Хубава понеделнишка тема!

  • 3 644
  • 83
И тъй... дойде време да пусна и аз една тема, за която мечтая вече години. Да си го кажем направо: бременна съм!

През март направихме ин витро при д-р Стаменов с минимална стимулация. На пръв поглед реагирах добре на стимулацията, направих 8-10 фоликула с единствения ми яйчник, но при пункцията успяха да извадят само 4 зрели + 1 незряла яйцеклетка. От тях се оплодиха 3 ембриончета, които трансферирахме. И зачакахме. Нямах ама никакви признаци на бременност, нито дори женска интуиция, която да ми подскаже крайния резултат. И аз като много жени, минали по тоя път, изроних купища сълзи, предвкусвайки отрицателния резултат. Слава Богу, друго беше решила съдбата. След радостта ми от положителния тест, започна период на тревога, защото започнах да се подувам и да усещам силни остри болки ниско в ляво. Оказа се вторична хиперстимулация. Около седмица спах седнала я на дивана, я на стола, понеже в легнало положение ме болеше най-много. Хапвах по много малко и наблягах на аспержите (благодаря на Жабчето и моите приятелки от форума, които ми даваха съвети и подкрепа). Пoстепенно коремът спадна и болките поотшумяха. Но кистите от хиперстимулацията си седят и до сега и създават риск за яйчника ми  Close

А как стигнах до тук? Проблемите започнаха когато бях на 15 години. Приеха ме по спешност за операция след остри болки в корема. Оказа се спукана огромна киста, колкото мъжки юмрук,с кръвоизлив в корема. Дълги години след това, когато с мъжа ми решихме да си имаме дете, се върнах отново към онзи кошмар с продължение. Първата година опити не ходихме по лекари и не правехме изследвания. Ходех при разни хомеопати, ама това няма смисъл да се брои изобщо за лечение. Втората година правихме хормонални изследвания, следихме овулация, прегледи при "квартални гинеколози", но слава Богу, така и не съм им се доверявала за стимулации и диагностични интервенции - може би тук ми е помагало шестото чувство. От форума научих за д-р Стаменов и от известно време бях твърдо решила да стана негова пациентка. Когато направихме почти 2г опити, просто си записах час при него и това беше истинското начало на борбата. Последва спермограма, цветна снимка, а след около половин година и първата сериозна диагноза - ендометриоза. Последва лапароскопия и лечение с един непопулярен в България блокиращ препарат - Депо Провера (писала съм за него из темите за ендометриозата). След поставянето на Депо Проверата обаче се сблъскахме с неочакван проблем - оказа се изключително трудно да възстановим редовния менструален цикъл, и следователно да възобновим лечението и опитите. След близо година, цикълът най-после се възстанови. Междувременно се беше появил и лек мъжки фактор. Направихме неуспешна инсеминация, след което взехме твърдото решение за ин витро. Което и се оказа правилното.

Благодаря ви, че изчетохте всичко това. Въпреки че напоследък не пишех много из форума, винаги съм била тук с мислите си. 4 години от живота си прекарах с ежедневна мисъл за форума, с виртуални и реални палци за виртуални и реални приятелки, които срещнах тук  Hug  Heart Eyes Кураж, момичета, Бог е на наша страна и иска да успеем!  Praynig
Виж целия пост
# 1
Пу първа!
ЧЕСТИТО,ГРИЗАНО!!!
Само хубави работи нататък!!!
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Гриз Hug Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 3
Ех Гризанко напълни ми душата. Разправям ти аз от седмици да се похвалиш вече, но ти избра най-хубавия понеделник за това Hug Heart Eyes
И тук ти пожелавам една лека безпроблемна бременност, много спокойствие и едни пухкави сладури Hug Heart Eyes Praynig
Виж целия пост
# 4
Гризката, много ме развълнува твоята история  Hug Толкова си изживяла, и най-заслужения резултат от всичко това  вече расте в коремчето ти  newsm32 От сърце ти пожелавам лека и безпроблемна бременност, и пухкав бебок ( ама като чета поста на Цветунчо, май ще са два  newsm78 ) на финала!!!
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, момичета   bouquet Heart Eyes Додичка, ами двечки ще са, дай Боже, пу пу пу!
Виж целия пост
# 6
 Честито, миличка!
Силно те гушкам и ти желая най-прекрасната бременност и най-разкошното майчинство!
Толкова много се радвам за теб!  Hug
Виж целия пост
# 7
Не е просто хубава Simple Smile Темичката е невероятна Simple Smile
Гризка много се радвам за теб Simple Smile Браво, бравео, браво Simple Smile Simple Smile Simple Smile
От сърце ти пожелавам от тук нататък да нямаш повече проблеми
Успех!
Виж целия пост
# 8
Гризка  Hug Голямо честито миличка!   bouquet Откога чакам да се похвалиш с тази хубава новина! През колко изпитания мина само...Желая оттук нататък да нямаш никакви проблеми, да се радваш всеки ден на бременността си и да гушкаш най-сладките бебчовци!!!  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 9
Гризка,

 Hug едно голямо и двойно честито. Честно се просълзих от тази история. Много се радвам, че нещата са се наредили така хубаво за вас. Пожелавам ти лека бременност и най-сладките 2 създания.  Joy
Виж целия пост
# 10
Гриз, чудесни,щастливи и по вода бременни месеци!   bouquet  bouquet  bouquet Твоята новина е достойно начало на една чудесна седмица! Попътен вятър към финала!
Виж целия пост
# 11
Честито Гризка и от мен!
Лека бременност, много усмивки, много се радвам за теб!
Бъдете щастливи!
  bouquet
Виж целия пост
# 12
Гризката, честито, честито, честито   bouquet
Виж целия пост
# 13
Гризка, честито! Хайде от тук нататък да е лека и да се появят два сладки сладура! Praynig
Виж целия пост
# 14
Честито Гризката! Безкрайно съм щастлива, когато някое момиче пуска подобна тема, но радостта ми е истинки голяма, когато е някоя от нас проблемните. Искрено ти се радвам и ти пожелам пролбемите да са свършили и да ви очакват само радости!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия