13.800 кг/98 см - на почти 4 години?

  • 2 263
  • 33
 Rolling Eyes здравейте,

още от бебе главната ми задача е сина ми да не е дебел.

храни се здравословно, разнообразно - това са му мерките от днес.
под средната граница е, имам ли място за притеснение относно кг?

/за ръста е висок, там не го мисля/

ама като чета във форума, има деца на 1 година които са по 13-14 кг, а моя е почти на 4 ...
Виж целия пост
# 1
Моята кукла е с тези мерки .... на 2 години е  newsm78 според лекарката е доста над нормата , но ..... твоето детенце ми се струва дребничко за 4 годишно. Зависи също и от това вие с мъжа ти дали сте дребни или високи. Ние сме високи и двамата .... и дечка е висока.
Виж целия пост
# 2
Не мисля, че имаш основание за притеснение. Ще ти дам за пример голямата ми племенница /защото моят син сега е на 2 г. и е 13 кг. Laughing/  - от 4 до 6 год. беше в границите между 12 и 15 кг., с височината нямаше проблем, но пък си растеше здраво и жизнено детенце, а сега е вече почти госпожица и все така е под нормата. Жив и здрав да ти е, а другото не го мисли.   Peace
Виж целия пост
# 3
 Embarassed днес питах колежката ми от работа дали изглежда недорасъл, и тя ме овика, че нищо му нямало на детето.

спрямо връстничетата си е по-дребничък. иначе и аз и баща му сме високи.

ама ми се иска да чуя, че има и други такива дечица. че като отворих темата за ръст на 1-2 години и  Shocked
Виж целия пост
# 4
Embarassed днес питах колежката ми от работа дали изглежда недорасъл, и тя ме овика, че нищо му нямало на детето.

спрямо връстничетата си е по-дребничък. иначе и аз и баща му сме високи.

И с право те е овикала, жената  Wink. Я не се шашкай, всички не са по калъп правени, може пък в пубертета да навакса детето. Вчера пък аз се скарах на моя приятелка, щото казва, че детето й било "мутант" - няма още 3 г, а изглежда на 4.5 - 5. Ама какво да се прави, природа. Не го мисли, пак ти казвам, здрав да е!  Peace
Виж целия пост
# 5
За този ръст килата са си екстра, просто е по-нисък, нормално е и да е по-лек  Rolling Eyes

София беше 98 см. на 2г. и 3-4 м., сега на близо 4 г. е 110 см.
Виж целия пост
# 6
Лони, благодаря ти.

Николче, ама аз гледах в бг-мамма таблица, за 98 ръст е 15.800 кг средно.   Confused
Виж целия пост
# 7
Ми - моя е още на 2,6 - 12,200 и 96 см....
За половин година не е мръднал грам, само на ръст...както го раздава, на вашата възръст ще е с вашите кила...може да е и малко по-висок.
Аз не се притеснявам.
Докторката също .....
А аз пък никога не съм си поставяла за цел да е слаб - даже подследните 2 години се опитвам да го охранвам...ама не става - я и е ужасно подвижен, май се е метнал на мен, аз също до преди да родя винаги съм била много слаба....
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай - добре си е детето. Големият ми син е почти на 5 години, а тежи "само" 15кг. В чудо сме се видяли, но е много злояд. Иначе нищо му няма, но явно ще е като мен - аз цял живот съм около 43 - 45 кг.
Виж целия пост
# 9
... Николче, ама аз гледах в бг-мамма таблица, за 98 ръст е 15.800 кг средно.   Confused

Средното се получава като събереш горната и долната граница и разделиш на 2, познай колко деца уцелват баш тези изчисления  Laughing долната граница е 11.300 кг., далеч сте от нея, не се вкарвай във филми Hug
Виж целия пост
# 10
14 кг, 102 см. на 3 г. и 8 м.- това са "мерките" на дъщеря ми.
Нито е болна, нито недохранена! Не може всички да са 13-14 кг. на 1 година!
Виж целия пост
# 11
И според мен няма какво да се притесняваш.Моят хубостник пък е на другата крайност на почти 5 години е кажи речи 30 кг при 125 см ooooh! и моето определено е по притеснително Crazy
Аз пък се чудя как да отслабне Tired
Виж целия пост
# 12
Щом е в нормата няма кво да го мислиш. Друг е въпросът ако се страхуваш да не напълнее и поради това без да искаш  да не го дохранваш. Защото може да е взел ген от друг по-дребничък роднина. Но ако е взел вашия висок ген, може и да е леко недохранен и затова да изостава с растежа. Защото килограмите му никак не са много за този ръст и особено за момче.
Иначе моят син си изглежда съвсем нормален, след месец ще стане на 3 години и е 17 кила. Не знам колко е висок, но е над 100 см със сигурност. А пък е злояд, направо да се чуди човек от кво расте. Явно си е генетично, якичък е като баща си.
Виж целия пост
# 13
Спокойно, моят е на 3 години - 1м висок и 14кг, от тези кила не е мръднал от мноооого време. Само на височина расте. Нашата док му се възхищава - тя не обича дебели и затлъстели деца. 
Какво да кажа за сестра му - тя е на 10 месеца и е 11кг и 80см Mr. Green
Виж целия пост
# 14
И аз ще ти кажа всеобщото мнение - не се шашкай.
Моята голяма дъщеря е почти на 4 години, след 2 месеца ще стане. Висока е 99см и тежи смайващите 14кг 400гр. Моята свекърва все се шашка че ни е слабо и дребно детето, но сама вижда че детенцето си яде както му се яде, и мнооооогооо дивее и не може да качи на кг.
Нашият педиатър също подкрепя че си е добре детето, щом е здраво и жизнено значи просто това му е гена (аз съм дребничка, а баща й висок и слаб).  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия