липсват ни 2 ваксини - дали ще ни запишат в д.г. при това положение?

  • 8 443
  • 58
Дъщеря ми Ема е приета в 104 градина и искам да я запиша, но не сме направили 2 реимунизации на една ДТК и една ДП.
Как мислите, дали директорката ще направи проблем за това?
До септември ще сме ги направили по план.
Моля дайте мнение, че се чудя какво да правя Simple Smile
Виж целия пост
# 1
За записването не би трябвало да ти направят проблем, щом ще са направени имунизациите за септември, когато всъщност детето ще тръгне на градина - може просто да се обадиш по телефона и да питаш  bouquet
Виж целия пост
# 2
Много е вероятно да ти направят проблем.Говори с педито или да ги бие или да отбележи в картона че са бити.При започване на ясла искат картона с преснета страница за ваксините.Моя го върнаха за неотчетен резултат от манту.Пише,че е ваксиниран,но резултат липсваше.
Виж целия пост
# 3
Ние имаме една небита и ни казаха до септември де се сложи иначе няма да ни приемат в детската градина.
Виж целия пост
# 4
И ние имаме една, записаха ни-до започването септември има още три месеца, има време да се бият....
Виж целия пост
# 5
И аз знам,че правят проблем.
Виж целия пост
# 6
Както е казала Глухарче можеш да кажеш на педито да пише, че са сложени за да ви приемат, а до септември имате време да ги сложите  Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря за отговорите,   bouquet
и аз си мислех нещо подобно. Педито не иска да ги пише Cry
Ще ида пак да я помоля.
Виж целия пост
# 8
Сетих се още един въпрос - тази здравно-профилактична карта взима ли се в градината?
Снимат ли си копие или да записват ваксините?
Мисля си, ако сега се напишат двете ваксини с фалшиви дати и до септември ги направим и занесем друга здравно-профилактична карта с истинските дати
 - няма как да забележат разликата, как мислите?
Виж целия пост
# 9
Зависи от градината според мен.
Миналия ден записвах дъщеря си. Пред мен татко записваше своето дете без последните ваксини. Записаха го. Просто му върнаха здравно-профилактичната карта и му казаха да я занесе, когато поставят ваксините, допълнена с новите.
Не се занимавай с фалшификации. Просто обясни ситуацията. Не е прецедент. Важното е като тръгне да е ваксинирана.
Виж целия пост
# 10
Не, няма да ти направят проблем, след като по план трябва да ги сложат по-късно.
Когато малкия ми син тръгна на ясла все още нямаше всички ваксини, защото беше по-малък. Приеха го без никакъв проблем. Когато настъпи време за поставянето им сестрата в ОДЗ-то сама ми напомни за това и ми даде бележка, която след поставянето на самата ваксина, ЛЛ трябваше да попълни и разпише. Тази бележка се връща в градината/яслата и се прибавя към картона на детето.
Същите такива бележки ще ви дават и за всеки профилактичен преглед, който ЛЛ извършва на детето по план. Тях също ще връщате в градината.
Недей да се вкарваш сама във филми, нито да караш лекаря да нарушава закона издавайки ви документ с невярно съдържание, още повече, че това изобщо не е нужно! Носиш имунизационния паспорт в градината и записваш детето, без да се обясняваш излишно. Ако някой те попита какво-що (което е много малко вероятно да стане сега) казваш истината и толкова.
В България има деца на които изобщо не са поставяни ваксини и няма да им се поставят никога и стига те да имат документ, че това им е позволено могат да бъдат записани в градина. Има и деца с отложени по една или друга причина, ваксини и те също могат и посещават градина. Проблеми се правят само, ако не са поставени никакви ваксини и няма никакъв документ, т.е. ако родителя самоволно е решил да не ваксинират детето.
Успех!
Виж целия пост
# 11
Когато е редът, тогава се поставят и ваксините. Щом са планирани, няма проблем. Важно е при започването на учебната година да има попълнен имунизационен картон и да е получила всички ваксини.
Виж целия пост
# 12
При записването едва ли ще ти направят проблем, но при тръгване през септ. трябва да ги има.
Виж целия пост
# 13
Ако до септември не сте сложили ваксините ще ти направят проблем и може и да не я  вземат.
При нас имаше такъв случай с една майка,докато не сложиха всички ваксини детето не тръгна на градина.
Но става за въпрос за ваксина която е трябвало да бъде сложена примерно февруари,а тя не е сложена.
Тогава се изисква след слагането на ваксината детето да тръгне на градина.Но ако ваксината трябва да ви се сложи по график септември няма да има проблем
Виж целия пост
# 14
Не мисля,че ще ти направят проблем,щом по план  ваксините трябва да бъдат сложени до септември!Не си ли се замисляла,че всъщност няма как една ваксина да се сложи преждевременно,заради по-ранно тръгване на ясла,примерно!Всичко ще бъде наред!Директорките на яслите са наясно с тези неща.Просто в момента ,в който се поставят ,ваксините се вписват в картона.Медицинския картон да детето се съхранява в яслата,до момента на изписването.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия