защо децата на самотните родители не са с предимство за прием в детските градини

  • 1 732
  • 17
самотен родител съм нищо ново под слънцето имам 2 деца на 9 и 2 г трябва да работя но се оказа че не могат да ми вземат малкия на ясла защото няма предимство
Виж целия пост
# 1
все това се говори - че системата не е добре направена
нищо ново няма да се каже каквото и да пишем тук в тази тема

а иначе за протокола - проблема е в многото лбрачни двойки живеещи без брак
как да различиш дете на родители отказали да се женят, от това на наистина САМОТЕН родител? няма начин нали?
при положение, че повечето ми познати не са в брлак, а си гледат заедно децат, е немислимимо да се вкарат всички тези деца с предимство
а как и по какъв критерий да се отсеят самотните родители от такива двойки?
Виж целия пост
# 2
да де ама аз съм вдовица би трябвало да има такава графа ами разведените незнам нещо би трябвало да се промени
Виж целия пост
# 3
Май само по адресната регистрация, ама и тя не е гаранция.  newsm78
Виж целия пост
# 4
да де ама аз съм вдовица би трябвало да има такава графа ами разведените незнам нещо би трябвало да се промени
Вдовиците ползват предимство във Варна, т.е. има предимство за деца-сираци. Някак си не вярвам да е различно в другите градове. Ако е така, обвиняваш бате Бойко, защото общината си избира критериите.
Виж целия пост
# 5
Защото повечето двойки живеят на семейни начела и се представят за самотни подители.
Мисля, че имате предимство, но трябва да го установите поне така е във Варна-с документи.
Виж целия пост
# 6
да де ама аз съм вдовица би трябвало да има такава графа ами разведените незнам нещо би трябвало да се промени
съжалявам за загубата ти, сигурно ти е много трудно и тежко

а за предимството - наистина от къде си и сега ще ти пусна две теми да питаш там - в едната даже пише човек от системата, отговаряща за класирането в София
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298396.1120
Виж целия пост
# 7
... Вдовиците ползват предимство във Варна, т.е. има предимство за деца-сираци. Някак си не вярвам да е различно в другите градове. Ако е така, обвиняваш бате Бойко, защото общината си избира критериите.
Критериите за предимство във Варна са разумни. Има ги тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299875.0
В София не знам кой се занимава с политиката на общината по отношение на детските градини, ама явно е пълен идиот.
Виж целия пост
# 8
а казват че живота в софия бил по лесен от два месеца ходя по иннституции столична голяма община община люлин всеки прехвърля топката на другия и чака другия да свърши работата направо луднах сега чакам 2рото класиране щели уж да ми се обадят но досегашния ми опит показва че ми съчустват уж но само докато съм там после забравят за случая
оставам с мисълта че са на мнение нас какво ни интересуват вашите проблеми оправяите се

Виж целия пост
# 9
ДОНКА, обаче аз се сещам друго - наистина е голяма загуба да изгубиш партньора си
но живота продължава
и надявам се всеки след време среща нов партньор в живота си...и децата вече не са сами и мъжа/жената имат нов партньор
как да се отсеят тези нови семейства, които също може да не са озаконени , а в същото време хората да не са наистина самотни родители?

надявам се да не се обидиш, но това са много деликатни въпроси, и тъй като явно се злоупотребява със всичко в Бг - предимствата ако има такива трябва добре да се обмислят и как да се проверяват.....

честно казано считам, еч това е лудост - не е проблема в предимствата, а в това че ВСЯКО дете трябва да има място в ДГ!
това е такава дискриминацияа,и тъпота от страна на правителството и предишното и преди него, че просто нямам думи....
Виж целия пост
# 10
ДОНКА, обаче аз се сещам друго - ...
Това, извинявай, са недомислици. Ако баба ми беше мъжка и пр. Мястото в детската градина не е индулгенция, която се получава за безукорно поведение.
За съжаление местата не стигат, а от общината не са длъжни. Но е можело поне това да добавят към предимствата, щом, например, има предимство за близнаци и пр.
Виж целия пост
# 11
защо да се недомислици? ти колко вдовици и вдовци познаваш,ч е и житейската им съдба, че да е номислица???
защо самотните родители да страдат щот всеки втори не иска да се жени и няма кака да се отсеят наистина разведени и самотни майки, от всички други, а тук да се прави изкл? нали искаме РАВЕНСТВО....значи то трябва да е наистина равенство или за какво си чешем клавиатурите....
Виж целия пост
# 12
Наистина живеещите на сeмейни начала без брак в крайна сметка правят много трудно отсяването на истински самотните родители, което си е нечестно спрямо самотните. Ако се сещате за достатъчно надежден критерий за такова отсяване, моля ви, предложете го в работната тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299875.0.

При починал родител обаче, този факт е документално доказуем, така че такова предимство би трябвало да има, или по-точно този факт би трябвало да дава допълнителни точки за точковата система, каквато твърдят, че подготвяли. Както и да е подредил последващия си живот овдовелият родител, това дете със сигурност има много по-голямо основание за предимство от едни близнаци например... Донка, съжалявам много за загубата ти, дано приемат детенцето ти сега. Моля те, ако имаш време, напиши своята позиция за предимствата в работната тема.

Явно самотните родители имат много по-малко време да лобират за своите интереси, но сега е важно. Дано бъде отразено в новата система на есен. 
Виж целия пост
# 13
За мен е недомислица да се смята е или не е вдовицата с друг партньор и, е или не е това повод за отказ от предимство при кандидатстване в детска градина.

Нека не си броим вдовиците, че и без това не съм в настроение.
Виж целия пост
# 14
Ами на времето - предполагам и сега е така, трябваше да докажа, че съм сам родител. Предполагам като докажеш че си вдовица ще се отзоват
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия