РАХИТ

  • 5 384
  • 12
пускам тази тема за6тото имаме проблем с рахита . споделете с какво лекувате ва6ите беб4ета.Ние приемаме капки Вигантол.Преди това бяхме на хап4ета Зумафлуор.Но не знам дали се дават тук в България.
Виж целия пост
# 1
Отговорих ти и в другата темичка.  Hug
Но не мога да се въздържа и тук - направо ме разби със Зумафлуора. Той се дава за профилактика на зъбките и няма нищо общо с рахита (ако греша нека някой ме поправи, но съм убедена в думите си 99.9999%).
Вики 2 пъти беше с начална форма на рахит. В тези периоди започваше да се изпотява много често - не докато се храни или когато е топло, започваше да се стряска без причина твърде често. С по-големи дози вит.Д и калциев глюконат (първия път) нещата се оправиха.
Пиши как се развиват нещата при вас.
Виж целия пост
# 2
Да и аз така разбрах за зъмафлуор. Ами при нас са са6тите симптоми , потене , сега приема вигантол на капки. незнам какво следва  но при последниа преглед доктора каза 4е е понамалял .отзад глави4ката като я натисне6е бе6е като топ4е от пинг понг.
Виж целия пост
# 3
А колко е голямо бебчето?
Мисля, че трябва да внимавате с фуорните таблетки, напоследък в нета попадам на разни статии, които звучат обезпокоително и са против даването на флуорни препарати. Аз лично още нямам мнение и наблюдения, но все пак вече имам едно на ум. Ето една такава статия: http://www.biomedica-consult.com/fluornaprofilaktika.html#1
Още повече, че флуорът няма да помогне при рахит, даже знам ли дали не е напротив. Защото за мене е учудващо при такива хубави адаптирани млека, или правилно хранене на кърмачката с повече мляко и млечни продукти да имате рахит.
Виж целия пост
# 4
А за рахита освен Вигантола е много важно извеждането по-често навън, на чист въздух и слънчице. Разбира се не трябва да се прекалява със слънцето  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Моето дете не е имало рахит.Сега е почти на 7г. и Всяко лято и правя бани сьс сльнчева вода и листа от орех.Това е бабешки метод,но е ефикасен.Сьбирам листа от орех,кисна ги вьв вода,за да се измият хубаво,сварявам ги/слагам доста в тенджерата/,защото само с 1 киснене не става.Водата от листата я прибавям в коритото/или басеина/ и детето се кисне там/по-точно си играе/.Много е приятно.Така м/у другото зарастват и се дезинфектират и раните.Моето дете постоянно пада.В нашият краи така правят когато дете има рахит.
Виж целия пост
# 6
Моето дете не е имало рахит.Сега е почти на 7г. и Всяко лято и правя бани сьс сльнчева вода и листа от орех.Това е бабешки метод,но е ефикасен.Сьбирам листа от орех,кисна ги вьв вода,за да се измият хубаво,сварявам ги/слагам доста в тенджерата/,защото само с 1 киснене не става.Водата от листата я прибавям в коритото/или басеина/ и детето се кисне там/по-точно си играе/.Много е приятно.Така м/у другото зарастват и се дезинфектират и раните.Моето дете постоянно пада.В нашият краи така правят когато дете има рахит.

Да, това с ореховите листа и аз го знам, свекърва ми така е излекувала на времето мъжа ми като малък (той е от Добрич), а миналото лято правеше подобни бани на единия ми син, който имаше проблеми, защото беше паднал от много високо от едно дърво. (Болки в гърба, поради пукване на прешлен, Слава Богу се оттърва само с това, че като се замисля какво можеше да стане   Sad Е, на нея казахме, че носи ластици за оправяне на стойката, от което също имаше нужда, че иначе - горката жена...)
Виж целия пост
# 7
Как установихте точно рахита? Аз знам,че се прави калциево-фосфорен анализ+рентгенова снимка. Само тези изследвания могат да докажат наличието на рахит.С тях ли поставихте диагнозата или някой педиатър ви я постави на око?
Виж целия пост
# 8
Аз съм татко на недоносено бебе.Родихме се в края на 8 месец - 2200/45см.
Изписаха ни 2150.В края на първия месец бяхме 2800 и докторката ни навика , че гладувало детето-беше на кърма само и ни каза да даваме добавка на бебо.
Измери , че кърмата била 40 милилитра и каза да увеличаваме добавката все повече.Скарахме се с майка му и натиснахме бебо да яде-в края на втория месец бяхме 4300/53см-1,5кг.Докторката каза да намалим броя на яденетата-в края на 3 месец сме 5400/58см.Бебо се чувства много добре,има малко запек и малка херния на пъпчето-което лепим.Много е жизнен-рита , гука, смее се.
Ама педиатъра ме ядосва.Прегледа детето-всичко му било наред и за финал каза, че имал малко рахитче и му изписа вит.С,калций, увеличи вигантола от 2 капки сутрин-на по 2 капки сутрин и вечер.По цял ден пием капки.Все едно имам много болно дете в къщи-а той е като фурия.
Та въпроса ми е как определи без никакви изследвания тази докторка, че има малко рахитче и има ли опасност за бебо с тия витамини и калции.
Защото съм решил да изхвърля всички ампули.
Между другото - бебо го водих на ортопед профилактично-той каза , че всичко е наред.Имам чувство, че тези доктори се презастраховат.
Много интересно е , че и комшийчето , което наддава нормално има "малко рахитче".Всички бебета ли са рахитични бе мама му стара.
Виж целия пост
# 9
Педиатрите проверяват фонтанелата на всяка консултация, когато бебчетата са малки (не помня до годинка ли беше). По нея съдят дали всичко е наред, а за рахит има и други признаци - потене на дланите без бебчо да прави някакви усилия в момента (дори и сукането е един вид усилие), стряскане от най-малкия шум...
Според мен правилно ви е предписала нещата ако я е усъмнило нещо. А и тези ампули и капки се дават 10-тина дни. Вигантола го слагате в млякото (или направо в устичката може да се капне) и остава само вит.С и калциевия глюконат. Аз изсипвах съдържанието на ампулките в биберона от шишето с водата (без да е завинтено самото шише) и после само махах капачката и давах на мъника да изсуче съдържанието. Не е времеизяждащо.
А при болно дете лекарствата са много по-начесто и повече.  Wink. Преди поредното ни боледуване преди няколко месеца лекарства давах буквално на всеки 1/2 - 1 час.
Виж целия пост
# 10
Правихме изследвания на кръв и урина заради съмнения за рахит. Същите се потвърдиха. В начална фаза сме. Сега пием по 3 капки Вигантол сутрин и 3*2,5мл. калциев глюконат. Това за 15 дни. После пак ще ни гледат и нови изследвания. Ние се родихме 2180/45см. и сега сме 5300/56,5см. Като се замисля, че е увеличила 1,5 пъти теглото си, а нали рахитът е болест на бързия растеж.
Ореховите листа кога ги берете? Има ли значение по кое време на годината? Бях чела в една книга, че било добре да са брани до средата на юни newsm78
Виж целия пост
# 11
О малкият ми син понеже беше много недоносен и разбира се минахме и през рахита. Поначало на места от тялото е доста безформен, например гръдния кош от едната страна е хлътнал навътре, но го изследваха не притиска сърцето. Понеже ми го отгледаха до 2 месечна възраст после продължихме да даваме и Вигантол в по-голямо количество май беше ами нямам спомени. Вече е на 10 год. Давала съм Зимафлор за зъбите.
Виж целия пост
# 12
Отговорих ти и в другата темичка.  Hug
Но не мога да се въздържа и тук - направо ме разби със Зумафлуора. Той се дава за профилактика на зъбките и няма нищо общо с рахита (ако греша нека някой ме поправи, но съм убедена в думите си 99.9999%).
Вики 2 пъти беше с начална форма на рахит. В тези периоди започваше да се изпотява много често - не докато се храни или когато е топло, започваше да се стряска без причина твърде често. С по-големи дози вит.Д и калциев глюконат (първия път) нещата се оправиха.
Пиши как се развиват нещата при вас.
Тя да не бърка със Zymaduo, това е имено варианта който съсържа витамин Д, помагащ за фиксиране на калцият по костите. Аз давам такива капки до 18 месечна възраст, тук са задължителни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия