Счупено или разцепено зъбче при бебе

  • 2 493
  • 13
На някого случвало ли му се е? Незнам как е станало, съмнявам се да се е ударил и да го е счупил-не е имало кръв, а и не ми е ревал много... newsm78 Не съм виждала там да има част от зъбче никога, а сега растат 2 части на зъбче като 2 отделни зъба...ох, незнам. В понеделник сме на стоматолог, но ми е интересно при вас имало ли е одобен случай и как сте процедирали.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
предно ли е,горно,долно......?
Виж целия пост
# 2
Синът ми имаше такъв двоен зъб, долу в ляво. Изглеждаше , като два, а беше един .Като го смени нещата си дойдоха на място. Между другото и аз го водих на стоматолог, но не се оказа нещо сериозно.
Виж целия пост
# 3
предно ли е,горно,долно......?

Горно, предно дясно
Виж целия пост
# 4
На по-големият ми син му израстнаха 2 зъба един върху друг, но още не са паднали мечните зъби. Така, че не знам как ще порастнат постоянните.
Виж целия пост
# 5
Притеснявам се и защото при мой приятел се е получило както при tania2007, но не са били млечни все пак...Трябвало е да извадят единия, но от акъл не е направено и сега си пати от зъби  Confused Незнам как стои въпроса ако са млечни... newsm78
Виж целия пост
# 6
Много странно-не съм чувала досега за такъв случей newsm78
Виж целия пост
# 7
Синът ми имаше такъв двоен зъб, долу в ляво. Изглеждаше , като два, а беше един .Като го смени нещата си дойдоха на място. Между другото и аз го водих на стоматолог, но не се оказа нещо сериозно.

Виждала съм два такива случая при деца с млечни зъбки (рабоотя в зъболекарски кабинет). Двойно зъбче, не мога да го нарека дори аномалия, защото зъба е здрав, нормален, не боли и т.н., всичко си е наред, освен естетическия вид. Но обикновено зъболекаря ще направи нещо, че да аранжира нещата и да не се забелязва много докато го смени. Не видях колко е голямо детето но според мен трябва да е поне на 2-3 за да може да издържи повече време на зъб. стол. Не се притеснявай изллишно, ще ти кажат в понеделник.
Виж целия пост
# 8
mammamaxime, мерси за отговора.  Simple Smile Крис е едва на 8 месеца и не съм си и помисляла, че ще стои на стола. По скоро отивам за компетентно мнение и да ми кажат как се процедира и кога. Ще докладвам в понеделник  Peace
Виж целия пост
# 9
Няма нищо, просто не се притеснявай до понеделник. Ще чакам речултатите в понеделник. Между другото във стоматологичния факултет Др Костадин Георгиев (Коцето-Калки) е добър педодонтист (незнам дали на Бг се казва така-детски стоматолог исках да кажа.
Виж целия пост
# 10
Ние сме така, на горното, второ, от ляво, имаме малко отчупване, преди дни бяхме на профилктичен преглед, докторът каза, че няма нужда от корекция, все пак зъбът е млечен. Каза, че на тази възраст трябва да го посещаваме на половин година.
Виж целия пост
# 11
Оказа се, че са 2 зъбчета, а не 1 счупено... Rolling Eyes Няма какво да се направи, още повече, че са млечни. Но ако постоянните зъбки са също така, трябва да се махне единия зъб.
Виж целия пост
# 12
Много странно-не съм чувала досега за такъв случей newsm78
и аз
Виж целия пост
# 13
Значи познах за двойното зъбче. Още едно доказателство че детето ти е уникално.  Party Да ти е жив и здрав!!! Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия