Работно време

  • 793
  • 11
Здравейте ,мили мами! Имам следния въпрос дали работното време за детските градини е еднакво или всяка община си го определя? Ако някой може да ми посочи наредба в ,която това е посочено . Това го питам във връзка с това ,че нашата градина се оказа ,че работи до 17.30 ,а просто няма как да съм дотолкова рано на работа ,а и знам ,че софийските са до 19.00( ние сме  София обл.). Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Мисля,че общината си определя раб.време.Нашата градина работи до 18:00ч.
Не знам дали има такава наредба. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
А и още един въпрос ОДЗ към мин. на просветата ли е или към мин. на здравеопазването (за яслената група говоря )?
Виж целия пост
# 3
Яслите са към здравеопазването- сестрите в нашата ясла стачкуваха не с учителите, а с медицинските работници.
Виж целия пост
# 4
За съжаление работното време на яслите и градините е различно от времето, до което гледат децата. Примерно всички ясли и градини са до 19.00 ч, обаче в нашата работят с деца до 18.00. Така е прието и ако искаш можеш да отидеш при арменския поп. Има си вратичка - примерно веднага ти се казва, че след това се хигиенизира и не е желателно децата да са там и просто няма какво да им се отговори. Аз знам, че чистят сутрин, но чинно си я взимам в 18.00.
Виж целия пост
# 5
градината ,която посещаваше баткото започваше в 6.30 и работеше до 18.30, което според мен е напълно нормално... но това беше преди години, сега не ги знам как са, освен това персонала отиваше 1/2 час по-рано и ако си заведеш детето или закъснееш не ти правеха проблем Peace
Виж целия пост
# 6
ОДЗ са към общините - съответно работното време е според решение на ОС.
Виж целия пост
# 7
За съжаление от мой приятелки знам ,че официалното време което е до 19ч. нито една детска градина него спазва. А според мен е невъзможно дори да работиш на 8 часа до 17 :30 да се придвижиш през задръстванията до детската градина навреме.
Виж целия пост
# 8
Нашата е от 7.00 до 18.30 Peace
Виж целия пост
# 9
Чл. 14. (1) В дневните детски ясли децата се приемат всеки ден по график, съобразен с работното време, установено от съответния народен съвет от 6 до 7 1/2 ч. и се предават на родителите от 16 до 19 ч.

(2) Освен в часовете по предходната алинея децата може да се приемат и от 8 1/2 до 9 ч. или от 11 до 11 1/2 ч. и да се предават на родителите от 12 1/2 до 13 ч. преди следобедния сън.

(3) При наложителни причини децата може да останат в яслата до 20 1/2 ч., като родителите най-късно до 12 ч. уведомяват завеждащия яслата. В този случай на детето се осигурява храна за вечеря от яслата.
Виж целия пост
# 10
zuki,това на софийска община ли е извадката?
Виж целия пост
# 11
zuki,това на софийска община ли е извадката?
Копирах от http://kg.sofia.bg/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия