Майките и кърменето-Кога да сменим гърдата с биберона

  • 982
  • 22
Здравейте.Аз съм Диана и имам 2 деца - момиче и по-малко момче. Синът ми е на 2 месеца и иска вече биберонът. Чудя се дали е нормално защото дъщеря ми я отбих на 3.5 месеца newsm78
Виж целия пост
# 1
А и искам да попитам. Много странно нещо ми се случва. Гърдите ми останаха също толкова големи колкото и през бременноста, но теглото ми е с 15 кг по-малко. Сега съм слаба с големи гърди. Дали е нормално. А и незнам дали след като спрях да кърмя гърдите ми няма да увиснат.моля помогнете
Виж целия пост
# 2
Здрасти,Диана!Няма две еднакви бебета.Може едното да си кърмила примерно година и половина,а за другото изобщо да си нямала.Как разбра,че синчето ти иска биберон вече?Не иска да суче ли?Има вариант ако имаш кърма да се изцеждаш и да му даваш с биберон.А ако нямаш,ми здраве да е,каквото си могла и си направила-даваш АМ и не се тревожиш излишно.По втория постинг-момиче,жените мечтаят за фигура като твоята-слаба с големи гърди!Не си търси кусури!Не мога да ти кажа дали ще увиснат,но си мисля,че ако има "поражения",то те се появяват още при бременността.Така че ако досега не са увиснали,може и да ти се размине.Пък ако увиснат-има начини.Я сутиенче по-стегнатичко,я силикон ако имаш възможност...Ми така де.
Виж целия пост
# 3
Според мен рано се опитва да се отбие малкия, а и сигурно ли е че предпочита биберон...? Ако се опиташ по-настоятелно да кърмиш и да не го залъгваш с биберон, може отново да възстановите "контакта" Simple Smile.
Колкото до твоята фигура - искрено ти желая да запазиш тез пропорции /макар и да ми е малко съмнително, но всеки си е отделна физиология/.
Успех и на двата фронта! Peace
Виж целия пост
# 4
Не се разбира искаш ли да кърмиш?
Ако да, проблем ли има някакъв?Какво значи, че иска биберона, на смесено хранене ли е?
Дай повече подробности.
Виж целия пост
# 5
И на мен честно казано ми звучи странно бебе на 2 месеца да предпочита биберон, ако е кърмено. Ще получиш повече отговори, ако дадеш по-подробна информация Peace
Виж целия пост
# 6
И аз не можах да разбера как иска биберон...  newsm78  Давала ли си биберон залъгалка, дохранваш ли или кърмата ти спира???  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Детето не иска от кармата вече, тогава цял ден го мъчих но не искаше. Изцеждах кармата, но пак не искаше и тогава започнах да му давам бебешка храна.
Виж целия пост
# 8
Еми не го мъчи повече детенцето,не може да стои гладно.Давай си му АМ и толкова.
Виж целия пост
# 9
Давай му адаптирано мляко... малък е за захранване (това разбрах под бебешка храна)...   Rolling Eyes 
Виж целия пост
# 10
Хм...  newsm78 Не иска кърма цял ден??? Ми опитай на АМ не бива да го оставяш толкова малък гладен дълго време.
Виж целия пост
# 11
Щом не стана, дадох му веднага мляко, не мога да го оставя гладен.Мерси много дами. Просто с дъщеря ми не съм имала този проблем и незнаех.
Имам също един много важен въпрос.За дъщеря ми. Тя е на 4 години. Ноктите на ръцете и са набраздени от няколко месеца и си нямам напредстава защо. Постепенно стана нещата. Давам и витамини и я мажа с някакви специални мазила, но нищо за сега. Ако може дайде съвет!
Виж целия пост
# 12
Тези витамини и мазила нали доктор ти ги предписа?Едва ли действат моментално,може би трябва още време.Ако пък не виждаш промяна,вероятно трябва да се смени терапията.
Виж целия пост
# 13
Предполагам се касае за авитаминоза-липса на витамини. Четох накъде че така ставали ноктите, нека си пие витамините и ше мине; спокойно.
Виж целия пост
# 14
незнам дано.Много се притеснявам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия