Защо бебка отказва да суче докато е будна?

  • 505
  • 6
Моята бебка е изключително кърмено бебе, но последната седмица започна да ме претиснява. Почти не съм в състояние да я накарам да се храни будна  Sad Когато е будна хапва по малко, спира, плаче  Embarassed Реших да я дебна и щом като заспи и си засуче пръстчето и бутвам цица при което се наяжда доволно добре. Това го установявам и по продължителното и спокойно сукане и по опразнялата гърда. Това положение обаче започва да ме тревожи  newsm78 Заформиха се и едни дълги паузи между храненията. Мляко имам дори се налага да се изцеждам около тези нейни настроения, за да не си навлека отново някой запушен канал. Бебето е спокойно  Sunglasses но майка му никак. Чудя се нещо кърмата ли не й е вкусна, какво ли става? Моля помагайте!!! Случва се през деня да прави паузи между храненията от по 6 ч.  Shocked и колкото и да й предлагам ме бута и плаче. Страх ме е около тези неща че и кърмата и ще намалее. Един ден дори се случи да се храни само 4 пъти. Засега не съм захранвала. Моля ви ако имате такъв опит или предположения къде греша пишете, защото съм много объркана!!!
Виж целия пост
# 1
Дес - един съвет от мен, буди я докато прави паузата, защото явно прегладнява човечето, и след това вече няма търпение да дойде млякото и плаче. Моята мома рядко прави пауза по-голяма от 4 часа, ама не й ли дам при първия позив, ако съм била заета с нещо и вече приревва за цицата става страшно! Предлагам едната - плюва и плаче, предлагам другата - бута и плаче... Някой път се излъже като и нацъркам малко кърма в устата и се усеща и засмуква. Ама друг път се лъжеме като вас, докато засмука бибата или пръста и после подмушвам цицероната.
Може все пак и нещо друго да е, но дано бързо го преодолеете. А ако се притесняваш от запушвания - изцеждай се когато усетиш пренапрежение. И другото - ако се притесняваш от намаляване на кърмата, ако не можеш да я събудиш или да я помолиш да се нахрани - изцеди се, а кърмата замрази. Така поне на гърдите ти ще е ясно че все още има нужда от мляко.
 Hug от нас.
Виж целия пост
# 2
Моята девойка започна да ми върти такива номера като стана на 2.5 месеца. Тогава се свързах с Асинка и благодарение на нея още си кърмя децата. Благодаря ти, Асе   bouquet. Та тя дойде вкъщи и като видя какво прави Божана ми каза, че просто на детето вече му е по- интересен околния свят от сукането. Тогава открих, че детето суче само когато е полу- будно състояние и започнах да я приспивам в количката преди приблизителния час за хранене и после я будех за да яде. Това продължи няколко месеца. В последствие Божана се изучи и започна да се насуква за 2-3 минути. А сега, когато вече е захранена откри, че сукането е мнооого по- хубаво от пюрето и с удоволствие си хапва на мама млякото Grinning

Надявам се моята история да те е успокоила, че не си единствената с любопитно бебе. Според мен ако сложиш някакъв шарен гердан, който да я впечатлява по време на кърмене или просто я кърмиш спяща ще имаш успех. И най- важното е, ако детето си мокри памперсите и наддава добре, значи няма никакъв проблем.
Виж целия пост
# 3
Опитай да кърмиш на тъмно и скучно място (напр. в банята, на угасена лампа). Мойто първо се ядосваше, че няма какво да разглежда, пък после почваше да суче. Кво ли си вика "пууу, колко скучно е тук, ми дай поне да посуча малко" Grinning
А как сте с напишканите памперси?
Виж целия пост
# 4
Момичета, невероятно сте прави, че всичко идва от любопитството. Аз се усъмних за момент, но не допуснах че е възможно любопитството на толкова малко бебе да е по-силно от глада му  Laughing Сутрин когато се очаква, че е много гладна след нощната пауза прави едно бързо цокане за 10 мин. , но много лакомо и ползотворно, а през деня я дебна като позаспи. Иначе се започва цокне малко разгука се и така ми се струва че може  часове да откараме. Много ви благодаря поуспокоих се, че и жито си купих да варя за да ми е по-вкусна кърмата, но все тая  Simple Smile А  акането и пишкането ми се струва че са си в норма. Даже днес попревишихме аките - на 3 пъти я свърши тази работа, а по принцип 1 път на ден.
Охххх камък ми падна от сърцето все ми се струваше някак странно да е чак пък толкоз контактна и любопитна, но щом има и други такива случаи значи е възможно   bouquet Hug
Виж целия пост
# 5
И ние бяхме така - от началото на 4 м. до края на кърменето, което за нас приключи в 11 м.
И аз установих, че любопитството надделява над глада. Кърмех го полузаспал - когато в началото се появи този проблем го дебнех и хранех при пробуждане от сън, после и този вариант спря да работи та трябваше първо да го преспя/унеса на ръце и чак тогава да го накърмя. В крайна сметка се хранеше основно нощем.

И сега продължаваме да имаме проблем с храненето. Не се спира на едно място. Ядем само суха храна - каквото може да се натъпче в устата в движение. Жалко, че не мога да му давам лъжиците с манджа докато спи.   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Моята беше същата след 3ия месец. Дотогава кърмех и гледах ТВ или четях списания, но определено след 3ия месец, трябваше да осигурявам много тиха и спокойна атмосфера и предупреждавах мъжа ми да не влиза, защото само да отвореше вратата и Вики забравяше да яде. Определено имахме периоди, когато се хранеше много по-добре и по-бързо нощем, отколкото през деня. През деня използваше гърдата ми единствено за релакс и да си поспи, а вечер се хранеше... Явно това се случва с много бебенца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия