Неприятна миризма в стар бюфет

  • 2 218
  • 11
Имаме един бюфет, 50 годишен, но много запазен. Решихме с мъжа ми да го запазим за момента, докато направим новата кухня след година-две /в момента правим козметичен ремонт/. Бюфета е ползван от баба ми, като вътре са слагани хранителни продукти, по шкафчетата лекарства и всякакви други джунджурии. Обаче след като го изпразнихме /боядисахме само отвън/ не предполагах, че вътре мирише толкова гадно, чак лошо ми стана след като започнах да го почиствам. А да го боядисам и отвътре си минава още 1 ден за боядисването и още ден за изсъхването.
Дайте някакви идеи за премахването на тези миризми. Искам отвътре да го облицовам с фолио, за да има по-приятен вид, но едва ли ще спра миризмата.

Благодаря предварително  Hug
Виж целия пост
# 1
И аз имах такъв бюфет. Той беше пропит с миризма на подправки /основно чубрица/. Сложих го в банята /уж временно, ама изкара около 4-5 години/ и постепенно се измириса. Може би допринесе и това, че вътре си държахме дезодоранти, парфюми, сапуни, пасти за зъби и въобще все неща със свеж аромат. Не стана за един ден, но пък и не продължи прекалено дълго.
Моят съвет е вътре да сложиш някой от онези ароматизатори, които поглъщат наприятните миризми /май Глейд имаше такива/ и да го оставиш да се проветри с отворени врати няколко дни.
Виж целия пост
# 2
Никога  няма да се измирише, защото дърводелците едно време са използвали вместо лепило туткал, а той се добива от животински остатъци , та от там ти е лошата миризма.
Виж целия пост
# 3
Според мен единственото решение е да го минеш с лак или боя и отвътре. Един -два дни за съхнене не са кой знае колко много.Но първо ако искаш опитай да го избършеш от вътре с вода и оцет.
Виж целия пост
# 4
И аз имам такъв проблем.Но мирише на нафталин. SickПробвах боядисване с лак, проветрение цял месец и нъц. NaughtyНаправо да се побъркаш.
Още не съм пробвала от поглъщащите ароматизатори. Ще следя с интерес темата.
Виж целия пост
# 5
В една от бившите ни квартири всички шкафове миришеха гадно - преди нас беше живяла стара жена, дори повечето от нещата й още бяха там. Хавлиите и белите ни спални комплекти пожълтяха в секциите за нула време. Абе много гадно беше  ooooh! ама бедни студентски години. Една от колежка тогава ми каза хубаво да ги изчистя с газ за горене. Ефект при мен имаше, дано и на вас да помогне!
Виж целия пост
# 6
Може да опитате с газова горелка-всичко отвътре се обгаря и след това се минава с лак за дърво /Лазурен лак/.
Виж целия пост
# 7
Запис. И аз има един бюфет, смятам да го запазя от носталгия по миналото и да го реставрирам. Както и една маса в същото състояние.

Обобщение дотук:

1.Обгаряне с горелка /не бих рискувала газова горелка върху старо сухо дърво, но може би пистолет с горещ въздух newsm78/

2. Почистване с газ горене

3. Боядисване с лак

4.  Слагане на ароматизатор

Чакаме още...
Виж целия пост
# 8
Ако наистина е от лепилото както каза Кейт Остин май наистина няма шанс...Дано не е това.

Аз бих пробвала ако не с горелката,то поне да се изшкури хубаво и после да се боядиса+поглъщащите миризми ароматизатори.
Виж целия пост
# 9
Опитайте с ЛОК на амуей. Абсорбира всякакви миризми в шкафове, гардероби, съдове и т.н. Има много добър ефект.
Виж целия пост
# 10
Благодаря момичета, горелката няма как да я използвам, както е писала luda, ще стане страшно. За боядисване също не може да става и дума, че вече и ден нямам, трябва ми кухнята, няма къде да си прибера нещата /местим едната кухня в друга и е лудница/. Утре ще пробвам с вода и оцет ако не стане, ще слагам неутрализатор, ама нямам и идея къде да го търся, днес в Каулфланд не намерих.
4o4o, какво е това ЛОК на Амуей? И къде да го търся.
Виж целия пост
# 11
maxin, разгледай тук: http://zatebe-bg.com/shop/Za-doma/LOK-za-pochistvane-/View-all-products.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия