Имам проблем- моля споделете

  • 4 201
  • 12
В средата на 7 мес съм и ми се появиха стрии в долната част на корема и горната на бедрата- мажа се през деня с крем на Виши против стрии, а вечер със мас или Икаров и получавам страхотен сърбеж на местата само където са стриите, и от този сърбеж от 2 дни съм с рани и пъпки точно върху стриите. Та мисълта ми е мога ли да използвам крем Витасин поне тези неща да минат, Някой мазал ли се е  с този крем, дали не е опасен?
Виж целия пост
# 1
Не се мажи с неща, които не са ти изписани от дерматолог, запознат с бременността ти... Аз стрии нямах, но имах обрив през последните два месеца, който сърбеше ужасно и ходих на дерматолог... Та той ми каза да не се мажа с нищо по мое усмотрение без да ме е видял...  Peace
Виж целия пост
# 2
Аз знам, че често се случва да ти се появят пъпчици в стриите и е много дразнещо, но не се мажи с нищо без да се консултираш с дерматолог. Не съм запозната с този крем и не мога да ти дам друг съвет.
Виж целия пост
# 3
Може да е някаква алергия, не ми звучи добре  това с пъпчиците.
Щом получаваш реакции се консултирай с наблюдаващия те лекар с какво да се мажеш. Peace
Виж целия пост
# 4
Не съм запозната с този крем, но според мен трябва да спреш да се мажеш и да отидеш на дерматолог.
Виж целия пост
# 5
Мила,Витасин доколкото съм запозната е на животинска основа.Мисля че се прави от меча мас.Не се смейте Laughing.Той изключително много помага за изгаряния,но не съм сигурна ,че е подходящ за стрии.Вероятно правиш някаква алергична реакция.По-добре се консултирай с дерматолог или алерголог ,а не си самоназначавай лечение.Пък и когато генетично ти е заложено с каквото и да се мажеш ,от стриите няма да избягаш.Аз едно мазило не съм ползвала като хората(мацна два пъти и все забравях) ,а нямам нито една.Други приятелки супер прилежно си се мажеха,ама пак се появиха.Както и да е,успех!
Виж целия пост
# 6
Най-добре спри да се мажеш с тези мазила и се обърни към лекар.
Виж целия пост
# 7
Дерматолог-алерголог. Peace Аз през цялата бременност се мажех с бебешко олио без проблеми, но около 2 седмици преди да родя получих обриви и сърбежи най-вече по корема. Понеже преносвах и бях в болница "Св. София", там ме изпратиха при алерголог. Тя ми предписа мехлем, който се прави в аптека. Невероятно облекчение още с първото намазване! Така че не се колебай, а се посъветвай със специалист. 
Виж целия пост
# 8
Може да е някаква алергия, не ми звучи добре  това с пъпчиците.
Щом получаваш реакции се консултирай с наблюдаващия те лекар с какво да се мажеш. Peace

И аз бих те посъветвала това! Hug
Виж целия пост
# 9
Ами и да мажеш и да не мажеш щом са се появили стрии няма да ги махнеш. Така че по-добре не си прави експерименти и спри да ползваш всякакви мазила.
Най-безопасно е чист преварен зехтин. И отиди на лекар.
Виж целия пост
# 10
Спри да се мажеш и отиди на лекар.За стриите ако си предразположена към получаване с каквото и да се мажеш пак ще си имаш(мое мнение)
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички, които се включиха. Аз не искам, защото знам, че не може да премахна стриите, просто питах за тези пъпки - дали няма да се облекчи състоянието от някакъв крем и се сетих за този Витасин. И наистина ще послушам съветите Ви да отида на дерматолог. Ужасно ме сърби и не се притеснявам толкова от стриите, колкото от това, че и от тези пъпки може да останат някакви белези и тогава познайте какво става. А за стриите сама съм си виновна- разчитах на това, че на майка ми и на сестра ми след по 2 раждания нямат нито по една, и мислех, че не съм предразположена, разбира се мазала съм се , но не редовно.
Виж целия пост
# 12
Спри да се мажеш с кремовете и отиди на лекар да види пъпките Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия