връзване на люлка като баба?

  • 3 879
  • 23
Ще ми се да се науча да връзвам люлка както са връзвали едно време. За слинг намирам много информация, но за талава люлка - не. Това лято ще пътуваме доста и ми се струва, че това ще е лесен начин, бебчето да спи удобно ,а аз да не мъкна излишен багаж.
Виж целия пост
# 1
Първо трябва да си осигурите халки в тавана  Grinning
Виж целия пост
# 2
А дали ще спи удобно,като няма какво да му държи гръбчето в изправено положение?Защо си правиш експерименти?Но ти си знаеш.
Виж целия пост
# 3
Слингът тип "Дидимос" може да се прави и като такава люлка. Важното е възлите да се самозатягат. И не е нужно не пременно да имаш халки на тавана. Ако не намериш инфо как точно се правят такива възли, кажи. Ще ти дам картинки.

Не мисля, че има риск за гърба на бебето. Нашите баби и дядовци като са спали в люлка да не би да са били гърбави? Айде де...
Виж целия пост
# 4
А за какво ще я връзвате тази люлка???  newsm78
Виж целия пост
# 5
Не мисля, че има риск за гърба на бебето. Нашите баби и дядовци като са спали в люлка да не би да са били гърбави? Айде де...
Не знам,не си го представям като най-удобното място за спане.Лично мнение.  Peace
Виж целия пост
# 6
Първо трябва да си осигурите халки в тавана  Grinning

Аз  всъщност имах предвид люлките които са връзвали на село едно време, като хамачета. Дали някой може да ми каже как става тоя номер? Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Слингът тип "Дидимос" може да се прави и като такава люлка. Важното е възлите да се самозатягат. И не е нужно не пременно да имаш халки на тавана. Ако не намериш инфо как точно се правят такива възли, кажи. Ще ти дам картинки.

Не мисля, че има риск за гърба на бебето. Нашите баби и дядовци като са спали в люлка да не би да са били гърбави? Айде де...

Ще бъда много благодарна за картинките! Grinning
Виж целия пост
# 8
Ами купете хамак тогава
Виж целия пост
# 9
Ами купете хамак тогава
това е решение....с по-малки дупки да не изпадне Laughing
Виж целия пост
# 10

Слингът тип "Дидимос" може да се прави и като такава люлка. Важното е възлите да се самозатягат. И не е нужно не пременно да имаш халки на тавана. Ако не намериш инфо как точно се правят такива възли, кажи. Ще ти дам картинки.

Не мисля, че има риск за гърба на бебето. Нашите баби и дядовци като са спали в люлка да не би да са били гърбави? Айде де...

Точно казано Peace

А ако искаш да имаш и старовремска цедилка, из помашките селца в Родопите продават за 10-15 лв. Много са красиви, но са от чиста вълна и не знам доколко са подходящи за лятото (как ли са ги ползвали едно време  Thinking )


Виж целия пост
# 11
А за какво ще я връзвате тази люлка???  newsm78
а аз изобщо не зацепвам за каква люлка става въпрос Blush newsm78
Виж целия пост
# 12
бабами (Бог да я прости) едно време връзваше за сестра ми, м/у облегалките на два стола се провесват върви и на тях се слага хавлиена кърпа по-голяма като краищата и да е посрещнат вътре, и става като люлка, неудобно е че в/у столовете трябва да има нещо тежко за да не се обърнат, но става за спане  Peace
Виж целия пост
# 13
бабами (Бог да я прости) едно време връзваше за сестра ми, м/у облегалките на два стола се провесват върви и на тях се слага хавлиена кърпа по-голяма като краищата и да е посрещнат вътре, и става като люлка, неудобно е че в/у столовете трябва да има нещо тежко за да не се обърнат, но става за спане  Peace

Това е интересно, може да го спретна навсякъде. Ще пробвам , благодаря.
Виж целия пост
# 14
Да не забравяме, че на село едно време са повивали децата като кифлички, с изпънати крачета, предизвиквайки луксации. Сигурна ли си, че тази поза за спане е безопасна за бебето? Консултира ли се с неонатолози, педиатри?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия