Тения

  • 10 906
  • 43
   Сестра ми е лепнала отнякъде тения Sad, не се знае още каква е.Личната й лекарка  е  за бой.Абсолютна неадекватност, а сестра ми е с две малки деца, едното е на годинка.Никаква информация какво да прави, към кого да се обърне.Никакво направление за специалист.Как може такова нещо!?Не го проумявам.Като чета какво може да причини  тенията се плаша  за  всички ни.Тия дни бях много болна и  останах у сестра ми, без да знам.Ами ако сега и аз съм заразена, а детето ми? Ужас!!! Знам, че е опасно, но  точно в каква степен, ето това се опитвам да си изясня.Засега само сестра ми има симптоми /бе направо изхожда тении Shocked/

Някой наясно ли е  къде се ходи и пр.Моля ви, спешно е!!!
Виж целия пост
# 1
Първо мисля , че са нужни незабавни изследвания и тогава чак някаква терапия  newsm78
Виж целия пост
# 2
Първо мисля , че са нужни незабавни изследвания и тогава чак някаква терапия  newsm78
Именно, ама тя личната никакво направление за изследвания не дава.
Виж целия пост
# 3
Може би тук трябва да отиде:
http://www.ncipd.org/index.php?category=5&section=32
Виж целия пост
# 4
Мила неразбрах от кой град сте, но сестрати ако сте от София направо да отива в Пирогов. Това е мястото където ще полу4и адекватно ле4ение.
Виж целия пост
# 5
Може би говориш за глисти? Тенията не е заразна.
Виж целия пост
# 6
  В Русе сме. 
  Тения е - потвърдено е, но само толкова.
Виж целия пост
# 7
А защо не знаете каква е? Къде я изследваха в риокоз ли?
Виж целия пост
# 8
доколкото знам,тенията не е заразна от човек на човек.
нека сестра ти бързо отива при паразитолог,защото наистина е опасно.
успех!
Виж целия пост
# 9
Първо мисля , че са нужни незабавни изследвания и тогава чак някаква терапия  newsm78
Именно, ама тя личната никакво направление за изследвания не дава.

Как не дава направление?!?!?  Shocked  ooooh!
Иначе трябва да занесе фекалии с тении на паразитолог! Тенията как се отделя, на отделни сегменти ли е?  Активно или пасивно (в смисъл само като ходи до тоалетната ли)?
Виж целия пост
# 10
Същата история ми разказа днес и братовчедка ми само,че при нея са я видяли вчера на скенер.Напиши ЕХИНОКОКОЗА в Гугъл и ще прочетеш нужната информация.Най- важно е първо да отиде на паразитолог и да си   направи изследване в Риокоз.
Виж целия пост
# 11
didikeh, най-вероятно става въпрос за свинска или говежда тения - те живеят в храносмилателния тракт. Кучешката тения (ехинококът) е съвсем друга бира, така да се каже - тя прави кисти по меките органи (бял дроб, ч дроб, далак и т.н.) и лечението в повечето случаи е оперативно. Имала съм нещастието да ми оперират и белия и черния дроб - не е приятно изживяване, но поне е лечимо.
Виж целия пост
# 12
Същата история ми разказа днес и братовчедка ми само,че при нея са я видяли вчера на скенер.Напиши ЕХИНОКОКОЗА в Гугъл и ще прочетеш нужната информация.Най- важно е първо да отиде на паразитолог и да си   направи изследване в Риокоз.
Ехинококът обаче не се отделя така както е описала авторката.
Виж целия пост
# 13
gerik, за каква тения става въпрос? Предполагам (и се надявам), че не е кучешка (ехинококи).

ванесса йо, кисти от кучешка тения ли са ти махали? Ако е елиминирана окончателно- значи си имала щастието (а не нещастието) Peace
Виж целия пост
# 14

ванесса йо, кисти от кучешка тения ли са ти махали? Ако е елиминирана окончателно- значи си имала щастието (а не нещастието) Peace

Рени, права си! Имах предвид, че съм имала нещастието да се заразя, но пък наистина съм имала и щастието да се отстранят с по 1 операция - имаше хора, които бяха с по много кисти, коя от коя по-трудно достъпни и ги режеха по 3-4 пъти.. Sad Тъкмо днес попаднах на тази статия http://dnes.dir.bg/2008/06/07/news3079317.html това са основните преносители на заразата и докато го има 'кучешкия' проблем ще сме все на първо място по заболеваемост...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия