Болничен

  • 872
  • 7
Искам да ви попитам знаете ли колко лева горе долу трябва да получа от НОИ за цял месец болничен.Бременна съм в 4 месец и ми се наложи да вляза в болница ,дадоха ми един месец болничен,но парите още ги няма.Работодателя ми ме осигурява на 280лв.
Благодаря ви предварително Peace
Виж целия пост
# 1
мисля че 80% от осигурителния доход
Виж целия пост
# 2
Мисля, че са 90 %, но пък не се плащат данъци и би трябвало да вземеш малко повече от 280 лв.
Виж целия пост
# 3
Значи казвам това,което беше при мен. Когато си в болничен преди да започнат тези 45 дни преди термина се плащат 80% от осигурителния доход. Изплащат се до 15 дни след внасянето на болничния в НОИ.
Когато болничния обхваща 2 месеца / 15.05-15.06/ , първо се изплаща този за м.05 и след това този за м.06.
Дано съм ти била полезна и лека бременност  Wink
Виж целия пост
# 4
80% х 280лв. = 224лв. От тези пари не знам какво ти удържат - мисля, че е само здравна вноска, но не съм сигурна.
Виж целия пост
# 5
Много малко ми се виждат тези пари аз се надявах на повече newsm78 Thinking
Виж целия пост
# 6
Много малко ми се виждат тези пари аз се надявах на повече newsm78 Thinking
Осигурявай се на повече. То и майчинството ще ти е толкова.
Виж целия пост
# 7
Обезщетението за болничен лист за общо заболяване е 80% от средно дневния брутен осигурителен доход за последните 6 календарни месеца, но не повече от средно дневния нетен доход за същия период. Първия ден се заплаща от работодателя 100% като реално отработен ден. Обезщетението се получава от НОИ по декларирана сметка до 15 дни след представяне на всички необходими документи в НОИ. Болничен лист се подава в НОИ след изтичане на месеца за който се отнася.
Болничния за бременност и раждане се заплаща като 90% от средно дневния брутен осигурителен доход за последните 6 календарни месеца, но не повече от средно дневния нетен доход за същия период и не по-малко от МРЗ за страната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия