Малкият Тео вече е ангелче!

  • 3 476
  • 44
става въпрос за Тео, може би много от вас знаят, но други не влизат в Майки и се надявам да видят темата тук. за него има тема, ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=291035.0. с две думи, Тео е на 4 месеца, беше опериран от сърце преди месец, прекара инфаркт, имал е Синдром на Бланд-Уайт-Гарланд (Bland-White-Garland). за този един месец няма подобрение. няколко пъти се опитват да изключат апаратите, чрез които диша и тези, подкрепящи сърцето, но сърцето му спира. участъкът засегнат от инфаркта не образува нови колатерали (думи на доктора). надяваме се на чудо вече, на майката последният път казаха, че детето умира и са безсилни  Confused тя е Slavi_Yo ,а лелята на момченцето е Amar , ако искате да прочетете от техните постове за какво точно става въпрос.

изровили сме от Интернет повече информация за лечението, както и контактите на две клиники - в Хайделберг и Виена. искаме да им пишем с надежда за отговор и евентуална помощ, дори и само като насоки за възможна промяна в лечението. за тази цел ни трябва връзка в болницата, за да научим какво точно е направено на Тео. ето това са въпросите на които търсим отговор:

операциите са няколко вида - изграждане на двукоронарна артериална система, реимплантация на самата аорта (перикардиална коронарна артериопластика), директна имплантация на лявата коронарна артерия в изкачващата се аорта - най-новият вид очевидно е тази. освен това: имал ли е той направена корекция на митралната клапа, което очевидно вече го отричат и нови висок риск? същият въпрос за кислородна терапия на въпросната екстракорпорална мембрана? какви лекарства се вливат в момента?

терминологията е любителски превод от чужди сайтове, може да има грешки  Rolling Eyes

моля ви, ако някой има връзки в болницата или има възможност да помогне с информация, да пише тук, или на майката и лелята, за да имаме какво да предоставим на чуждите клиники, от които ще търсим помощ  Praynig

предварително ви благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 1
Symplyaven, много добра идея Peace
Аз обаче се чудя също дали са използвани и всички възможности в БГ.Предполагам, че детенцето не може да бъде местено сега, иначе може би лечение в чужбина е възможно newsm78 Не знам кои са точно специалистите в 3-та градска и защо точно там се лекува детето, но ако има някои по-изтъкнати лекари в БГ дали не може и те да консултират детето?  Rolling Eyes
Ние ще съберем каквито трябва пари за консултации, сигурна съм.
Виж целия пост
# 2
доколкото разбирам там са наистина добри, но ще пробваме и друго, стига да разберем какво са правили на Тео, ще търсим други варианти  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Побут.
Виж целия пост
# 4
явно никой  Confused ще търсим друг начин  Tired
Виж целия пост
# 5
Ще ти пратя на лични две имена, незнам обаче колко ще ти помогнат.  Hug Hug Hug

 Praynig Praynig Praynig за Тео
Виж целия пост
# 6
А защо не поискате информацията от самите лекари. Няма ли да е по-лесно? Не вярвам да не сте опитали ,но според мен те са задължени да ви дадат тази информация. Аз за съжаление с нищо не мога да помогна, но силно ще се помоля детенце да се оправи. А консултирали ли сте се с други неонатолози и сърдечни хирурзи в Бг?
Виж целия пост
# 7
ДаниМакс , отново ти благодаря от сърце   bouquet

didiana , лекарите са ... ами обикновено не казват нещата така, че ние да можем да ги цитираме в запитване до друга клиника, не знам как да го обясня. също е фактор и състоянието на майката в момента, която е абсурдно да запомни и две диагнози, тя е на ръба на нервен срив. и затова се опитваме ние някак да помогнем. сега евентуално тя ще попита за възможности за чужбина, но... в това състояние на детето едва ли е възможно. остава вариантът за консултация с чужбински лекар на място (благодаря на didi-bo за идеята), но тези лекари идват веднъж на дълъг период от време. нашата цел е да съберем данните от епикризата и да пуснем запитвания по Интернет до клиники, известни с високия процент успеваемост при операции на такива пациенти.

 а детето е прието по спешност в тази болница в София след почти фатално забавяне на диагнозата във Варна и последвало изписване и рязко влошаване. тъй че за всякакви други консултации е било невъзможно да се мисли, било е въпрос на живот и смърт, но за съжаление все още е  Tired
Виж целия пост
# 8
Огромно благодаря ДаниМакс   bouquet
Ще предам на сестра ми телефоните  Peace С д-р Павлова вече се познават, защото тя е диагностицирала Теди първоначално и се е усъмнила в диагнозата на варненските лекари.
Доколкото разбрах консултациите с лекари от чужбина, минават през "Фонда за лечение на деца в чужбина" а там знаете колко "бързо" стават нещата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
За Тео Praynig Praynig Praynig!
Дано чудото стане и мъничето се оправи!!!
Виж целия пост
# 10
Огромно благодаря ДаниМакс   bouquet
Ще предам на сестра ми телефоните  Peace С д-р Павлова вече се познават, защото тя е диагностицирала Теди първоначално и се е усъмнила в диагнозата на варненските лекари.
Доколкото разбрах консултациите с лекари от чужбина, минават през "Фонда за лечение на деца в чужбина" а там знаете колко "бързо" стават нещата  Rolling Eyes

да потърсим контакти в този фонд? към Министерство на здравеопазването ли е ? ако някой види тук, може пък там да ни даде име, контакти  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Някакъв вариант да се изиска епикриза с диагнозата, да се преведе на съответния език и да се запитат болниците в чужбина? Със сигурност има доста мами, които биха помогнали с превода, аз мога на английски, като разчитам диагнозата да е на латински, защото не съм мед. лице.  newsm17 Дано се оправи Тео, вярвам в чудеса!!!
Виж целия пост
# 12
Чирков не е ли един от най-добрите сърдечни хирурзи в България,не можете ли да направите една консултация и с него.Преди години той лично спаси живота на братовчедка ми.
Моля се мъничето да се пребори Praynig
Виж целия пост
# 13
И аз мисля, че докато се организират нещата за чужбина можем поне да съберем средства за консултация с най-добрите български лекари в областта. Чирков е добра идея.
Виж целия пост
# 14
Здравей, амар,
защо не пробвате консултация в чужбина (изпращайки епикриза, данните от катетаризацията, запис се прави със сигурност) със собствени средства, с фонда нещата стават много бавно, доста деца само загубиха минавайки през фонда, а времето е важно. Най-лесното е да се направи сметка да Ви помогнем финансово, действайте сами , за да знаете, че вие контролирате времето, а не тромавата процедура с пускане на молби и чакане на отговор от фонда.
Относно Чирков, той  би бил полезен, ако се говори за сърдечна трансплантация, където са му приоритетите.
Насреща сме за всякаква помощ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия