Не иска да спи

  • 1 182
  • 26
Здравейте!Отскоро имаме един проблем.Моето дете трудно заспива.Сутрин след като си изяде млякото по-лесно заспива,но като се наяде в 12.00 наобед-след това е кошмар.Спи й се,търка очи,но не заспива и започва да плаче.Тогава започваме на ръце да се друсаме и накрая след умора от реване-заспива.Резултата е 15 мин сън и после пак,старата песен на нов глас.Засега поне вечер спи и дано да не се промени,единствено се буди да яде.Моля ви дайте съвет!
Виж целия пост
# 1
Уф колко ми е познатооо. Моят заспива само в количката в движение. Аз мисля че е от преумора. Дано някой даде съвет.
Виж целия пост
# 2
И ние сме така (не че е кой знае колко успокоително  Simple Smile ). Явно сега започват да се впечатляват от все повече неща. Решението при нас е гушкане и здрави нерви  Peace.
Виж целия пост
# 3
На три месеца синът ми почти не спеше през деня, нищо не можеше да се направи. Сега спи по два пъти на ден по два часа.
Виж целия пост
# 4
Ох мила, и ние бяхме като вас от раждането та докъм края на 3тия месец. Изобщо не спеше през деня, или ако заспи с големи мъки караше по 15-2£ мин и после пак...а пък буден е седял по 4-5 часа...Едвам ни се събираха час и половина сън през деня. Много се бях изпопритеснила и изнервила. Казах на педиатъра, а той само ме попита нощем спи ли? Ако спи нощем значи всичко е наред. А моя тогава спеше по 12-13 часа нон стоп.
Обаче не мога да ти дам съвет...ние не измислихме нищо, освен разходки навън-само тогава заспиваше. Обикаляла съм с часове само и само да спи. Отмина като всеки един период. После попаднах на статия че понякога едно много бързо раждане или едно много проточило се раждане могат да бъдат в основата на това бебетата да заспиват трудно и да спят много леко денем. Може би е вярно, ние се родихме за 3 часа с все контракции, от които първия час си бях още вкъщи...
Кураж и търпение, не се изнервяй само ще влошиш нещата. Всичко ше отмине, важното е че спи нощем.
Виж целия пост
# 5
Решението при нас е гушкане и здрави нерви 
И при нас е така! CryСъщински ад.Дано някой даде съвет.
Виж целия пост
# 6
Всъщност забравих да добавя,момичета дали не ги мъчат още колики?
Виж целия пост
# 7
нас ни мъчеха колики Close
Виж целия пост
# 8
После попаднах на статия че понякога едно много бързо раждане или едно много проточило се раждане могат да бъдат в основата на това бебетата да заспиват трудно и да спят много леко денем.
Може да има нещо вярно,аз родих много бързо.Наистина денем ако заспи,спи 15-20 мин и много леко,най-малкия шум го чува.Благодаря момичета,давайте още мнения ,та дано се справим някакси
Виж целия пост
# 9
При нас не е от колики. Започна да е така като се затопли много времето. Преди това можеше да го разнасям докато заспи, а сега не иска нито на ръце  нито никак. Само в количката и вън. Установих обаче, че има един момент, когато мога да го приспя и ако го изпусна започва да се прозява и да търка очите и т.н. и мисията става невъзможна. Даам аз също родих бързо.
Виж целия пост
# 10
Всъщност забравих да добавя,момичета дали не ги мъчат още колики?

При нас не бяха колики, не се свиваше, не плачеше, но здраво хленчеше с кървясали за сън очи... Опитай със сушоар-имаше известен ефект при нас, беше свикнал да сазпива от шума му когато имаше колики. Стигнахме дотам че баща му му записа едно CD с шума на сушоара и го въртяхме нон стоп денем. Но не винаги ставаше номера.
Виж целия пост
# 11
аз раждах секцио, но от 3-4 дни съм изправена пред същия проблем. моят син е на АМ и за мен нещата клонят към увеличаване на количеството от негова страна, защото ако предложа още АМ, го изяжда и се унася. тъй като си храня бебето на поискване и слушам него, от утре твърдо увеличавам дозата. вечер започна да прави същото - преди заспиваше след хранането в 9 и след това го хранех чак в 2, после спеше до 6-7 часа. сега не иска да заспи в 9, но тази вечер яде още и заспа. педиатърът за кой ли път ми напомни, че бебетата много често плачат от глад, макар че може на родителите да се стори неуместно, след като вече са изяли обичайната доза. да, но за да пропуснат оше едно хранене, те търсят по-голямо количество преди това. мисля, че синът ми стигна до този момент и се готви да откаже хранене  Peace

п.п. тов в случаите, в които съм изключила всякаква друга причина - мръсен памперс, намокрена дреха, превъзбуденост и т.н.
Виж целия пост
# 12
И синът ми беше така. Спеше по много малко и заспиваше, само ако го кърмя, люшкам на ръце и му пея, или в шезлонга, или в количкат. Стряскаше се от най-слабия шум. Кошмарен период ми беше, защото така не можех да свърша една домакинска работа нормално, без нерви. Просто е до темперамент според мен. Бях чела, а педиатърката ми казваше, че има такива ясно изразени периоди при бебетата, когато правят преход в растежа си. Особено често се проявява към 3-я, 6-я и 9-я месец. После нещата малко се поуспокояват. Но с никненето на зъбките пак се проявява при повечето деца.
Освен търпение, друго не мога да те посъветвам. Просто сама трябва да налучкаш начин на приспиване и спане.
Виж целия пост
# 13
опитай на шум, идеална работа върши някоя шумяща радостанция...ние така спим вечер, не чуваме никакви дразнители...или му запиши щума на морски вълни или дъжд и полюляй да се успи....много успокоява еднаквия шум Peace
Виж целия пост
# 14
Пускай музика за успокоение Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия