Хемангиом?!

  • 5 732
  • 9
Здравейте!
.Имам едно притеснение-на лицето на дъщеря ми, точно на лицевата кост на дясната буза има доброкачествено образование или т.н. Хемангиом.
Това е натрупване на капиляри на едно място, което може да прерасне до срастване с костта.
Водихме я в Пирогов и там ми обясниха, че ще се махне с течение на времето без оперативна намеса, не е опасно и болезнено. Но, въпреки това се притеснявам много.

Моля, ако някой е имал подобен проблем с детето си да ми даде повече информация, за това наистина ли няма никакво лечение, след колко време изчезва хемангиомът и дали наистина няма да се превърне в нещо опасно?

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Здрасти,
и мойто момченце се роди с 2 хемангиома,много мънички.Единият е на кутрето ,а другият на вратлето.Като се роди бяха много червени,но с времето(утре става на 1 годинка Simple Smile) съвсем избледняха.
Казали са ми да не се претоплят и все пак да се внимава с тях. Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
при нас се появи когато дребната беше на месец и п0ловина и запо4на да расте-до този размер


http://img517.imageshack.us/img517/1671/photo0081gh8.jpg

сега както виждаш на аватара по4ти из4езна,днес то4но я водих на консултация,понеже ми бяха казали 4е трябва да се оперира към 3 годишна възраст,но доктора каза,4е няма нужда ,ако до пуберитета все още не е из4езнал нацяло може да се направи операция с лазер-която е по лека от безкръвната
Виж целия пост
# 3
И на средният ми син му се появи хемангиом дни след като се върнахме от родилния дом.Беше наситено червено на едната плешка.Но на 2 г. вече беше изчезнал.
Виж целия пост
# 4
Здравей,
хемангиомите са различни и процедирането при всяко дете е различно.
 Дъщеря ми имаше хемангиом малко над кръста / тя е на почти 10 месеца/. Оперира я проф. Бранков на 20.04.2008 г. това е шефа на детска хирургия Пирогов. Препоръчвам ти го с 2 ръце- много сърцат човек и страхотен специалист. newsm74 newsm74 newsm74 
 Освен прегледите в Пирогов където не знам дали въобще можеш да се доредиш до него преглежда и в една частна клиника "Зелената къща" /близо до Руски паметник/.
 Професора пише и тук в БГ-мама, като помага и със съвети на много майчета дори по нета. Ника му е doktor Ogi - може да го потърсиш и тук за съвет / може да не отговори веднага но със сигурност ще получиш отговор/.
Ако искаш повече информация, каквато и да е ми пиши на лични.
Виж целия пост
# 5
Здравей Франческа!
Дъщеря ми се роди с хемангиом на рамото, който в началото беше много бледо червен, но около 40-я ден стана ярко червен и изпъкнал. По съвет на педиатърката го мерех периодично и видяхме че расте - малко, но все пак... Тя също ми говореше за операция.  Тогава, може би дъщеря ми е била на около 6-7 месеца вече - случайно попаднахме на един лекар- педиатър пак. Ходихме по друг повод при него и той като видя хемангиома ме посъветва да го мажем с Елоком. Хемангиома се повлия изненадващо за мен много бързо от Елокома. Мазахме по някаква схема и накрая беше останало съвсем бледичко петънце. При нас това подейства!  Hug
Виж целия пост
# 6
Хемангиомите не прерастват в злокачествени образувания.
Голямата ми дъщеря ми имаше на гърба, беше изпъкнал и червен, към 3-тата година вече бе плосък, розов и почти незабележим.

Водих я при проф. Цанков в Дерматологията на Александровска болница, там също го мериха - не растеше.

При хемагиоми при лицето и около очите най-вече понякога се налага оперативно премахване. Професорът принципно не препоръчва намеса, ако не расте и ако не е близо до очите.

Не сме го мазали с нищо. Повечето хемагиоми с растежа на детето изчезват.
Виж целия пост
# 7
Синът ми се роди с един на кръста. Вече почти не се вижда, на една година е.
Виж целия пост
# 8
Тези образования не са злокачествени.Явно има тенденция към генетично проявление.Майка ми има вътрешни хемангиоми на черния дроб и бъбреците.Т.е. те могат да се появат навсякъде в организма.Аз имам такива червени точици по ръцете и корема, това е нарича cherry hemangioma. Тези по кожата са притеснителни, когато се превръщат в бенки или започват да растат.
Виж целия пост
# 9
Моят син има такъв на вратлето, колкото 1ст е. Поави се няктде към 5тия месец илип-скоро изпъкна и тогава го забелязах. Педиатъра каза че няма нищо страшно, аз се бях заровила в Нет-а и оттам разбрах че е много често срещано и че обикновено до 2годишна възраст изчезват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия