Как готвите охлюви

  • 8 340
  • 54
Дъждовните дни са много благоприятни за тази екзотична храна.Аз я открих наскоро и ми хареса. Освен на салата с много чесън и копър, вие как ги приготвяте?
Виж целия пост
# 1
панирани също са много вкусни,аз само така ги ям.
Виж целия пост
# 2
освен панирани ,ги приготвям  и задушени с масло и лук и малко юзъм(джоджен) Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
освен панирани ,ги приготвям  и задушени с масло и лук и малко юзъм(джоджен) Heart Eyes
Peace,лукът пресен,добавям и пресен чесън,магданоз,чер пипер.
От време на време с ориз на фурна /ако мъжлето се сети да си поиска/.Може и на яхния,запържват се по гореспоменатия начин,добавяш малко червен пипер и домати от консерва.
Засега това се сещам.
Виж целия пост
# 4
Благодаря,че се отзовахте. Ще изпробвам всичко препоръчано Simple Smile
Виж целия пост
# 5
С ориз  ги готвя или ги сварявам и после ги запържвам в масълце. Hug  chef
Виж целия пост
# 6
освен панирани ,ги приготвям  и задушени с масло и лук и малко юзъм(джоджен) Heart Eyes
Peace,лукът пресен,добавям и пресен чесън,магданоз,чер пипер.
От време на време с ориз на фурна /ако мъжлето се сети да си поиска/.Може и на яхния,запържват се по гореспоменатия начин,добавяш малко червен пипер и домати от консерва.
Засега това се сещам.


Да,приготвени по тези начини стават направо фантазия.Много обичам охлюви,но за съжаление тази година не съм хапвала.Никъде не съм виждала да се продават,а съм нямала път към гората...
Виж целия пост
# 7
Може и на супа с ориз  Peace
Виж целия пост
# 8
В подписа ми има няколко рецепти. Преди известно време бях пуснала тема за тях, но на повечето тук не им харесват, доколкото разбрах... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
....но на повечето тук не им харесват, доколкото разбрах... Rolling Eyes[/b]
Наскоро и аз ядох охлюви които не бяха приготвени добре .....ако ги опитвах за първи път и на мен нямаше да ми допаднат .Много е важно/според мен/след събирането им да престоят около 12 часа за да се поизчистят-аз ги оставям в голяма тенджера с 1-2 тухли отгоре/да не вземат да избягат ,че са много бързи   Animal Snail / ако не престоят  доста нагарчат,колкото и добре да са изчистени.
Виж целия пост
# 10
Най ги харесвам като ги сваря  и после ги запържа в масълце, с червено пиперче стават направо мммм...................... Peace
Виж целия пост
# 11
Ох,момичета,доядоха ми се още от сутринта вкусни охлювчета.Мими,не знаеш ли дали не се продават някъде във Варна или май вече изпуснах сезона за купуване на охлюви?
Виж целия пост
# 12
Яла съм един-единствен път в детските ми години. Баба ми ги беше приготвила с ориз и спомените ми са, че много ми бяха харесали. Сега не съм се сещала, че мога и аз да приготвя нещо с охлюви.  Hug
Виж целия пост
# 13
Най ги харесвам като ги сваря  и после ги запържа в масълце, с червено пиперче стават направо мммм...................... Peace


И аз така - хрупкави, хрупкави
Виж целия пост
# 14
Не ви ли е жал,бре Rolling Eyes Такива мили животинчета са Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия