да е друг родител не плаща здравна осигуровка. Децата са осигурени от държавата....Чисто информативно го казвам, не коментирам качеството на здравно обслужване, което е тема -бездънна яма....
Виж целия пост
# 7
Ох, ами нашата баба и това не е разбрала - за какво въобще става въпрос - но като гледам имунизационния календар - Първа реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш (код)        до 24-месечна възраст ...
И все пак - само на мен ли ми искат да си я закупя така и не разрах...има ли и други родители, който са я заплатили и за какво става въпрос въобще? Не искам да гадая и да карам вас да гадаете - просто търся инфо, защото по думите на баба ни нищо не ми стана ясно! Явно ще трябва сама да ида до лекарката, но в момента ми е невъзможно да отсъствам от работа Sad
Виж целия пост
# 8
Има ваксина против дифтерия, тетанус, коклюш, която се поема от здравната каса. Вместо нея, можеш и да си купиш или Инфанрикс или Пентаксим. Смята се, че са по-усъвършенствани и децата по-леко ги приемат, т.е. не се проявяват много-много странични ефекти. Но не е гаранция, че ще минете без такива, все пак това са ваксини. До 24-тия месец се прави четвърти прием на тази ваксина, т.е. на два, три и четири месеца детето трябва да е било имунизирано и до 24-тия месец се прави първа реимунизация. Ако преди си избрала ваксината, която се полага от здравната каса, не виждам смисъл сега да купуваш. Но както решиш  Peace
Пентаксима е около 50-60 лв., Инфанрикса вчера го купих от тукашна аптека за 27.22 лв.  Blush Така че най-вероятно за Пентаксим става въпрос  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Да най-вероятно става въпрос за Пентаксим Peace Цената варира от 50 до 70лв
Виж целия пост
# 10
И ние слагахме Пентаксим, тя е по-желание, иначе касата си осигурява ваксина, просто тази е по-добра!
Виж целия пост
# 11
Аз не слагам ваксини, но искам само да кажа, че не е нужно да слагаш Пентаксим.... На 24 месеца (но не по-рано от 1 година след 3-ти прием) се прави реимунизация ДТК, а реимунизация полиомиелит би трябвало да сте направили на 16 месеца... Няма нужда от допълнителна доза полиомиелит.... Не ти препоръчвам ваксина, но знам че Инфанрикс е само ДТК, докато Пентаксим включва 5 неща, две от които абсолютно ненужни на тоя етап... Информирай се за новости в имунизационния календар ето тук в първата табличка... http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135504228  С пожелание да не слагаш повече ваксини...  Peace
Виж целия пост
# 12
Да, снощи като се прибрах погледнах рецептата - Пентаксим е. Добре де - до сега са ни слагали явно български или по-точно тези от Здравната, сега има ли смисъл да купувам тази...Не ме притесняват толкова парите, това е детенцето ми все пак, исках просто да разбера за какво става въпрос. Както и да е - благодаря на всички за разясненията, така или иначе татко още снощи я поръча  Wink
П.П. Стелт - ще погледна за какво говориш, нищо не знам по въпроса Blush
Виж целия пост
# 13
Само да допълня... Пентаксим включва Дифтерия, Тетанус, Коклюш, Полиомиелит и Хемофилус. А реимунизацията, за която става въпрос е Дифтерия, Тетанус, Коклюш... Не знам защо педито ви е препоръчала Пентаксим...  newsm78  А още по-непонятно ми е с коя ваксина не е съвместима тази по здравната каса...  newsm78
Виж целия пост
# 14
Съвсем се обърках...Доколкото разбрах - тази от Здравната се биела на две места - в двете ръчички, а тази, която ще купим, Пентаксима, - била само веднъж! И на мен ми беше неясно как така е несъвместима, затова пуснах темата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия