ВЗАИМООТНОШЕНИЯТА СЛЕД РАЖДАНЕТО ¿?¿?¿

  • 4 903
  • 90

Здравейте отново мамчета! Всичко с раждането на дъщеричката ми -Емануела* мина добре Party и тя се роди 2915 кг. сега ве4е сме 3400. Благодаря на всички за помоща и подкрепата  Hug  bouquet 
Сега ако можете........споделете- промениха ли се взаимоотношенията ви с вашият парктниор след раждането Confused При нас  всичко е толкова различно..........за мажа ми аз сякаш не саществувам.Е то ние нямаме и брак, но..........Не зная  Confused Може и да е нормално? Но аз точно сега,повече от всякога се нуждая от него,от лубовта му,от ласките му........особено когато тук в Испания си нямам никого освен него и дащеря ни. сама съм с Нея по цял ден.Никой не ми помага,макар и да родих с  операция. Сама се грижа за всичко-пране,готвене,чистене,а и кармя на 2-3 ч. Вярно...първите  2 дни той си остана в кащи и ми помагаше, но след това ...... като се прибере единственното което прави е да се радва на малката или да седне на компютъра. Грижите не ми тежат.Аз не бих могла да йивея,ако не се грижа за някой,но....... понякога имам нужда и за мен някой да се погрижи.Преди раждането беше така. Чуствах лубовта му,а сега........?Когато му кажа *Обичам те* той или мълчи или ми казва,че не е нужно да си го казваме всеки ден. Това вечеч не го разбирам. Не съм и предполагала,че някога ще чуя подобно нещо от него. Нито,4е ще получавам целувки само по челото или по бузата.

Моля ви,споделете как е било при вас. Мислите ли че е нормално всичко това? Вината в мен ли е?Какво да направя,за да възстановя нормалните ни взаимотношения? Вече не зная какво да му казвам или да правя? Помогнете ми, ако можете  Praynig Имам нужда от него, а той ....... е толкова различен,чужд и далечен........ Cry
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно мъжът ти е още стресиран от появата на бебето. Много спокойни разговори се искат от твоя страна и търпение. След 1-2 месеца ще се пооправят нещата.
Виж целия пост
# 2
Аз мисля че трябва да бъдеш искренна с него .Така както го разказваш тук , му го кажи същото и на него .Няма лошо .Всичко се оправя с разговори ,ако си траеш няма да си помогнеш особено. А нали жените след раждането изпадат в следродилна депресия ?Да не би да е от това ?
Виж целия пост
# 3
Само не му досаждай с постоянните въпроси "Какво ти е ?", "Защо си такъв ?" и т.н. Всичко ще се оправи - просто му дай време да се осъзнае. За него бебето е нещо ново, с което от сега нататък ще трябва да свиква. И е нормално да е шашнат от промяната в живота ви. Късмет и не му досаждай.  Peace
Виж целия пост
# 4
Остави го да "живне" малко човека. Моя си беше бая стресиран .
Виж целия пост
# 5
И аз мисля че трябва да мине малко време и всичко ще си дойде по местата.
Виж целия пост
# 6
Наистина неприятно, но е факт промяната при доста двойки след раждането на бебето.
За някои на пръв поглед детето може и да сближава двама души, но е доста трудно да се гледа новородено бебе. То изисква много грижи и отнема почти цялото време на майката, а таткото от своя страна често се чувства изолиран.
Важно е майката да съумее да "присъедини" към идилията и таткото, защото за разлика от жената, при която по принцип майчиния инстинкт се води вроден, на бащата му трябва време, за да осъзнае новата си отговорност.
Виж целия пост
# 7
При нас няма 6-5, детето и домът са 50:50 задължение на двамата, на който не му изнася - да си носи последствията.
Виж целия пост
# 8
На мен пък ми се струва странно това, че не трябва всеки ден да си казвате, че се обичате... Айде другите физическите ласки сега например бебка се врежда за тях, но пък думите...  newsm78 И вкъщи с мъжа ми повече цункаме и гушкаме бебето, на спалнята през деня то е между нас и обръщаме повече внимание на него, отколкото помежду си, но никога не сме спрели да казваме, че се обичаме...  newsm78 Дано му мине, но все пак следродилната депресия би трябвало да е хванала теб, а не него...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Здравей мила.Дано нещата скоро при вас се нормализират,защото е трудно една жена да се справя сама особено в началото.Нашето слънчице е на 10 дни и незнам как бих се оправяла без помощта на свекървата и на мъжа ми.Аз родих нормално,без разкъсвания и се възстанових за 3-4 дни,но малката я хванаха колики и будуваме по цяла нощ.През деня гледам да поспя и почина.Мъжа ми е много грижовен и любвеобилен.Опитва се да сменя памперса,люшка я когато плаче и ме окуражава когато се ядосвам при кърменето,защото нашата госпожица е много мързелива и все спи на гърдата ми.
Радвай се на бебчето и се ядосвай по малко.
Виж целия пост
# 10
На мен пък ми се струва странно това, че не трябва всеки ден да си казвате, че се обичате... Айде другите физическите ласки сега например бебка се врежда за тях, но пък думите...  newsm78 И вкъщи с мъжа ми повече цункаме и гушкаме бебето, на спалнята през деня то е между нас и обръщаме повече внимание на него, отколкото помежду си, но никога не сме спрели да казваме, че се обичаме...  newsm78 Дано му мине, но все пак следродилната депресия би трябвало да е хванала теб, а не него...  Rolling Eyes
На същото мнение съм>малко ми е странно и това сцелувките само по бузата или челото.И след двете ми раждания не е имало такова отчуждение от страна на мъжът ми.Съвет не мога да ти дам но пожелавам нещата скоро да се нормализират Hug
Виж целия пост
# 11
И аз мисля че трябва да мине малко време и всичко ще си дойде по местата.
И аз така!
Виж целия пост
# 12
И аз мисля че трябва да мине малко време и всичко ще си дойде по местата.

и моето мнение е същото.
Ах как ги мразя понякога тези мъжееее - стресирани били, объркани били, един як бой и ще се оправят.
Виж целия пост
# 13
Дайте си малко време, раждането на дете е голям стрес и за майката и за бащата. И ние се карахме много като се роди първото ни дете, после всичко пак си дойде на мястото. Като се роди дъщеря ни пак започнаха дразгите, но вече отминават. И двамата знаем, че просто е кофти период!
Виж целия пост
# 14
за татковците понякога стресът е много силен, тъй като до този момент бебето е било някакво имагинерно понятие  Peace дай му време, но да ти кажа, аз съм като него и хич не си падам по някакви думички, още повече казвани ежедневно. направо се дразня и се дистанцирам, ако ми поставят такива изисквания. така че, не бих го нарекла отчуждение, а просто нов етап, с нов човек,нови правила - трябва време  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия