ДАИТЕ МИ ОТГОВОР МОЛЯ ВИ?

  • 1 257
  • 12
Понеже ще ми се наложи да оставя дъщеря си за известно време при едната си баба във Турция може ли след известно време другата баба да я вземе при нея във България?Дали бабата може да пътува със внучката без присъствието на родител и ако това е възможно как?
Виж целия пост
# 1
Да може. Трябва да направите при нотариус пълномощно дъщеря ви да пътува придружена от бабата.
Виж целия пост
# 2
Пълномощното трябва да е подписано и от двамата родители.
Виж целия пост
# 3
Вие къде живеете по принцип? Детето с какво гражданство е?
Виж целия пост
# 4
Разбира се че може,моята майка пътува  с децата ми също
Ако твоите са български граждани ,за да пътуват с баба си им е нужно
1-паспорт
2-пълномощно от теб и бащата на децата ,че сте съгласти те да излизат в чужбина с баба си-това пълномощно може да е безсрочно.Когато пътува е хубаво да носи със себе си ксерокопия,защото свиряват с оригинала и задържат ксерокопието

....в твоя случа -бабата която ще отиде до Турция да вземе момиченцето трябва да има пълномощно от теб и бащата
Това е....
Виж целия пост
# 5
Да разбрах ви благодаря ви!
Виж целия пост
# 6
Мая, до колкото аз зная пълномощното трябва да е легализирано с Апостил, турците го изискват.
Виж целия пост
# 7
Момичета, може ли и аз да се присьединя с един вьпрос. Дьщеря ми е с Португалски паспорт, това лято я пращам с кумата ми в БГ. Летят от Брюксел, директен полет а в БГ ще я посрещнат баба и дядо. Казаха ми, че щом не е с бьлгарски паспорт, не трябвало пьлномощно от нас. Някой има ли идея или опит в нещо такова, трябва ли да направя нещо допьлнително?

Виж целия пост
# 8
novaa, щом като не е с бьлгарски паспорт, надали ще и правят проблем. Искат пьлномощни и декларации, когато децата са с бьлгски паспорти. Но можеш да се посьветваш с консулската служба по местоживеене. Може на кумата ти да и трябва някакьв документ като извежда детето от дьржавата.
Виж целия пост
# 9
Не съм сигурна но мисля ,че искат пълномощно почти навсякъде.Понеже един колега на мъжа ми са изкарали децата едното си е негово но другото е от предишен  брак на жена му.И сега не могат да се приберат в Щатите понеже нямали пълномощно от бащата.На излизане от Щатите са нямали проблеми ,но сега имат големи ядове не могат да мръднат от Италия,понеже не могат и да открият и биологичният баща.Луда работа.Така,че наистина трябва сериозно да се разпитат властите как стоят нещата да няма после неприятни изживявания
Виж целия пост
# 10
Novaa, на кумата ти ще и трябва пълномощно от теб и бащата да изведе детето извън Белгия. Аз бих направила пълномощно във всеки един случай, независимо дали е детето бг гражданин или не. Винаги пътува ли с някого различен от майката и бащата, би следвало да има някакъв документ от тях, че са съгласни.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви момичета. Аз ще направя едно пьлномощно за всеки случай, тук в кметсвото се оказа че заверяват за 10 Евро подписа и така ще стане бьрзо. Сега се чудя на какьв език да го напиша Laughing
Виж целия пост
# 12
Тези неща се правят в българските посолства.Преди време се наложи да изведа брат си от България за да го заведа при майка ми и баща ми в Италия.Майка и татко ми изкараха пълномощно от посолството в Рим.По принцип е добре да е на Български един екземпляр за българската граница за влизане и излизане от Б-г особено за излизането от страната.Прави се персонално на един човек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия