Слаба виталност?!

  • 1 327
  • 22
Здравейте бъдещи и настоящи мами.
Аз съм в 7 месец и се притеснявам, че много лесно се уморявам, нямам никакъв тонус , доспива ми се в 20-21 ч. и мога да лежа по цял ден. И преди да забеменея имах слаба виталност, но тогава това не ме тревожеше, защото трябваше да се грижа само за себе си, но сега ми предстои грижата за детенцето което чакам и ме е страх дали ще имам сили. Близките ми често с ирония и укор са ми подхвърляли че съм кокошка и си лягам рано, че отказвам елементарни дейности и услуги за тях, но истината е , че просто ресурсите ми са малко и не стигат за мен, камо ли и за близките... А като родя, дали ще ми дойдат повече сили?!
Виж целия пост
# 1
Ако няма кой да ти помага, няма да имаш никакъв избор - просто ще правиш което трябва, без да се замисляш за виталности. Пък след някой-друг месец ще откриеш, че виталността ти значително се е повишила.  Wink Т.е. ще свикнеш, че на първо място не си ти и виталността ти, а бебето.

Виж, ако имаш помощници, много ще се уморяваш и виталността ти ще си каже думата.
Виж целия пост
# 2
Аз бих те посъветвала сега хубаво да си починеш,та като се роди бебето да имаш повече сили.
Виж целия пост
# 3
Ако няма кой да ти помага, няма да имаш никакъв избор - просто ще правиш което трябва, без да се замисляш за виталности. Пък след някой-друг месец ще откриеш, че виталността ти значително се е повишила.  Wink Т.е. ще свикнеш, че на първо място не си ти и виталността ти, а бебето.
Много добре казано.  Peace Когато дойде бебето, ти няма да имаш време да се замислиш за виталности и т.н.
Виж целия пост
# 4
Нормално състояние на бременна жена. Е, не при всички е така, но пък и никой не би следвало да настоява да кипиш от енергия.


Аз бих те посъветвала сега хубаво да си починеш,та като се роди бебето да имаш повече сили.


 Peace
Виж целия пост
# 5
Оооо, ти сама, ще се чудиш на себе си от къде имаш толкова сили, като се роди бебето Laughing
Инстинктите надделяват Peace
Виж целия пост
# 6
Каква виталност, какво чудо  ooooh! - щом родиш няма да имаш време да разсъждаваш за такива неща - бебето си иска своето и ти си тази, която трябва да се грижи за него. Забрави за това да си лягаш рано и да спиш до късно, това са негативите на майчинството, но с времето се свиква. За сметка на това да си майка е най-прекрасното нещо на света.
Наспи се сега хубаво, почивай си повечко докато си бременна, сега ти е времето. После започват тревогите за малкото човече и те завинаги остават на първо място.
Виж целия пост
# 7
Оооо, ти сама, ще се чудиш на себе си от къде имаш толкова сили, като се роди бебето Laughing
Инстинктите надделяват Peace

 Peace
Пожелавам ти живо и здраво бебче, без колики... Моят юнак си спи по цяла нощ, та и на мен ми се губи виталност до 8 часа сутринта...  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Нормално е това!
То бебчето черпи от твоята енергия и затова ти се спи  Wink И аз бях  така- всъщност и сега съм така  Peace
После ще имаме сили за всичко. Знам,че тя енергията се възвръща отново. Организма си знае работата  Wink
Виж целия пост
# 9
Позната картинка, и с двете бременности бях така. Аз съм и с доста ниско кръвно, а и още от малка си бях поспалива.

Яж повече месо, ядки и мед, пий сокове, вода!

След раждането на първото бебе в началото ми беше доста трудно да свикна с безсънието, кърмехме се по всяко време на денонощието, то така искаше. Някой път малко мрънках, че съм изморена ...  Embarassed Но свикнах.

Сега, когато съм с две, доста често карам с по 4-5 часа сън с прекъсвания, на денонощие. Второто се роди недоносено, много слабо, много злоядо, ден и нощ се боря да се храним, че да наддава поне около долната граница, навивам си часовника да ставам и през нощта да го храня, щото иначе няма да изпие достатъчно за денонощието. Изобщо съм забравила за виталности, за дълъг сън, ниско кръвно и т.н.
Но пък нали е заради детенце  Hug

Мисленето на човека се променя много ...
Виж целия пост
# 10
И аз съм по същия начин все едно за мен говориш и преди да забременея пак така бях, сега поне се успокоих че не съм единствена.
Виж целия пост
# 11
И аз бях доста уморена и поспалива към края на бременността (особено последните седмици). Ако има кой да ти помогне поне първия месец след раждането - докато се възстановиш - ще бъде добре. Ако не... Кучето играе според тоягата. Трудно е, но след като толкова жени се справят и ти ще се справиш, къде ще ходиш. Имаш повече сили, отколкото предполагаш. Трябва ти само стимул да ги мобилизираш. По-добър стимул от бебето - здраве му кажиSimple Smile
Виж целия пост
# 12
Нормално състояние на бременна жена. Е, не при всички е така, но пък и никой не би следвало да настоява да кипиш от енергия.


Аз бих те посъветвала сега хубаво да си починеш,та като се роди бебето да имаш повече сили.


Спи колкото можеш и не се коси, като дойде момента ще му мислиш. И леко раждане!!!

 Peace
Виж целия пост
# 13
Оооо, ти сама, ще се чудиш на себе си от къде имаш толкова сили, като се роди бебето Laughing
Инстинктите надделяват Peace

Не винаги надделяват!
Момичето е писало, че е била така и преди бременноста.Сподели всичко това с личния си лекар и се надявам да ти помогнат по някакъв начин!
Виж целия пост
# 14
ще свикнеш като родиш изобщо няма да се сещаш за тая виталност
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия