Йога-посещавали ли сте?

  • 724
  • 8
Някоя от Вас посещавал ли е/посещава ли курсове по йога? От много отдавна замислям да се запиша и вече намерих подходящия курс за мен.В интерес на истината ще започна по-скоро от любопитство и незнам какво да очаквам. Освен постигане на душевен баланс, спомага ли и за оформяне на тялото? Вярно ли е,че се спазва определен хранителен режим?
Виж целия пост
# 1
И на мен ще ми е интересно да чуя отзиви, защото не съм по интензивните неща.
Може би йога ще е точно за мен. newsm78
Виж целия пост
# 2
Каква йога ще посещаваш? Дишане или упражнения?
Аз се интересувам от пренаталната йога, но не можах да открия такъв курс във Варна.
Виж целия пост
# 3
... спомага ли и за оформяне на тялото. Вярно ли е,че се спазва определен хранителен режим?

Да, спомага. Асаните не са никак лесни, макар да изглеждат такива, и натоварват всички мускули и органи. Затова казват, че е добре да се започне с учител, за да не си навреди човек от неправилното им изпълнение.

Йогата е не само вид спорт, а и философия, която възпитава духовни качества. Ревностните йогисти спазват хранителен режим - отказват се от месо, приемет главно плодове и зеленчуци. И се опитват да го наложат и на останалите. Но всъщност нищо не пречи да се практикува и без да си променяш досегашния начин на хранене.

Аталанта, тук имаше тема за йогата. С доста информация. Виж с търсачката, аз нещо не мога да я намеря, а съм писала в нея.
Виж целия пост
# 4

Аталанта, тук имаше тема за йогата. С доста информация. Виж с търсачката, аз нещо не мога да я намеря, а съм писала в нея.
Трябва да е в другият подфорум нали? И на мен ми се струва, че съм срещала такава тема.
Виж целия пост
# 5
Не, в Диетите беше, но явно отдавна е заглъхнала или аз отдавна не съм писала там, защото не мога да я намеря в публикациите си, а се върнах доста назад.
Но за йогата има много в нета. И обяснения и демонстрация на асани.

Ето един хубав комплекс, лесен и приятен. Поздрав на слънцето
http://www.yogabn.com/surya.htm

Седмата позиция (това е асана кобра) е много добра за нас с Хашимото Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички отзовали се. птица, ще се пробвам да  намеря темата. Peace
Не ми се иска да започвам сама/то и в книжарниците има доста литература по въпроса/. Смятам,че няма да мога да се справя. Това,което знам, е че упражненията са много специфични и поне в началото трябва да се довериш на някого, за да те научи. Ще отида тази седмица и после ще ви споделя впечатления.
Виж целия пост
# 7
A цените как варират ?
Аз преди години са занимавах с йога, непрофесионално, просто треньорката ми по тае-бо ми предложи да включа и малко йога.Но това продължи за малко, после се преместих в София и така, замина ми йогата.
Да ми стана много любопитна тази тема.Ще чета с интерес и може и аз да се започна да се занимавам отново с йога...
Виж целия пост
# 8
За София: 3-5-6-8-10 лв. Зависи къде (студио, училище), при кого, по кое време и какъв тип йога. Важното е да откриеш учител, който отговаря на твоите нужди.
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия