болки в коляното

  • 3 061
  • 1
Приди месец започна да ме боли коляното.След посещение при ортопед ме изпратиха на снимка.И резултата е следния:" Не личи добре ядрото на туберозитас тибия останали са съвсем леки следи от него-Състояние след М.Огот Шлатер.? "Някой може ли да ми обясни по-подробно какво е това?
Виж целия пост
# 1
Цитат
Осгут-Шлатер и костна киста

От: Петра, 11.09.2007
Здравейте,

Синът ми, когато беше на 13 г.тренираше интензивно спортни танци, освен това игреше футбол и баскетбол. От време-навреме лявото му коляно започна да се надува и да го боли, без да го е ударил. Отидохме на ортопед и той беше категоричен, че това е Осгут-Шлатер(болест на растежа. За да е сигурен трябваше да направим рентгенови снимки.

Предупреди, че синът ми не трябва да спортува, и че болестта ще премине като спре да расте. Аз бях ужасена,но както се казва - стой зло, да не дойде по-зло. На рентгеновите снимки се видя, че освен тази болест на растежа има и по една киста на всяка от бедрените кости. И се започнаха изследвания, сцинтиграфия, скенер, магнитен резонанс, изследвания на кръвта.

Всъщност синът ми си живее нормално - не ходи на тренировки, но пак играе футбол, баскетбол, тенис, танцува на купони.

Има още много неща във връзка с това, които искам да споделя и ще се радвам, ако мога да говоря с хора, имащи подобни проблеми.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия